Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkahely váltás megoldás lehet?

Laila Qassam kérdése:

Munkahely váltás megoldás lehet?

Figyelt kérdés
Egy kínai üzletben dolgozok reggel 10 től este 8 ig. Korán kelni nem kell, ez előny. Minden rám van bízva az üzletet illetően. Kivéve a pénztárgép, mert ott a kínai asszony meg a férje van. Nagyon keveset értenek magyarul. Az én feladatom áruk rendelése, átvétele, termékek árazása árazógèppel, minden egyes darabot. Áruk kipakolása. Vevőkkel foglakozni. Az üzlet Vegxeskereskedes 160 nm és, amiből kb 100 nm az eladó tér. A többi része raktár. Szóval mindent egyedül csinálok. Az asszony egész nap a telefonján lóg. Az üzlet forgalmas, tehát van mit csináljak, mert ők aztán semmit! Mindezt 900 forint/ óra munkabèrèrt. Januárban szóltam, hogy fizetésemelést kéne adjon, mert mindenhol emelnek ilyenkor. Azt válaszolta majd karácsonykor. Ez nem vicc, komolyan! A vásárlókat megkülönbözteti aszerint ki mennyit fizet, és milyen a külseje. Eleinte harcoltam vele e miatt, de már belefáradtam. Sok negatív visszajelzést kapok vásárlóktól a viselkedèsük miatt. Engem sokszor levegőnek se néz pld, nem köszön vissza. Ha pedig kevés a vevő, akkor minden undor ki ül az arcára. A lényeg, hogy albérletben lakom havi 110 ezer plusz rezsi. Erősen gondolkodom a váltáson és, csak egy pozitívum van ami még ott tart, hogy magam ura vagyok, minden tekintetben. Viszont most, hogy már, csak egy hónap és választ kell majd adnom, hogy maradok e az albérletben, így nehéz. Szeretnék maradni az albérletben, de nincs tartalèkom arra az esetre, ha netán nem találnèk azonnal másik munkát. Ti mit tennètek?
2019. jún. 15. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Viszonylag nagyvárosban élek, gyárak miatt itt is egekben az albérlet. Márkás ruhákat árusító butikban dolgozom. Apámé a hely és több másik is, 5éve dolgozom nála, 2éve üint üzletvezető (elvégeztem) 1080ft az órabérem... Pedig a hely jól megy, nagyon jól. Hiába kérek többet, nem kapok. Ha lelépek soha nem lesz enyém a hely a végén, holott már most annyit dolgozom vele mintha egyedül csinálnám. Engem csak ez tart vissza.... A helyedben megpróbálnám megbeszélni, remélhetőleg tisztában vannak vele, hogy találni és megbízni egy vadidegenben drágább opció mint emelni a béreden
2019. jún. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az az ember aki nem akar változtatni, annak még nem fáj eléggé.
2019. jún. 16. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nézz körül a számodra elérhető közelségben lévő boltok között, melyik keres munkaerőt. Tájékozódj, több helyről kérj bérajánlatot. Alapozd meg a döntésedet. Hideg fejjel dönts.


Egy adalék: nálunk a kisker ágazatban a srácok 1300 ft/óra feletti bért kapnak. Az egyik üzlet, amelyiknek beszállítói vagyunk, 1480 forintos órabért fizet az újonnan belépő munkavállaóinak. Nem ruhabolt, hangsúlyozom.)


Amivel a munkaerőpiaci értékedet feljebb tornászhatnád középtávon, az a tanulás. Mindenkinek csak ajánlani tudom klf képzések elvégzését, akár munka mellett is (értelemszerűen, ha megengedheted magadnak időben és pénzben).


Jó döntést, sok sikert!

2019. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!