Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért utálják a kpoppot...

Miért utálják a kpoppot annyira néhányan?

Figyelt kérdés
Azzal semmi bajom,hogy valakinek nem tetszik, mivel mindenkinek más az ízlése. Viszont azokat nem értem akik szinte meg akarják őket ölni. Ez a kérdés inkább hozzájuk szól,mert érdekel miért gondolják így

2019. júl. 7. 19:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Mert primitívek.
2019. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Főleg a kinézetük, stílusuk miatt szerintem (objektív vélemény).
2019. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
én nem úgy értettem, hogy valakinek mondjuk nem tetszik a stílusuk mert nem mindenkinek tetszhet. Én arra gondoltam,amikor valaki pl szinte legszívesebben felgyújtana egy koncertet kb.
2019. júl. 7. 19:38
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
Én személy szerint nem szeretek egy kpop számot se, egyszerűen nem tetszik, arról nem is beszélve hogy ezek a kpop előadók mondhatni rabszolgák, az egész világuk annyira megjátszott és betanult, semmit nem a szívükből, saját akaratukból tesznek, hanem kényszerítve vannak, csoda ha majd a 40-et megérik. Nem akarok senkit megbántani és általanosítani se de a rajongók nagyrésze pedig idegesítő vinnyogós tinilány. Számomra a valódi zenében benne van minden, a rap, pop, metál, akármi, de ez... Ez egy erőltetett valami.
2019. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2019. júl. 7. 23:18
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Igazából ennek több oka is lehet. Egyik opció az, hogy egyszerűen irigyek. Vannak olyan kpop bandák (pl: bts, Exo, twice, Blackpink, Got7...) akik 1000x jobbak a magyar zene iparnál (khmmm... Kb minden jobb annál) sőt... Még Amerikában is olyan sztárokat köröznek le, akik az elmúlt időben a pop szakma csúcsán voltak. A másik az, hogy szimplán rasszista parasztok. Nem tudják elviselni, hogy egy Khmm... Hogy más szavaival élve "kínai b*zik, japán k*csögök, ferdeszeműek..." ott vannak fenn, ahol sokan a büdös életben nem fognak járni. Igaz, a kpop egyre elterjedtebb, és már majdnem mindenhol ismerik. Szerintem egy olyan embernek akit csupa olyan barátok vesznek körül akik kpopperek, idegesítő lehet, hogy folyamatosan arról beszélnek, olyan zenét hallgatnak, amit nem is értesz. (ezt tapasztalatbol mondom, ugyanis én is kpopper vagyok, és igazából már szinte mindenkit kiidegelek ezzel a témával. Ez azért van, mert sajnos a köreimben senki nem rajong ezért a műfajért és senkivel nem tudok nagyon erről beszélni.) Meg szoktam kérdezni, hogy miért utálják annyira ezt, de igazából csak olyan válaszokat kaptam, hogy "csak irritál, nem tudom, mert nem szeretem ezeket a kínaiakat"

Szerintem meg attól, hogy magát az Ázsiai nemzetiséget nem szereti, a magyar zeneipart úgy kenterbe vágja...

Én már második éve vagyok army, blink és amióta rátaláltam erre a műfajra, sokkal színesebbek lettek a hétköznepjaim. Csodálatra méltó, milyen keményen, kitartóan dolgoznak, hogy elérjék céljaikat. Én büszke vagyok arra, hogy kpopper vagyok.

Ha van valami kérdésed, nyugodtan írj.

2019. júl. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
80%

Igaz én is hallgatok k-poppot, ezért a kérdés nyilván nem nekem szól.

Az,hogy egy előadót miért lehet utálni az nemzetiségtől függ. Kinézet:

Amerika: Nagy a feneke, kicsi a feneke, nagy a melle, kicsi a melle, plasztika,nem plasztika, egyszóval mindenért a világban.


Afrikai etnikumú előadók: Raszta haj,(ugye ezt a kört a Stray kids vezére,Bangchan is megjárta sajnos..) Maga a bőrszín, stb



Ázsiai előadók: Ugye nagyon sok magyar az anyanyelvén és egy kicsi angolon,németül kívül nem igen tud megkülönböztetni más nyelvet. :"D ebből adódnak a kínai/japán/koreai keveredés meg a "csing-csáng-csungozás,, "B*zi,cserépedény kínaiak,,-ozás. Gondolj bele, normális értékrendű ember nem beszél így egy nyelvről, egy ős régi kultúrával rendelkező népről.(Egyszóval szard le,nem te halsz meg utálkozó gyökérként,hanem ő.)



Belső tulajdonság amiért én nem hallgatom az adott előadót az:

Beképzeltség, felvágás,túlzott nemtörődömség a rajongók iránt, Nőkkel való bánásmód ugye ( erőszak stb. Ebben is van példa kpop téren: BigBang-Seungri Burning Sun botránya.)



Kpop téren azt vettem észre hogy nagyon sok rajongó nem magát az adott bandát,hanem a fandonot utálja. Saját példámmal jövök. (KÉREM A HARCOS KEDVŰ ARMYK NE KERESSENEK FEL IP-CÍMRŐL ÉS NE VERJENEK HALÁLRA!)


Én például nem csatolnám magam egy fandomhoz sem igazán, de egy másfél évvel ezelött eléggé megszerettem a BTS-t, Armynak vallottm magam. Ahogy jobban megismertem a bandát,annál jobban megszerettem, viszont ahogy magát a fandomot kezdtem megismerni nagyon elborzasztott. Annyira ment az utálkozás a többi fandom felé hogy azt én nem bírtam tovább. Kimondom: Szégyelltem, hogy armynak neveztem magam és egy kalap alá vettek a fandom mostani 70%-val: Fake,divat rajongók, sasaengek, őrült streamelők, "a BTS sokkal jobb,, fajtákkal.

