Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért piros az autók hátsólámp...

Wherearetheavocados? kérdése:

Miért piros az autók hátsólámpája?

Figyelt kérdés
2019. jún. 6. 15:50
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Régebbi keletű ez a szokás, mint egyáltalán gépkocsik lettek volna, sőt az a piros lámpa nem világító lámpa, hanem egy festett tárcsa volt. Ahogy a megálljt is pirossal jelzik, a jármű végén a piros jel ugyanúgy azt jelenti, ne menj tovább, vagyis ne menj bele. Tehát a kérdés az, mért a vörös lett a nemzetközi "megállj jelzés" illetve ha valamit nem szabad, azt is mindig így színezik... Ez egy jóval tágabb kultúrtörténeti kérdés, a választ sajnos nem tudom rá.
2019. jún. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csatrad ***** válasza:
100%
A piros szinnek hosszabb a hullamhossza ezert konnyebben terjed akar esoben kodben es azon allatok akiknek van ejszakai latasuk konnyebben eszreveszik mint akar a zoldet vagy sargat amiknek rovidebb hullamaik vannak es konnyebben beleakadnak akadalyokba.
2019. jún. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második válasz a helyes.

A vörös fény a ködön is könnyebben áthatol, mint a rövidebb hullámhosszak. Míg az első fényeknek az a fő feladata, hogy te lás, a hátsóknak az, téged lássanak. De oda nem lehet egy légvédelmi refit tenni, csak olyan valamit, aminek elég fénye van ahhoz, hogy látható legyél, de nem olyan erős, hogy csak az.

És egyértelmű legyen az is, hogy az a kocsi vége, és nem szemből közeledsz.

Ennek a vörös szín felel meg a legjobban.

A kontúrok is határozottabbak.

Amikor még fekete-fehér filmre fotóztam, volt a készletben vörös szűrő is. Ha párás-ködös volt az idő, ezzel lehetett valamit segíteni.

2019. jún. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is a jobb láthatóságra tippeltem volna. Illetve nem lehet fehér vagy sárgás mert akkor nem tudnád hogy szemben jönnek-e vagy előtted mennek.
2019. jún. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!
2019. jún. 18. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!