Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van Autista Templom?

VALAKI mENŐ kérdése:

Van Autista Templom?

Figyelt kérdés
Ez engem nagyon érdekel hogy van e ilyen meg az is érdekel hogy van e nem hívő templom.
2019. jún. 4. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
64%

Miért lenne külön az autistáknak templom? Az autizmus egy betegség. Ha egy autista gyámja akarja elviheti bármelyik templomba az autista betegek. Ha nem akarja, nem viszi. Miért kéne külön nekik templom?

Ha meg ateistára gondoltál, akkor azoknak meg pláne minek templom? Az ateisták lényege, hogy istentagadók, elutasítanak mindent ami a vallással kapcsolatos. Akkor minek nekik templom??

2019. jún. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt az autista-dolgot én sem egészen értem (bár igazából manapság számolhatunk olyan trendekkel, amelyekbe beleférne a vallásgyakorlás olyan helyeinek kialakítása és olyan istentiszteleti formáknak a kidolgozása, amely helyek és gyakorlatok tekintettel vannak az autisták speciális igényeire (vö. pl. autista-barát üzletek)).

Ami az ateistákat illeti, jellemzően valóban nem szervezik meg magukat vallásszerűen, de nem igaz, hogy az ateizmus szükségképpen együttjárna „mindennek az elutasításával, ami a vallással kapcsolatos”. Ateista vallások léteznek (ilyen pl. az UFO-vallások nagy része), és ezeknek a vallásoknak gyakorta vannak olyan, specifikus „szakrális” terei, amelyeket nevezhetünk templomoknak.

2019. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!