Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nem lenne jobb, ha a "terhessé...

Nem lenne jobb, ha a "terhesség" kategóriát "várandósság"-nak hívnák?

Figyelt kérdés

#kategóriák neve
2020. jan. 14. 05:58
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nincs értelme, a köznyelv nem ennyire irodalmi. Az állapotot szinte mindenki terhességnek hívja, a kategóriák nevét úgy célszerű meghatározni, hogy a legszélesebb réteg is megértse, milyen témában tartalmaz kérdéseket. Az már inkább szőrszálhasogatás, hogy valaki szerint a terhesség az nem teher. Pedig az, nem véletlenül ezt a megnevezés terjedt el.
2020. jan. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gublug ***** válasza:
47%

Ez ÁLDOTT ÁLLAPOT volt regen.

Ma mar ez az allapot inkabb terhes mint aldott.

2020. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
76%
Sok nő terhesnek érzi ezt az állapotot nem áldoznak.Talan ezért.
2020. jan. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A jelenkor embere csak az elmúlt száz év általában kikímélt állapotairól tud beszélni, látja a világot. Talán meg kellene kérdeznünk a délkelet-ázsiai rizsföldeken dolgozó hölgyeket, hogy teher-e a szó eredeti értelmében a terhesség számukra. Akármennyi szépsége van, mégis igénybe veszi az anya szervezetét, akkor is, ha éppen emiatt kezdenek el olyan hormonok is termelődni az anya szervezetében, mint pl. amelyek csökkentik a szívinfarktus bekövetkeztét.

Nem bírálata volt az áldott állapotnak és a többi elnevezésnek, csak az emberiség egészét nézve a földön kell talán maradnunk.


Már-ki

2020. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4

Az ázsiai hölgyeket kérdezze az ázsiai kérdezőoldal. Mit érdekel az minket, azt se tudjuk ők maguk hogyan hívják a születés előtti 9 hónapot. Nem is rizsevők vagyunk, hanem kenyér-krumpli-ilyesmi.

Nem is értem, hogy jönnek ide.


A várandósság semleges szó, se nem terhes -ami negatív-, se nem áldott -ami pozitív-, szerintem azért lenne kifejezőbb.

2020. jan. 21. 15:26
 6/7 anonim ***** válasza:

Oké, viszont nem egy kategória van. A többire még rosszabb rákényszeríteni a semlegességet, legfeljebb körülírhatók:


"Teherbeesés

Teherbeesési problémák

Terhesgondozás

Terhesség

Terhesség megszakítása"


Bármire cseréled, csak rosszabb lesz. A terhességet használják az emberek, nem kell mindenre a PC-t rákényszeríteni.

2020. jan. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6

Én nem tudom, de nem is kéne a terhesség szóba beleragadni. Akár a felsoroltak mindegyike mehetne más-más szóval.

Szerintem ennek semmi köze a pc-hez, csak a korrekt-az igaz kifejezéshez, a jelen szó kifejezetten negatív tartalma helyett.

De lehetne más is, ami nem negatív, mint az "állapotos", azt viszont semmitmondónak érzem.

2020. jan. 21. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!