Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tanuloi jogviszony megszuntete...

Tanuloi jogviszony megszuntetese? Mi tortenik ilyenkor?

Figyelt kérdés

Sokat hianyoztam...

17 eves vagyok..

Eltanacsolnak az iskolabol azt vagom

Mit vonz ez magautan?

Mas iskolaba felvesznek?


2019. jún. 19. 10:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelesek, már nem vagy tanköteles. Milyen iskolába jártál? És ami lényegesebb, miért hiányoztál sokat, mert az sokat számíthat, betegség vagy hanyagság volt-e az oka.

Ha nappalira nem vesznek fel, akkor el kell menned dolgozni és estin befejezni a sulit, ha nem dolgozol fizetned kell magad után a TB-t.

2019. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A tanulói jogviszony megszüntetésének lehetséges formáit a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény tartalmazza

A törvény nem ismeri az eltanácsolás fogalmát.

Ez legfeljebb annyit jelenthet, amit a szó tartalmaz, hogy tanácsolják az iskola elhagyását, ez azonban nem jár azzal, hogy kötelező eleget tenni neki. Az más kérdés, hogy kellemetlenkedő, ellenséges környezetet tudnak teremteni, és ezt nem szívesen vállalja sem a tanuló, sem a szülő.


A kérdésből nem derül ki, hogy miféle hiányzásból volt sok?

Ha igazolatlan hiányzásból volt több a megengedettől, akkor automatikusan megszűnik a tanulói jogviszonyod, mivel már nem vagy tanköteles.

Ha igazoltak a mulasztásaid, kapsz osztályzatot, bizonyítványt? Évfolyamot kell ismételned, mert a hiányzások mennyisége miatt nem kapsz osztályzatot? Ha ismételned kell, akkor hányadik alkalommal? Mert, ha másodszor kéne ismételned, akkor megszűnik a tanuló jogviszonyod, mivel már nem vagy tanköteles.


Természetesen, felvehetnek már oktatási intézménybe, de nincs ilyen köztelezettségük.

2019. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát... ez nagy öngól volt.

Gondolom, igazolatlan hiányzás.

Akkor nem vesz fel senki, nem hülyék.

Estire menjél majd el.

2019. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hat igazabol betegseg miatt

De hanyag voltam.. elfelejtettem vagy nemis tudom es nem adtam oda

Masreszt az ofo sem figyelmeztetett

2019. jún. 19. 18:48
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt lehetne pótolni.

Nem hisszük el.

De a tanárok sem hiszik el.

És sajnos más iskola tanárai sem.

2019. jún. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ev vegen is bevihetem az igazolast? Ugy hogy holnap adjak a bizit?
2019. jún. 19. 19:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Az már készen van, nem 5 perc alatt írják.
2019. jún. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy nincs kesz?vinni nem vittem joisten
2019. jún. 20. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!