Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha vaterán rányomtam h azonnal...

Ha vaterán rányomtam h azonnal megveszem, a licit lezárult és nyertesnek én vagyok beírva akkor azt köteles vagyok átvenni? Ha nem veszem át mi történik?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem volt ilyenem. megmondtam az eladónak h sry mégse kell (postaköltséget nem kalkuláltam bele és ugy már nem érte volna meg) picit durcizott, de sokat nem tudott tenni. :)
2010. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg kapsz majd egy negatív értékelést
2010. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És az, hogy a Ptk. és a Vatera szabályzata szerint köteles vagyok átvenni? Nem szabnak ki pénzbüntetést vagy akármit?
2010. júl. 8. 21:00
 4/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg köteles vagy megvenni, más kérdés, hogy ha az eladó olyan, hogy lehet vele beszélni, akkor meg lehet oldani. Pl.: közlöd vele, hogy ne haragudjon, bocs, de mégsem kell. Ilyenkor meg lehet állapodni, hogy negatív se legyen, és ő se veszítsen a bolton, utalsz neki annyit, amennyiből kijön a Vatera jutaléka, és akkor lehet pozitívat adni. Tudniillik ha pozitív értékeléssel zárul a "biznisz", akkor az eladónak felróják a jutalékot. Ha viszont nem fizetsz neki semmit, akkor ez neki bukás, még ha adott esetben nem nagy összegről van szó (a nyertes licit pár százaléka), akkor is. Az eladó jól jár, mert a jutalékot megkapja tőled, azon nem veszít, lesz egy plusz értékelése. Te is jól jársz, mert nem kell kifizetned a nyertes licit szerinti összeget meg a postaköltséget. A Vatera is jól jár, hiszen sikeres aukció = felszámolható jutalék. Az árut természetesen nem kapod meg, viszont az eladó újra felteheti eladásra.

Még egyszer megjegyzem, hogy ehhez azért kell az eladó maximális jóindulata, megértése és közreműködése, hiszen elméletileg Te köteles lennél kifizetni az árut, és ezért szerintem polgári perre is vihetné a dolgot, ha akarná, úgyhogy inkább ne játssz ilyennel. Lehet, hogy akkor jársz a legjobban, ha azonnal fizetsz, ha úgy látod, hogy az eladó nem partner és nem megértő, hiszen maximálisan joga van hozzá, főleg olyankor fordulhat elő ilyen, ha mondjuk nagyobb összegről van szó.

Ennyi, remélem, világos :)

2010. júl. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyit, hogy szerintem nem teljesen szabályos ez az eljárás, amit leírtam, úgyhogy senkit sem bíztatok ilyenre, mindenki viselkedjen szabályosan. Bár nem hiszem, hogy a Vatera pl. feljelentése tenne az ügy miatt, még ha tudomást is szerezne róla, szerintem nekik az a lényeg, hogy minden rendben menjen, ne legyenek olyan csalások, ami miatt nekik egyértelmű bevételkiesés van, ne legyenek problémás esetek, és kész. Szerintem.
2010. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!