Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik, ha a rendőrségtől...

Lety19 kérdése:

Mi történik, ha a rendőrségtől kapott büntetést nem határidőre fizetem be?

Figyelt kérdés
A páromat meg büntették kisebb fokú szabálysértés miatt. 90ezer forintra. Kértünk részletfizetést, küldték is a 15ezres részleteket. Babát várunk, én bekerültem a kórházba, de parom nem találja a részleteket otthon. 15-éig kell befizetni az e havi csekket...de én 17.én mehetek haza. Mi lesz ha annyival később fizetem be? Mert biztos otthon van elkeveredve valahol a boríték, csak Ő nem találja.

2019. jún. 12. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
7%
Késedelmi kamat. Pár ezer.
2019. jún. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A részletfizetési teljesítés meghiúsítása jellemzően (NAV, követeléskezelő, kölcsönszerződés kitétele, tehát a rendőrségé sem lehet ettől nagyon eltérő) azzal jár, hogy a késedelmes részlet (vagyis a vállalt teljesítés hiánya) után a fennmaradó tartozás egy összegben válik esedékessé. Mondjuk teljesítettél 3x15-öt, de a negyedik teljesítés nem történt meg a vállalt határidőre, akkor 75-tel tartozol azonnal, plusz behajthatóvá válik és számolódik rá a késedelmi kamat amíg nem kerül teljesítésre.


A legbiztosabb megkérdezni őket, illetve a teljesítés valószínűleg mindig ugyanarra a bankszámlára történik, esetleg a közlemény minimálisan eltérő(például 2019.06. hó, vagy "2. részlet X ügyszám", vagy bármi), így ki lehet következtetni hogy a következő havi utalás is ugyanarra a bankszámlaszámra és összeggel történik. A sárga csekken mindig rajta van az a számlaszám amire teljesíthető a befizetés, és azt is lehet bizonyítani a bank visszaigazolása által.

2019. jún. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mi az a részlet, amit nem találsz, de miért nem mentettétek le netbankban az utalás adatait? Párod is megtehetné, hogy besétál a rendőrségre és megkérdezi, milyen számlaszámra kell küldeni. Jobbulást neked meg a babának.
2019. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A # 1-es válasz téves. Ez bírság, nem polgári ügyleti tartozás, ahol a késedelem késedelmi kamattal jár. (Amúgy meg 15-ezer Ft 1 napi késedelmi kamata 0,739 Ft, úgyhogy jó sok napnak kellene eltelnie ahhoz, hogy pár ezer Ft összejöjjön.)


Lehet, hogy történt privát üzenetváltás, de én itt nem látom, hogy utalással teljesítették volna az eddigi fizetéseket, hogy lehetne elmentett utalás. A kérdéshez írt kiegészítés szerint a kérdező párja a csekket nem találja.

Illetve, a borítékot. Ha abban vannak a határozatok is, az eddigi csekkbefizetés igazolások is, akkor nincs honnan megnézni az ügyszámot sem.


Jól sejti a párhuzamot a # 2-es válaszoló. Sajnos, sokkal súlyosabb a helyzet, mint akár a nem létező pár ezer Ft-os kamat lenne. „Részletfizetés engedélyezése esetén bármely részlet megfizetésének elmulasztásakor az egész pénzbírság, szabálysértési költség, illetve az abból még fennmaradó összeg egésze azonnal esedékes. Ennek elmulasztása esetén a pénzbírságot, a szabálysértési költséget, illetve meg nem fizetett részét az e törvényben írtak szerint kell végrehajtani.” ← 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről [a továbbiakban Szabs. tv.] 143. § (2)

Sajnos, a törvény rendelkezése szerint, a pénzbírságot, meg nem fizetése esetén, a bíróság szabálysértési elzárásra változtatja át. Az átváltoztatás során ötezer forintonként egy napi szabálysértési elzárást kell számítani.” ← Szabs. tv. 12. § (1)

A meg nem fizetett pénzbírság nem váltható át szabálysértési elzárásra fogyatékos személy; a várandósság tizenkettedik hetét elérő nő; tizennegyedik életévét be nem töltött gyermekét egyedül nevelő szülő, gyám esetén, illetve ha valaki fogyatékos, vagy folyamatos ápolást, felügyeletet, gondozást igénylő hozzátartozójáról egyedül gondoskodik. ← Szabs. tv. 10. § Ha a szabálysértési elzárás az előzőek miatt nem szabható ki, akkor végrehajtást rendelnek el.


Sajnos, súlyosak a következmények. Nagyon kell igyekezni, megtudakolni az utalás lehetőségét (helyesebben, utalással is mindenképp teljesíthető a megfizetés, nem csak csekkbefizetéssel, csak itt nem ismert a számlaszám és nem ismertek az utaláskor közlendő adatok, azokat kell megtudni).

És, már rövid a határidő.


