Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy szállodai munkás minden...

Egy szállodai munkás minden hétvégén szabad?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, akiről azt feltételezem hogy hazudik a munkájával kapcsolatban, mivel elvileg szállodai takarító/mindenes, ennek ellenére bármikor ráér és ő diktál ott, szerintem egy fővárosi szálloda pont júniusban kezd forgalmassá válni a nyár beindulásával. Hétköznap is bármikor ráér és hétvégén is. Azt adja be hogy 1 hónap után ő szabja meg a főnöknőjének hogy mikor akar bejárni. Egy szállodában a munkás szabhatja meg hogy mikor akar dolgozni?


Ha ilyen laza a szállodai munkakör akkor lehet én is munkahelyet fogok váltani.... nehogy már csak ő járjon jól.


2019. jún. 15. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem hinném el.
2019. jún. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a megerősítést!
2019. jún. 15. 16:48
 3/13 anonim válasza:

Alapvetően a vendéglátásban nincs olyan, hogy hétvége, minden nap behívhatnak dolgozni (kivéve a 2 szabadnapot). Persze helytől függően meg lehet egyezni, hogy a hétvégét szabadnak akarja valaki (erős indokkal), de nem jellemző.

Akkor csinálhatja így, ha nem állandó dolgozó, hanem alkalmilag hívják és naponta jelentik be. Akkor megmondhatja, hogy épp nem jó az időpont, keresnek mást, de ez így nem biztos pénzforrás.

2019. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
LOL, mekkora kamugep lehet...
2019. jún. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen kamu gép, mivel 1 hónapja sincs még hogy elvileg londiner, de ő minden szombaton, vasárnap szabad, és hétköznapon is amikor neki jó akkor teszi magát szabaddá. Nem mondja melyik szálloda, de szerintem ilyen laza munka sehol nincs a vendéglátásban. Nagyon gyanús hogy nem is szállodában dolgozik, sőt még munkája sincs, mert aki szállodában dolgozik az heti 6 napokat is lehúz és nincs választási lehetőség.
2019. jún. 15. 17:11
 6/13 Laylah ***** válasza:
Heti két szabadnap van, amit lehetőség van tetszés szerinti napokra kikérni, feltéve, ha a munka mennyisége előreláthatólag engedi. Szombat-vasárnap csak extra indokolt esetben engednek el, legfőképpen vasárnap, mikor mindenki megy el, sok a check out. De az sem vet rá jó fényt, ha minden héten meg akarja szabni, hogy mikor akar szabad lenni. Más az, mikor mint én, jeleztem, hogy lehetőség szerint külön legyenek a szabadnapjaim, ne egymás után, aztán ha lehetett, akkor úgy is adták ki. Nem biztos, hogy (feltéve, hogy nem kamuzik teljesen és tényleg ott dolgozik) olyan sokáig fogja még így húzni azon a helyen ilyen hozzáállással. A hétvégékről pedig biztosra veheted, hogy kamuzik, ha a szombatról nem is, a vasárnapról mindenképpen.
2019. jún. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Laylah ***** válasza:
És egy kis off: a szállodai szezon áprilisban kezdődik és október elejéig tart, plusz az ünnepek.
2019. jún. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#6, ő már túllépte a heti 2 szabadnapot mivel péntek, szombat és vasárnap állandóan ráér, illetve pünkösdi hosszú hétvégén is szabadnapokat vett ki állítólag. Most tényleg vagy megfogta az isten lábát ezzel a munkával, mert azt mondta 220-at fog keresni, vagy pedig hülyére vesz mindenkit. Gyanús hogy nem is dolgozik, mert ilyen nincs, hogy valaki próbaidő alatt olyan tökös legyen hogy ő diktál.

Egyébként egy takarító/csomaghordár heti hány munkanapra kötelezett? Ha most kiindulok a pünkösdi hosszú hétvégéből akkor ő csak keddtől péntekig dolgozott, ha dolgozott és az 4 nap. Ez nagyon laza munka beosztás.

2019. jún. 16. 12:22
 9/13 Laylah ***** válasza:

Dolgozhat kevesebbet is, de akkor kevesebbet is kap. Nálunk legalábbis órabér volt. Heti 5 napot menni kellett, ez adott esetben felcsúszhat 6-ra is, de szezonon kívül lemehet 4-5-re. Viszont a fizetés is ennek megfelelő. Fix összeges munkánál nyilván meg van adva, hogy heti 5 napot, x órában kell dolgozni. Annyiban különbözik az irodai munkabeosztástól, hogy változó napokra esik a szabadnap.

A lényeg, valamiben kamuzik. Vagy nem dolgozik, vagy nem annyit, vagy nem annyiért.

2019. jún. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Valamiben füllent, mert ilyen laza munkabeosztásban havi 220 ezer túlzás heti 4 napra. Meg szerintem olyan nincs hogy egyik nap délutános, következő nap meg éjjel dolgozik. Amikor próbaidős voltam bármilyen munkában, ki volt szabva hogy hétfőtől péntekig napi 8 óra és 2 perccel előbb se mehettem el, mert annyiért is szóltak. Ő meg úgy állítja be magát ahogy akarja. Ja és amikor elvileg dolgozik akkor is állandóan telefonon elérhető non stop.
2019. jún. 16. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!