Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyibe kerülhettek 1958...

Mennyibe kerülhettek 1958 körül az iskolai tankönyvek?

Figyelt kérdés
Úgy emlékeztem, szinte ingen kaptuk. Csomagban osztották az első tanítási napkor. De az árra már nem emlékszem.
2019. júl. 7. 12:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én 57-ben születtem, tehát jóval később. Én nekem is úgy rémlik, hogy ingyenes csomag volt még 64-ben is.

Rajzlap 10 és 20 fillér volt, fagyi 1 forint/gombóc. szüleim fizetése 64-ben 1500 forint körüli volt, telket 20 000 forintért vettek.

Tudom semmi hasznosat nem írtam számodra, de talán a 300 ezer forintos telefont lefitymáló mai fiataloknak érdekes lehet ez a néhány szám.

Első fizetésem 76-ban 2300 forint volt, a kombinált bérlet 110 forint.

2019. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A szüleim magántanárt fizettek 60-ban, úgy emlékszem az iskolából szereztük a könyveket teljesen ingyen.
2019. júl. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem volt ingyen, hanem utólag kellett bevinni a pénzt rá. Első pillanatra 30 ft ugrott az eszembe, de nem tudom miért. Igaz, 63-tól. És külön megkérdezték azokat, akiknek voltak idősebb testvéreik, hogy melyik könyvük van meg a testvérüktől, hogy kevesebbet kelljen fizetniük.

A fagyi szerintem 50 filléres volt 1 gombóc, vagy lehet, hogy az a kisgombóc volt. És akkor lehetett 1 ft-os nagygombóc is, nem tudom.

De a fehér kenyér 3,60 volt, a barna 3. a lecsókolbász 2,80, de nem mindig volt, és volt 3,80-as is, és az se mindig volt.

Az iskolában az első nap leíratták, hogy milyen füzetek kellenek, még nem voltak csomagok. Csak valami füzet méretű borítékra volt ráírva, hogy valamilyen csomag, amiben színes papírok, meg fűzőlapok voltak.

2019. aug. 5. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!