Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fiat scudo 2007 minden évben...

Tebuz kérdése:

Fiat scudo 2007 minden évben fel kell töltsem a légkondit. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Már elvittem az autót egy vizsgálatra de nem veszíti sehol a freont.az autó 2007 es, én hoztam ki az autómárka kereskedésből újanon, kb 4 éve van ez a probléma hogy minden évben fel kell toltsem. Tud valaki valami okos megoldást?

Előre is köszönöm a hasznos tippeket!



2019. jún. 14. 20:28
 1/2 anonim ***** válasza:
A hűtőközeg mellé UV adalékot kellene betölteni majd használat után egy megfelelő lámpával végignézve a klíma hozzáférhető részeit láthatóvá válna a probléma. Kétlem, hogy valaha legalább egyszer nem töltöttek volna bele színezőadalékot, így elég lehet UV lámpával megnézni. A klíma egy zárt rendszer, valahol biztosan elveszik a hűtőközeg, ideális esetben évek után sem kell a töltöttségi szinttel foglalkozni. A freon egyébként már rég a múlté, inkább HFC134a hűtőközegre tippelek. Ha sehol sem látni a festéket, akkor az oldható kötéseket vizsgálnám meg, a tömítéseket cserélném és csak azt nézném, megmarad-e benne a vákum vagy nitrogénnel nyomáspróbáznék, még nem lesz gáztömör a rendszer. Drága és környezetszennyező újra és újra feltölteni hűtőközeggel, még bárhol ereszt. Régebben sokat olvastam autóklímás fórumokat, az ország nyugati felében lakik egy szakember, aki az egyik fórumon tag, illetve mások bátran ajánlják klímajavítás ügyében. Ha arra felé laksz, talán érdemes felkeresni. Nem csak tölteni tud, mint sok klímás, hanem javítani is.
2019. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod .

Szatmárnémetiben lakom, majd megpróbálok itt találni valakit aki segít a problémán!

2019. jún. 15. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!