Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mennyire van itt szólásszabadság?

Mennyire van itt szólásszabadság?

Figyelt kérdés
2020. máj. 26. 21:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A szabályzatban le van írva, mit nem lehet. Olyan dolog tilos, ami minden más normális fórumon ugyanúgy szabályozva van a neten vagy a jogszabályok által, vagy a netikett javaslatai mentén.
2020. máj. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Szubjektív benyomás szerint olyan 90% körül.
2020. máj. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, mit értesz szólásszabadságon.

Ha véleményszabadságot, akkor rendben.


Tilos a káromkodás és egyebek. Ott a szabályzat.

Szabadság csak megfelelő keretek között lehetséges.

Ha nincs keret, akkor anarchiáról beszélünk.

2020. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Háát, töröltek már kérdésemet olyan indokkal, hogy a "az oldal ebben a témában nem kíván információkat adni..."
2020. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem töröltek már több olyan kérdésem/válaszom amiben semmi szabályszegő volt. Ellenben nem töröltek olyan kérdéseket/válaszokat amiket jelentettem és BŐVEN szabályszegőek vagy akár törvényszegőek voltak.

(Kíváncsi vagyok hogy ez a válasz eltűnik-e. :D )

2020. máj. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

#5 nyilván van valahol szubjektivitás a moderációban - még ha minimális is

Leírnád melyek voltak azok a kérdések amit nem tartottál szabályszegőnek és törölték? Hátha van tipp rá. (privátban is jöhet ha ide nem szeretnéd kiírni)

2020. máj. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az mondjuk engem is igazán érdekelne, hogy mégis hol van meghúzva az "ismerkedés" határa. Régen nem volt, majd lett külön kategóriája, majd tiltott volt, most megint van külön kategóriája.

De mi fér bele az ismerkedésbe? Mert egymás hegyén-hátán ott van az is aki beszélgetni akar, aki homokos szexpartner vagy egyéjszakás kalandot keres, meg aki az albérlethez apróhirdet és lakótársat keres. Jelentettem, szartak rá. És tényleg nincs leírva sehol, hogy meddig ismerkedés egy kérdés és mettől túlzás. Arról nem beszélve, hogy ezzel most a szexualitás és tini párkapcsolatok téma is egybe lett keverve, amit korábban direkt szétválasztottak, ahogy ezentúl a hetero-, homo- és transz emberek is egyszerre egy felületen próbálnak ismerkedni vagy dugni. És persze a 40-es perverz urak a 16 éves lányok között ugyanúgy ott lesznek egy helyen. Azok után hogy mekkora mennyiségű panaszárad volt, ami a privátban zaklatás problémája körül íródott az elmúlt években, és azt hitted lesz valamilyen hatásos megoldás rá. Erre lett egy kategória, ahol mindenki egyszerre tolja be amit akar. Persze elismerem, a privátok korlátozása is ilyen irányú lehetett.


Most, hogy végre az oldal üzemeltetői hivatalosan megjelölve is választ adnak ebben a kategóriában a kérdésekre, én megköszönném ha valaki leírná hogy mi a helyzet. Nem magyarázatot várok hogy miért ilyen, mert semmi közöm hozzá. Csak azt mondják meg, hogy melyik kérdés szabad és melyik tilos, hogy jelenteni lehessen.

2020. máj. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyedi a moderáció.

Nagyon nincs itt szólásszabadság.

Mikor megváltozott az oldal, és több ilyen jellegű kérdésre válaszoltam, konkrét példákkal, minden válaszomat törölték.

A magyar jogszabályokkal ellentétesen, mert a szólásszabadsághoz mindenkinek joga van.


Feljött egy rendszerüzenet, hogy ha ilyen jellegű gondom van, azt külön nekik küldjem el, holott a válaszomban ez is ki volt fejtve, hogy nem egyszer jeleztem már nekik, hogy ők maguk szabálytalanok, és a saját szabályzatukat nem tartják be, de ezekre meg nem szoktak válaszolni.

2020. máj. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakran használod az oldalt, akkor talán tapasztalod, én már csak olykor-olykor nézek fel, válaszolgatok kérdésekre. Kérdést már csak olyat teszek fel amire nagyon érdekel a válasz.
2020. máj. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%

Itt a gyakorin?

A szólásszabadságnak általában is vannak normái. Ezek egyrészt társadalmi jellegűek, amit illik betartani, mások törvényben meghatározottak.

Hivatalosan ez a korlátozás csak nagyon marginális és indokolt.

Egy magántulajdonban lévő cég által működtetett honlapra tetszés szerinti korlátozást vezethet be. Pl. előírhatja, hogy csak szőke, 25 évnél idősebb, 26-nál fiatalabbak írhatnak, nem lehetnek nők, férfiak, kislányok, kisfiúk, melegek, hidegek. És nem írhatnak olyan szavakat, amelyek betűi egy-egy hangot reprezentálnak. Teljesen jogszerű.

Ha csak a péntek szót nem szabad leírni, akkor az tilos.

Mivel ide írogatni nem kötelező, nem létszükséglet, a regisztráció elfogadásával a felhasználó ezeket tudomásul veszi.

Nem sérül a szólásszabadsága, mint alapvető jog.

Az akkor sérülne, ha soha, sehol nem mondhatna pénteket büntetlenül.

2020. jún. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!