Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mitől függ a százalék a...

Mitől függ a százalék a válasznál?

Figyelt kérdés

Amikor értékelem valaki válaszát, azt vettem észre, hogy csak 50%-os vagyok.

Más mégis 75-85%os

Mitől függ ez?



#Miezazújgyakori
2020. máj. 19. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/help


Hogyan számolódik egy válasz hasznossági százaléka?

Ha egy válaszra elég értékelés érkezett, megjelenítjük mellette annak hasznossági százalékát.


Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak. Minél magasabb egy felhasználó értékelési százaléka, értékelése annál nagyobb súllyal számít bele egy-egy válasz hasznosságának megállapításába. Az értékelési százalékok minden éjjel újraszámolódnak, így változhatnak időnként.


A hasznossági százalékra kattintva részletesen megnézheted, milyen értékelésekből állt össze az adott százalék. A zöldek hasznosra, a szürkék félig hasznosra, a pirosak pedig nem hasznosra értékelték a választ.

2020. máj. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem 70% az értékelési százalékom, viszont amikor értékelek egy választ, akkor az csak 50%nak mutat. (Amúgy meg 88%os vagyok)
2020. máj. 19. 13:52
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

A legkisebb mértékben sem attól, hogy mennyire adtál hasznost választ a kérdésre. Attól függ, hogy visszatükrözi e a pontozó gondolkodásmódját vagy sem. Teljesen felesleges és hasztalan a pontozásos rendszer ezen az oldalon. Nem tükröz vissza semmit, amiből bármilyen következtetést le lehetne vonni.

Ha például kormánypárti vagy, és a politika témakörben teljesen normális válaszokat adsz, minden válaszod le lesz pontozva kb 20%-ra, mert túlsúlyban vannak a kormányt gyűlölő lepontozók.

2020. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem az a százalék. Mikor már valakinek látszik a százaléka, akkor rá tudsz nyomni és látszik hogy kik mit jelöltek meg (pl: hasznos zöld, 75%, szürke 32% és piros 80%) ott az egyéneket mutatja, hogy mekkora súllyal számítanak a végső százalék megadásában.

Itt ha én értékelek valamit, akkor én vagyok az 50%os értékelő és nem értem, hogy mitől van ilyen kis súlyom az értékelés meghatározásában, mikor relatíve hasznos válaszokat adok és jól is értékelek.

2020. máj. 19. 14:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy mennyire nyom latba az értékelésed egy válasz értékelésénél nem csupán az értékelés százalékodtól függ, hanem a szintedtől is (ha még nem jársz 5. szinten, ennek is van maximuma). Kattints a szinted oldalra (saját menü, szinted száma) és ott meg tudod nézni ezt az adatot!

Ha te 50%-kal értékelsz, akkor tippre, te 3. szintű lehetsz. Ha fellépsz a 4. szintre, már akár 75%-ig is felkúszhat ez az érték (hacsak nem kevesebb a valós értékelés százalékod) - a korábbi értékeléseidnél is javítódni fog.

2020. máj. 19. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hármas szintű vagyok igen.

Köszi a választ mindenkinek.

2020. máj. 19. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!