Kiléptem a fandomból. Tudom, vannak nagyon aranyos Armyk is, barátom is az, ezért tisztelet az összes kivételnek a világon. :)

Mind a két véglet elöfordul minden fandomban, de nem tudok olyan fandomhoz tartozni, ami egyszerűen nem tükrözi az én rajongási formámat,sajnálom. Ehhez mellé azt vettem észre hogy egy nagyobb váltáson is ment keresztül a banda koncepció terén, ami nem az én világom, de ízlések és pofonok. Ettől függetlenül én mind a hét fiút tisztelem a kemény munkájukért, tehetségükért. Ja és várom a Cypher pt.5-t és egy jó kis Agust D-t is kellene már nyomatni megint. :"D


Témára visszatérve igazából egy kpoppernek vagy az adott fandommal van baja,(Amit jobbik esetben beismer és nem áll hadilábon a bandával évekig, rosszabik esetben meg ez az utálkozás egyik formája ugye.) vagy szimplán tényleg nem kedveli a bandát. Ilyen is van, el kell fogadni sajnos. Hiába akarom ráerőszakolni valakire az NCT-t ha nem jön be neki a Dream aranyos, vagy a 127 keményebb koncepciója akkor felesleges és csak megutálná őket.

Remélem segítettem, bocsánat ha túl hosszú :"D


18/L K-popper

2019. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

1. Nem tetszik nekik a zene. Van ilyen, általában aki csak death metált hallgat, annak nem fog bejönni a kpop, hiába nagyon színes a paletta, és van kb. mindenféle műfajú zene kpopon belül.


2. Nincs igényük a fanservice-re, és csak azt látják a kpopban, ami "kamu". Mármint azt, hogy ez egy megcsinált iparág. Ez így is van, igazából. Persze, ennek van varázsa, én például kommunikáció szakon tanulok, és teljesen lenyűgöz a kpop egész marketingstratégiája szakmailag is, úgyhogy egyetemistaként se engedtem el a kpopot. :D Plusz én szeretem a koreai humort és azokat a műsorokat, amivel az idolokat szimpatikussá teszik nekünk. Szerintem van létjogosultsága és hitelessége, de attól még van, aki ezt egyáltalán nem észleli.


3. Aki meg akarja őket ölni, az simán egy idióta. :D

2019. okt. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
Mert a kpop egy bárgyú, cukormázas rózsaszín takony, aminek a célja hogy minél eladhatóbb legyen az arra fogékony butus tinipics*knak. Igéynesség 0, művészeti értéke 0, zeneileg 0. Egy csillámos takony az egész - agyhalottaknak.
2019. nov. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Nóra34 válasza:
90%

9-es válaszoló

Hidd el nem minden kpop szám egy “cukormázas, rózsaszín takony”. Vannak olyan videoklippek, amik nekem sem tetszenek, mert túlságosan cukinak akarnak tűnni és ezeknek általában a zenéje is idegesítő (ezzel nem szeretném megbántani sem az előadókat, sem a rajongókat, ez csak saját vélemény) de kpop-on belül nagyon sok stílus van, ezért nem kéne ennyire általánosítani.


Én legjobban a BTS-t ismerem, ezért őket hozom fel példának. Őket nem azért imádják az emberek, mert hogy jajj de kis aranyos, jóképű fiúk hanem azért, mert a dalszövegeiknek mély jelentése van. A videoklippjeik többsége is összefügg és egy egész storyline alakul ki belőlük. Ebben a történetben mindannyian küzdenek valamilyen problémával pl: mentális betegségek, öngyilkossági kísérlet, családon belüli erőszak. Leírok néhány dalcímet hátha felkeltette az érdeklődésed és veszed a fáradságot arra, hogy utána nézz valaminek amiről eddig csak negatív véleményed volt és általánosítottad az egészet. A dalszövegekre inkább angolul keress rá, mert a magyar fordítások többsége általában elég gyatra (legalábbis szerintem).


Agust D - The Last

BTS - Spring Day (szerelmes számnak tűnhet de egy koreai kompbaleset áldozatainak emlékére íródott)

BTS (Jungkook) - Euphoria (ez is megtévesztő lehet de igazából az öngyilkosságról szól)

BTS - Magic Shop (a magic shop egy pszichodramatikus technika, amivel a félelmet és a rossz gondolatokat jókra cseréljük)

BTS (Jin) - Epiphany

BTS (Jimin) - Lie

BTS (vocal line) - The Truth Untold

BTS (Suga) - Interlude: Shadow

BTS - Black Swan


És még sorolhatnám...

Ha ezekben nem találsz értelmet, művészetet, zeneiséget akkor kérlek mutass már nekem egy pár dalt amiben ezek szerinted megvannak.


Na de hogy így a végén a kérdésre is válaszoljak :D az emberek túlságosan előítéletesek és inkább utána sem néznek a dolgoknak csak mondják mindenről hogy huu de szar de azt sem tudják, hogy pontosan mit is utálnak csak mennek a többi barom után (ez elég sok dologra igaz nem csak a kpop-ra).


“Szeretni fogod a BTS zenéit ha előítélet nélkül hallgatod.”

- Min Yoongi

2020. febr. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!