Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az akusztikus gitároknál...

Az akusztikus gitároknál számít az, hogy jobb vagy bal kezes vagyok?

Figyelt kérdés
2015. máj. 21. 17:47
 1/6 anonim ***** válasza:
elvileg van külön jobb és balkezes gitár. én bal kezes vagyok, de azt hiszem amin én próbálkoztam az jobb kezes volt. aztán próbáltam bal kézben tartani, de nem ment.
2015. máj. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak meg kell fordítani a húrozást, a bundok nem különböznek a két oldalon.

Csak ha nem szimmetrikus a test, akkor nem mindegy, mert a másik oldalon nem tudsz annyira lent lefogni.

2015. máj. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 apexik válasza:
Az a lényeg, hogy ha szimmetrikus, akkor mindegy, ha nem, akkor a megfelelő irányú gitáron jobban kell kell elérjed a magasabb hangzásokat, mint megfordítva. Láttam sok gitárost, aki nem húrozza át balosra a gitárját, mert a jobbosak jóval nagyobb számban vannak, így egy köcslöngitárral is tudsz mit kezdeni.
2015. máj. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Akusztikusnál számít ugyanis nem tudod átállítani a húrlábon az intonációt, tehát nem lehet megfordítani. vagyis meg lehet de hamis lesz ha fordítva húrozod fel.
2015. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az nálad számít nem a gitáron ugyanis ha bal kezes vagy akkor bal kezes gitárt kell hogy vegyél. A húrokat nem lehet a helyükről elpakolni.
2015. máj. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Balos gitár kell venned.
2015. jún. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!