Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Túráznék a Bakonyban. Ördögáro...

Claysiss04 kérdése:

Túráznék a Bakonyban. Ördögárok, Ördög-gát, s környéke. A kérdés a kutya. Azt olvastam, láncok, vaslétrák vannak helyenként. Járt ott valaki kutyával? Vállalható? 25 kg-os, belga malinois, de fel tudom-e vinni, ha nem tud létrát mászni?

Figyelt kérdés

#túra Ördögárok #Bakony kutya
2019. júl. 22. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Az Ördög-gát az nem a Bakonyban van, hanem Borsod-Abaúj-Zemplén megyében.

Az Ördögárok valóban a Bakonyban van. Dudar-tól Csesznek irányába vezet a túraút. Nyugodtan vigyed a kutyát magaddal, nem tudok arról, hogy láncok, vagy vaslétrák lennének az úton. Igaz régebben jártam arra, de kétlem, hogy a túraútra ilyen dolgokat telepítettek volna. Ha mégis, úgy megkerülöd, és úgy mentek tovább. Nagyon szép vidék, csak ajánlani tudom.

2019. júl. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Sokan megteszik, de az erdőbe tilos kutyát vinni. Tudom, nem ezt kérdezted.
2019. júl. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2-es!

Ez sem a kérdéshez tartozó válasz, azonban butaságokat írsz. Ha tudatlan vagy egy dologban, úgy ne nyilatkozz arról. Mitől lenne tilos az erdőbe kutyát vinni? A szabályok nyilván adottak, de nem tiltóak. Kivétel:


"Fontos tudni, hogy erdőben bizonyos feltételek mellett korlátozható az erdő látogatása, vagyis még pórázon sem lehet kutyát sétáltatni az erdőben. A jogszabályi előírások szerint a korlátozást a helyben szokásos módon kell kihirdetni és figyelmeztető táblákat is ki kell helyezni. Arról, hogy folyik-e vadászat abban az erdőben, ahova kirándulni szeretnénk, mindig győződjünk meg, mert így csökkenthető bármilyen baleset bekövetkezésének az esélye."

Fenti esetben azonban a korlátozás az emberekre is vonatkozik, és az erdőkerülő fel is szólítja, és ki is küldi az embereket az erdőből.

2019. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én egy 20kg-os beagle kutyával csináltam meg egy 50km-és túrát a cuha patak völgyében. Nem messze az ördög aroktol kellett atsegiteni egy sziklán. Valóban vas sodrony segítségével lehet felmászni az aroknal a sziklába vert vasakon, de a kutyával meg lehet kerülni a mellette levő dombon, ahova lépcsők vezetnek fel.
2019. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első! Rosszul tudod, az Ördög-gát a Bakonyban van, az Ördögárokban. Csesznekről, Dudarról a piros jelzés vezet oda. Persze ettől még lehet ott is, ahol írod...!


Kérdező! Az Ördög-gát vasalt, kutyával nem tudsz átmenni rajta, de mellette lépcső vezet fel, és ki lehet kerülni

2021. nov. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!