Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják valakire, hogy...

Miért mondják valakire, hogy "magányos farkas", amikor a farkas falkában él?

Figyelt kérdés
(Nem, nem a humor kategóriába szántam, tényleg kíváncsi vagyok és normális válaszokat kérnék)
2010. júl. 8. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Éppen azért mondják. Mert a farkas falkában él, aki magányos farkas az meg megy a saját feje után, egyedül oldja meg a problémáit.
2010. júl. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
..És azt hozzá kell tenni, hogy a magányos farkas nem bírja sokáig, hamar elpusztul.
2010. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ok, köszi szépen! :)
2010. júl. 8. 22:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Részemről szívesen. A második kommentet nem én írtam :)
2010. júl. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A farkasok erősen társas hajlamú állatok; viselkedésükre azonban nemcsak együttműködést parancsoló falkaösztönűknek, hanem a csoport rangsorában elfoglalt helyüknek is döntő befolyása van. A hierarchia csúcsán az alfa-pár áll- a hím kissé domináns a nőstény fölött -, az ő akaratuknak a csoport összes többi

tagja aláveti magát. Ha az alfa-pár egyik tagja kihullik a csoportból, egy másik állat lép a helyére. Ilyenkor a falkában versengés alakul ki a vezető pozíció megszerzéséért, de komoly párviadalra csak ritkán kerül sor, mert az sérülést vonhat maga után, és a falkának nélkülöznie kellene egy hasznos segítőtársat a vadászatokon.

Néha átrendeződés történik, és egy magas rangú állat egyszer csak alacsonyabb pozícióban találja magát. A rangjától megfosztott farkas eseteként jobbnak látja önállósítani magát.

A legfiatalabb, legalacsonyabb rangú farkasoknak nincs sok vesztenivalójuk. Idővel ők is hátat fordítanak a falkának, megpróbálnak párt keresni és saját falkát alapítani. Az ilyen "magányos farkasok" általában fiatal példányok, és sokszor nagyon hosszú vándorlás vár rájuk. A magányos farkas minden lépésére nagyon vigyáz. Igyekszik elkerülni más falkák territóriumát, és sohasem csap zajt, mert könnyen pórul járhat, ha egy idegen falkával összetalálkozik.


[link]

2010. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!