Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha szeretnék egy olyan tanyát/...

Ha szeretnék egy olyan tanyát/farmot ami nagy részt biztosítja az alapvető ellátmányomat nekem és az állatoknak akkor miből mennyit érdemes termelni?

Figyelt kérdés

MAJD! szeretnék egyszer egy tanyát.

Itt termelném meg az ételt magamnak és mondjuk még 1-2 embernek.

Állatokat is szeretnék hogy legyen tejem, tojásom és esetleg gyapjúm.

Állatokból ezekre gondoltam:

Tyúk + kakas, kacsa/lúd, (talán) pulyka,

disznó (nem megenni), kecske/tehén, juh, ló

Kutya, macska.

Esetleg egy halas tó, de csak kicsi mert annyira nem kellenek.


Növényeket mindenképp szeretnék.

Az ilyen alap dolgokat

hogy zöldségek gyümölcsök oké. De milyen és mennyi kell pl. búzából, zabból, árpából és a többi és a több.Anyi kéne hogy nekem és az állatoknak is jusson. Ki potólnám ha nem lenne elég, de jobb lenne ha nem kéne ezekből (állat eleség) olyan sokat vennem.Ezekkel nem vagyok tisztába.

Arra még gondoltam hogy tarthatnék méheket, de csak annyit hogy igy magamnak termeljek mézet.


Ha ezt meg akarnám valósítani mennyi helyre lenne szükségem?

A növénytermesztésre, mekkora terület kell (a búzának meg az ilyeneknek)?

És mekkora hely kellene az állatoknak? Ha össze tudnám enegedni őket (mondjuk egy nagy legelőre)?

És a baromfiaknak?

őket is tudom egybe tartani?

És mekkora lehet a halas tó? Vagy a méhek kaptárjai?

Vagy mekora legyen a veteményes? Szeretnék minden alap zöltségből ternelni. (krumpli, tökfélék, répa, borsó, bab, hagyma, stb.)

És gyümölcsös? Csak megenni, pekvártfőzni kellene, alkoholt nem nagyon gondoltam főzni.

Ebből is az alapok (barackok, alma, körte, szilva, megy, cseresznye, talán citrusfélék, füge, bokros/bogyós növények, eper, málna, szeder, ribizli, stb.)

Esetleg még valami magvat? (mogyoró, napraforgó)?


Előre is köszönöm a segítséget és a válaszokat.

Ha valami nem tiszta a leirásban (amin nem lepődnék meg, olyan kaotikus mód irtam) kérlek irjatok ide.

Köszönöm



2019. júl. 23. 06:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Értesz egyáltalán a mezőgazdasághoz? Van sok milliód?
2019. júl. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ehhez az elképzeléshez több hektárnyi föld kellene, kettő alkalmazottat tartva, hogy hármótokat ellásson. És neked is dolgozni kéne benne. A feleséged a háztartást vezetné, a gyerekednek nem kell dolgozni.

Honnan van annyi pénzed, hogy a két embert kifizesd?

2019. júl. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Emberek! Ez csak egy elmélet!!

Ez a nagy álmom. Még csak 16 vagyok.

Csak kicáncsi voltam vajon mennyi hely kell, vagy mennyi pénz.

Szóval lécci ne pikkeljetek ha valamit nem tudok vagy nem helyesen.

2019. júl. 23. 21:06
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdd kicsiben, monndjuk a hátsó kertben, ha van. Nézd meg, hogy amennyi gyümölcsöt/zöldséget tudsz termelni, az mennyi ideig elég neked. Tarts pár tyúkot, nézd meg, mennyi tojást tojnak. És utána megtudhatod, hogy mekkora területre, és mennyi pénzre lenn valójában szükséged.
2019. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!