[ Nem akarom a szíved tovább facsarni, de a közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértésért nem adhatnak 90-ezer Ft-os bírságot. Jogszabály szerint, ilyenek közül a legmagasabb helyszíni bírságösszeg 25-ezer Ft; legtöbbjük esetén 10-ezer Ft. Ha valaki nem fogadja el a helyszíni bírságot és szabálysértési eljárásban állapítják meg a szabályszegést, akkor, pénzbírságként, ezek az összegek duplázónak.

A „Közúti közlekedési szabályok kisebb fokú megsértése” a Szabs. Tv 224. §-ában fogalmazódik meg. A törvény hatályos teljes szövege: [link]

És a törvényi felhatalmazás alapján a 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet 6. melléklete határozza meg tételesen, hogy melyik kisebb fokú KRESZ szabálysértés esetén mennyi a bírság kötelezően alkalmazandó mértéke. Hosszú a felsorolás, képrészlet az elejéből: [link]

A jogszabályban megnézhető az összes eset: [link] ]

2019. jún. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én nem tudom mit adhatnak és mit nem. De egyszer megbüntették azert mert nem volt hátsó világítása a biciglin arra 30ezret kapott... Most meg azert mert földúton kipróbálta a Simsont,amit megcsinált. Erre kapott 90ezret. Es egyelőre nem bankkártyára kapja a fizetését. És csekken kertunk részletfizetést. Ez érdekelne, hogy akkor ha a határidő utan 1_2nappal van befizetve akkor elzárják?
2019. jún. 12. 17:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért az nem megy egyik napról a másikra. Ha a párod elő tudja adni a nagyon bűnbánót, és felhozzátok, hogy veszélyeztetett terhes vagy és csak ő van melletted, akkor két nap késést csak elnéznek...
2019. jún. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, hogy nem tagoltam eléggé a választ.


1.) A̲ ̲r̲é̲s̲z̲l̲e̲t̲f̲i̲z̲e̲t̲é̲s̲s̲e̲l̲ ̲v̲a̲l̲ó̲ ̲k̲é̲s̲é̲s̲ ̲k̲ö̲z̲v̲e̲t̲l̲e̲n̲ü̲l̲ ̲a̲z̲z̲a̲l̲ ̲j̲á̲r̲h̲a̲t̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲m̲e̲g̲s̲z̲ű̲n̲i̲k̲ ̲a̲ ̲r̲é̲s̲z̲l̲e̲t̲f̲i̲z̲e̲t̲é̲s̲ ̲t̲o̲v̲á̲b̲b̲i̲ ̲l̲e̲h̲e̲t̲ő̲s̲é̲g̲e̲.

Ha ez az utolsó részlet, akkor ez tulajdonképpen nem jelent semmit. Ha még több részlet van hátra, akkor sajnos nagy teher lehet számotokra; nyilván oka volt, hogy kértétek és engedélyezték is a részletfizetést.

A rendőrségi bírságösszegek is állami bevételek. Bár a csekken kedvezményezettként valamilyen rendőrségi szerv van megnevezve, a számlaszám az a Magyar Államkincstáré, oda kerül a befizetés. De nem rögtön a postán történő befizetéskor. A Magyar Posta üzletszabályzata szerint a befizetett összeg a befizetést követő második munkanap végéig kerül a kedvezményezett számlájára. (Ezért szokták felhívni a figyelmet arra, hogy 2-3 munkanappal a csekken szereplő határidő előtt történjen meg a befizetés.) Vagyis, ha 17-én megtörténik a postai befizetés, akkor az 19-én kerül a Magyar Államkincstár számlájára; ez 15-éhez képest már 4 nap késés.

Nincs tapasztalatom abban, hogy az Államkincstárnál milyen késést fogadnak el következmények nélkül. Ha a jogszabályt pontosan alkalmazzák, akkor egyetlen nap késéstől sem tekintenek el. És állami hivatalok általában nem szoktak eltekintők, megértők lenni, mert a pénzügyek jogszabálytól való kezelésére nincs felhatalmazásuk. Ha elnézőek, az bevétel késedelmet okoz (nyilván nem csak a ti egyetlen befizetésetek folyik be oda, hanem tömeges mértékű), és a Számvevőszéki ellenőrzés kifogásolja a lazaságot. (Nem az ő pénzük, milyen alapon jószívűsködnek?)

Nektek esetleg van tapasztalatotok. Ha volt már befizetésetek, és nem legalább 2 munkanappal a határidő előtt fizettétek be, és nem volt belőle gond, akkor valamennyi türelmi időt alkalmaznak. Hogy a 4 nap késés is belefér-e, nem tudom.


