Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért a magukat értetlenkedőne...

Miért a magukat értetlenkedőnek játszókhoz kell igazítani a kérdéseket? Ha valaki nem akar egy kérdést érteni, akkor nem fogja.

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy pl. felteszi valaki kérdésként "Van-e olyan program, amivel ...-t lehet szerkeszteni?" Csak aki hülyéskedni akar, az válaszol annyit, hogy "Igen, van." Énnekem egy ilyen kérdésben teljesen egyértelmű, hogy a kérdező egy ilyen programot keres, és ebben szeretne segítséget. Aki nem akarja ezt megérteni, vagy direkt kötözködni akar, vagy tényleg annyira gyenge a felfogása, hogy ezt ne értse meg, az nem érti meg, és odaírja, hogy "Igen, van." Nekem nyilvánvalóak ezek a kérdések, és ha tudok, akkor segítek a kérdezőnek. Mások miért játsszák a hülyét? Ha nem mérnöki pontossággal van feltéve a kérdés, akkor is teljesen egyértelmű, hogy mit akar az ilyen kérdező. Nem gondolom, hogy a probléma a kérdezővel lenne. Csak kis segítőkészség kellene, ami jó, ha megvan ezen az oldalon, ha valaki arra szánja az idejét, hogy itt válaszolgat.


Nem tudom elképzelni, hogy valakinek egy ilyen "Van-e..." vagy hasonló kezdetű kérdésből ne jöjjön le, hogy mit szeretne a kérdező. Vagy csak jól esik eljátszani, hogy annyira okos valaki, hogy tudja, hogy az eldöntendő kérdésekre igennel vagy nemmel lehet válaszolni, bezzeg a kérdező butább, és ő erre nem gondolt.


Jó haveroknál elmegy a "Tudsz adni egy tollat?" kérdésre a válasz, hogy "Igen, tudok." És utána nem ad tollat, és elviccelődnek, hogy nem az volt a kérés, hogy adjon tollat. Vagy ha azt kérdezi valaki az utcán, hogy "Meg tudná mondani, mennyi az idő?", arra is azt válaszolja, hogy "Igen, meg tudnám" és megy tovább? Nem kéne már erről a dedós szintről túllépni?



#megjátszom #a kérdést
2019. okt. 20. 15:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Szerintem úgyse fog senki értelmes választ adni. Tekintve, hogy az itt kommentelők jelentős része (min. 40%-a) direkt azért jár az oldalra, hogy beszólogasson meg vitát generáljon. Én is törrbször láttam és tapasztaltam már, hogy szófordulatokba kötnek bele, meg mondatokat kiragadnak a kontextusukból, és különállóan próbálják negatívan beállítani.
2019. okt. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Azt meg végképp nem értem, hogy mi a probléma a "Mi a véleményetek...?"-típusú kérdésekkel. Az illető tapasztalatokra kíváncsi, a leírtak alapján akar dönteni vagy jobban érteni valamit. Teljesen normális.
2019. okt. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!