Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lesz akkor ha egy jobb...

Mi lesz akkor ha egy jobb kezes akusztikus gitárt át szeretnék húroztatni balkezessé?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy gitárt, csak sajnos balkezesben roppant kicsi a választék, találtam egyet jobbkezesben ami tetszik, és az ára is teljesen megfelelő csak avval van baj, hogy jobbkezes. Mi lenne, ha át húroztatnám? Igaz az, hogy hamis lenne, nem lehetne olyan pontosan behangolni esetleg? Vagy ez nem olyan nagy probléma? Hozzá értőbb válaszokat várok első sorban, esetleg saját tapasztalat is jöhet ha van, köszönök minden hasznos tanácsot, választ!

2019. júl. 17. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
2019. júl. 18. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@1: Nagy részben marhaság a kettes válasz ott, a lényeget meg kihagyta. (Ha lesz 5 percem, kifejtem)
2019. júl. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Intonációs problémái lesznek a gitárnak.
2019. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Mojjo ***** válasza:
70%

Majdnem el is feledkeztem erről a kérdésről.

Szóval a linkelt válasszal ellentétben a gitárok nyakának döntő többsége tökéletesen szimmetrikus. Vannak ugyan asszimetrikus nyakprofilok, de viszonylag ritkák. Ami itt problémaehet, az egyrészt az ott is említett felső nyereg, azt balosra kell cserélni, illetve egy hangszerésznek le kell szednie a teljes húrlábat és újat, balost rakni a helyére benne balos hátsó nyereggel. Ennek pedig lesz költsége.

2019. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Való színű balos gitárt fogok venni, sokkal egyszerűbben megvan
2019. júl. 19. 20:18
 6/9 Mojjo ***** válasza:
100%
Ez egy jó döntés :)
2019. júl. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És azok közül is egyébként ez az ibanez v50nljp balos és tokjonak látszik, szerintetek?
2019. júl. 19. 21:28
 8/9 Mojjo ***** válasza:
100%
@7: Teljesen korrekt kezdőgitár. Csodát nem kell tőle válni, de gitározni megtanulni tökéletes.
2019. júl. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Néztem is, ár érték arányban nagyszerű, hiszen egy egész kiszerelést lehet hozza kapni. Köszi a hasznos válaszaid, ment a zöld:)
2019. júl. 19. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!