2.) H̲a̲ ̲a̲ ̲r̲o̲s̲s̲z̲ ̲e̲s̲e̲t̲ ̲k̲ö̲v̲e̲t̲k̲e̲z̲i̲k̲ ̲b̲e̲,̲ ̲é̲s̲ ̲e̲g̲y̲b̲e̲n̲ ̲k̲e̲l̲l̲ ̲m̲e̲g̲f̲i̲z̲e̲t̲n̲i̲ ̲t̲ö̲b̲b̲ ̲h̲á̲t̲r̲a̲l̲e̲v̲ő̲ ̲r̲é̲s̲z̲l̲e̲t̲e̲t̲,̲ ̲a̲m̲i̲r̲e̲ ̲n̲i̲n̲c̲s̲ ̲p̲é̲n̲z̲e̲t̲e̲k̲,̲ ̲é̲s̲ ̲e̲z̲é̲r̲t̲ ̲n̲e̲m̲ ̲f̲i̲z̲e̲t̲i̲t̲e̲k̲ ̲m̲e̲g̲,̲ ̲a̲k̲k̲o̲r̲ ̲v̲á̲l̲t̲o̲z̲t̲a̲t̲j̲a̲ ̲á̲t̲ ̲a̲ ̲b̲í̲r̲ó̲s̲á̲g̲ ̲a̲ ̲t̲a̲r̲t̲o̲z̲á̲s̲t̲ ̲s̲z̲a̲b̲á̲l̲y̲s̲é̲r̲t̲é̲s̲i̲ ̲e̲l̲z̲á̲r̲á̲s̲s̲á̲.̲

Ha megfizetitek, akkor vége, nincs gond.

Ha nem, akkor időbe telik, míg a bíróságra kerül az ügy és ott határozatot hoznak. (Legalább több hét.)

Mindig felhívják a figyelmet arra, hogy a tartozás bármikor történő megfizetése megszünteti az eljárást. Még ha eljut is az elzárás végrehajtásáig, a hátralevő összeg megfizetése esetén kiengedik.

Nem sietik el a szabálysértési elzárást. A bírság megfizetése bevétel az államnak. Az elzárással pedig nem csak hogy nem kap pénzt az állam, de neki kerül pénzébe a fogvatartás. Ráadásul nemsokára kezdődik az egyhónapos nyári bírósági ítélkezési szünet, az ügyeletes nem ilyen üggyel fogja tölteni a napjait.


Kívánom, hogy ne kerekedjen ügy a késésből, de ha nagy a szigor, akkor is remény van időnyerésre.


┌─ A párodat meg kösd ki valahova a ház körül, mint egy szamarat. Gondolom, ezer helye lenne 120-ezer forintnak, amit szélnek eresztett.

Nem tudom mi az oka, de a rendőrök nem kímélik. Kerékpár világítás hiányért 5-ezer Ft-tól 50-ezer Ft-ig lehet bírságolni.

Ha korábbi figyelmeztetés nélkül, nappal tették, akkor nagyon durva a 30-ezres összeg. 5-ezer Ft is elég lenne. Sőt, azt szokták mondani, hogy 5-10-ezer Ft-ra büntetném, de abból a pénzből inkább vegyen világítást.

Ha már figyelmeztették előzetesen, és az nem volt elég, akkor indokolt nappal is egy érzékeny figyelmeztetés, bár azért 30-ezer akkor is sok.

Sötétben már indokolt akár ekkora összeg is, hiszen önmagát is veszélyezteti (akár halálosan is), és gépkocsikat, teherautókat, buszokat is, hiszen ha későn veszik észre és félre kell rántani a kormányt, akkor nagyon komoly anyagi kár és akár tömeges személyi sérülés is történhet.


Nem gúnyolódásból írom, mert természetes emberi reakció a hiba kicsinyítése, de ha a kismotoros ügyért 90-ezer Ft-ra büntették, akkor az azért lehetett, mert egyáltalán nincs jogosítványa. (Ez az összeg, ha büntetnek, jogszabályi előírás alapján kötelezően alkalmazandó.) Te kisebb fokú szabálysértésnek nevezed, de a Szabálysértési törvény szerint ez kiemelt közlekedési szabálysértés. A földúton is érvényes a KRESZ, hacsak nem forgalomtól elzárt magánterület.


Nem szokásuk a rendőröknek a földúton közlekedőkkel foglakozni. Ha ott voltak, annak oka volt.

A falunkban (és a környezőkben is így van) még a főutcákban sincs rendőr, rendőri ellenőrzés. Évtizedek óta nem láttam, pedig szinte naponta közlekedek autóval. Cincognak is az egerek. Kocsmából ki, autóba be (nem málnaszörp után). Segédmotoros kerékpáron 3 gyereket visznek az óvodába, iskolába. Egyirányú utcában természetes a tilos irányba való közlekedés, mert úgy közelebb. Biciklivel keresztbe-kasba az úton. Jó állapotú, elég széles, kétoldali járda mellett az úttesten sétálnak csoportosan, ott tolnak babakocsit is. És a többi. A buszsofőrök 20 km-en jobban kikészülnek, mintha nem falukon át 350 km-re mennének. És a többi. ─┘

2019. jún. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!