Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van olyan szakközép iskola,...

Huncut pirike kérdése:

Van olyan szakközép iskola, ahol tanítanak japán nyelvet?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy szakközép iskolába van e, mert eddig csak szakgimnáziumról, meg gimnáziumról hallottam, ahol tanítják ezt a nyelvet. K érlek írjátok le, ha van. Köszönöm.
2019. jún. 14. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
És olyan iskolát, ahol megtanítanak magyarul, még nem leltél?
2019. jún. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kérlek ezeket a "válaszokat" mellőzzétek, amit pl az első írt. Nem arra vagyok kiváncsi, hogy hány hibát találtál a kérdésemben. Tudom van olyan ember, aki nem bírja ki, hogy ne kössön bele a másikba. Tehát örülnék, ha a kérdésre válaszolnátok, nem pedig kioktatnátok. Ha a kérdésbe nyelvtani tudásomról kérdeznélek titeket, akkor jogos lenne amit pl az első írt, de így semmi értelmes, hogy ezt ideírta. Egyébként ez az elsőnek szól aki ide írt: Képzeld el amúgy nyelvtanból ötös vagyok. Attól még, hogy néha mellégépelem, nem azt jelenti, hogy nem tudok magyarul rendesen írni. Ha pedig olyasmi hibám van, hogy egy kérdéses szóhoz nem kell pl két "t" betű, az azért van, mert mindig autómatikusan átváltja rosszra. (Mint pl amit most írtam le, hogy "eosszra". Átjavította "roszrat"). Ne kérdezzézek, miért, és hogyan. 🙄 Szóval van olyan szó, amit nem veszek észre, hogy átjavította, van amit igen. Mint pl a "rosszra" szót. Szóval akit zavar, hogy becsúszik egy egy hiba, kérlek tartsd magadban. Köszönöm. 😊
2019. jún. 15. 12:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha kapálógépről kérdeznél, nem foglalkoznék a helyesírással.

Szakközépiskola egy szó, van-e kötőjeles.

Léteznen még szakközépiskolák?

Egyébként, ha lenne ilyen iskola, akkor milyen szakmát tanítsanak ott? Lehet erdészeti? Vagy egészségügyi legyen inkább?

2019. jún. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem találtam szakközépiskolai japán oktatást. Más iskolatípusban is ritka.

A japán nem tartozik a divatos, vagy más okból fontos nyelvek sorába.

Egy három éves, középszintű SZAKKÉPZETTSÉGET adó iskolában két idegen nyelv oktatására nincs elegendő időkeret. De ha mégis lenne olyan, ahol a magyaron és angolon kívül még egy nyelvet oktatnak, az aligha a japán lenne.

Német, francia, orosz, spanyol, latin sokkal esélysebb

2019. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szomorú, hogy nincsen. Akkor másban gondolkodom. Köszön válaszaitokat.
2019. jún. 15. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Több olyan (főleg budapesti) középiskola van, ahol lehet japánt tanulni.


De azt felejtsd el, hogy rendesen meg fogod tanulni. Nálunk egyetemen nem tanítják a nyelvet rendesen. Alig vannak nyelvóráink. A mintatanterv részét kb. 35%-ban teszik ki a nyelvi órák.


Találtam pár középiskolát neked:


[link]


[link]


[link]


A nyelvet, mint látod egyre több magyarországi középiskolában is tanítják. A kérdés az, hogy mennyire éri meg a nyelvekre alapozni a jövőt, az informatika, mesterséges intelligencia világában.


Egyébként, ha komolyan érdekel a nyelv, illetve jóval később az egyetemi képzés, szívesen megosztom tapasztalataimat privátban.

2019. jún. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neki szakközépiskola kell.
2019. jún. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!