Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Cosplay maszkhoz milyen...

Cosplay maszkhoz milyen alapanyagot használjak? Milyen technikával csináljam meg?

Figyelt kérdés

Egy ideje tervezek elkészíteni egy "cosplay" maszkot (mivel nem konkrét karaktert akarok rekreálni, csak egy dizájn alapján egy maszkot, ezért nem tudom hogy ez mennyire mondható cosplay-nek).


[link]


Az előbbi kép alapján tervezek megcsinálni egy maszkot, EGY különbséggel, hogy én háromszögekkel csinálnám meg, mint hatszögekkel (egyszerűbb, és szerintem az is jól nézne ki).


Úgy terveztem, hogy lenne egy alap, ami egy egyszerű sima maszk, és arra EVA habból vágom ki a külső elemeket (mivel már be szereztem EVA habot, hogy "kísérletezzek", próbálgassak). A gondom az, hogy az alapot nem tudom hogy miből csináljam meg. Az EVA habom 2mm-es, és próbáltam sima felületű maszkot csinálni belőle de eléggé szögletes lett a végeredmény.


Az utóbbi miatt két ötletem van hogy hogyan valósítsam meg, csak szeretném tudni hogy melyik a jobb, praktikusabb módszer:

-Papír mache: https://www.youtube.com/watch?v=NRJIWH-OjB0

Ez lenne az egyik ötletem, esetleg valami gittel, kitöltőpasztával megerősíteném

-Műanyag maszk/alap:

Vákum formálni nem szeretnék, kerestem interneten hátha kapható ovális félgömb formájú műanyag amit használhatnék, de semmi ilyesmit nem találtam. A legutolsó megoldás az is lehetne, hogy nem vákum formálni, csak egy műanyag lapot hőlégfúvóval "rányomni" egy formára


Esetleg ha van egy más, jobb módszer erre a feladatra azt nagyon megköszönném ha megosztanátok.



#maszk #cosplay #műanyag #EVA hab #papír mache #vákum formálás
2019. júl. 2. 22:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Hát nem tudom. Esetleg egy ilyen maszkra rádolgozva???

[link]

2019. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!