Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Tetszik ez az új fehér dizájn...

Tetszik ez az új fehér dizájn a gyik-on?

Figyelt kérdés
Kéne valami sötétebb is, mert szerintem gyalázatos. :D

2020. máj. 12. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
90%

Nem tetszik. Bevallom, már évek óta vártam egy újításra, mert lássuk be, a régi design a times new roman-nal, az aláhúzott hiperlinkekkel nagyon a 2000-es évek elejét idézte. Vannak benne jó megoldások, újítások, de az összkép szerintem katasztrófa. Számomra így elsőre ezek voltak a legsúlyosabb gondok:

- A régi fejlécet (ami azért ennyire nem volt szép) tényleg 1:1-ben meghagyták, csak avatatlan kezek aránytalanul leskálázták, torzították? Remélem, ez is csak átmeneti megoldás.

- Mi ez a UI? Eszméletlen pixelesek ezek a fenti ikonok. Üzenem a GYK oldal üzemeltetőinek, hogyha ez gondot okozna nekik, vegyék fel velem a kapcsolatot, megcsinálom rendesen pro bono alapon ajándékba a fenti ikonsort. Már csak amiatt is, hogy ne legyek rosszul, ha felnézek az oldalra. Most sokan azt hiszik, viccelek, holott ezt a felhívást TELJESEN komolyan gondolom! (grafikus volnék, még ha nem is webdesigner)

- Már évek óta tudjuk, hogy weboldalra nem illik csupa fehér és fekete színeket tenni. Először nem hittem, nem akartam hinni a szememnek, ezért a ColorZillát hívtam segítségül, ami alátámasztotta a gyanúmat: TÉNYLEG képesek voltak a legvilágosabb fehéret (#0000000) kiválasztani háttérszínnek, amit 2010 óta egyetlen weboldal sem követett el. A végeredmény katasztrófa, az embernek a szeme kifolyik, hunyorítanom kell, mintha folyamatosan szembe vakuznának.

- A többi színnel sem vagyok kibékülve, a zöld gombócok ormótlanok, a szövegek eltartása inkonzisztens, a válasz hasznosságát mutató plecsni feleslegesen nagy lett.


Alapvetően tetszene a letisztultabb irány, de sok hibát, főleg a fentieket sürgősen orvosolni kéne. Nem az a baj, hogy nincs pénz grafikusra, de szerintem sokan akadtak volna már csak ezen az oldalon is, akik akár ingyen is megszakértettek volna egy béta változatot, mielőtt az emberiségre ráküldik. :) Az új oldal összességében tőlem 1 neonzöld gombócot kap az 5-ből, és 20%-ban tartom szépnek.

2020. máj. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

*jav:

"legvilágosabb fehéret (#0000000)"


Mármint #FFFFFF-re gondoltam :D, bár látom, #FAFAFA nagyobb arányban van jelen, de az se sokkal jobb. Előbb kellett volna kávézni...

2020. máj. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem olyan rossz, mint mondják, de vannak zavaró dolgok. A rossz színválasztás miatt folynak egybe a válaszok. Én tuti játszadoznék a színekkel, de azért nem túlzásokba esve. Ahol megkérdezi, hogy hasznos számodra ez a válasz, én azt a sávot nem ilyen semmi világoskékkel, hanem mondjuk egy élénkebb sötétkékkel tudnám elképzelni. Így alig különbözik a fehértől. A kérdező kommentje is alig különbözik, ahhoz jó lenne ilyen narancs szín, hogy jól üssön el a többi kommenttől. Ahol meg fehér, én lecserélném mondjuk egy világosszürkére.
2020. máj. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Kiég a szemem ettől a sok fehértől... komolyan, le kell vinnem a fényerőt. xd
2020. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Kontrasztosabb verziónak én is jobban örülnék :) esetleg ha a háttér valami nem túl élénk, de sötétkék lenne, a kérdés-válaszdobozok kapnának valami jól látható keretet..
2020. máj. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2020. máj. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A fehér elég irritáló.


Én áttettem ilyenre:


[link]

2020. máj. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!