Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Ez a kérdés főleg az oldal...

Pawel166 kérdése:

Ez a kérdés főleg az oldal adminjainak szól. Miért nem lehet más felhasználókról kérdést feltenni?

Figyelt kérdés

Ha feltehetek egy kérés Michael Phelpsről, ha feltehetek egy kérdést Orbán Viktorról, ha feltehetek egy kérdést a szomszéd Józsikáról, ha feltehetek egy kérdést magamról, akkor egy felhasználóról miért nem?

Mi lenne ha Orbán Viktornak lenne gyakori kérdések fiókja, akkor nem lehetne feltenni róla kérdést?

Tudtommal személyiségi jogokba sem ütközik, hogy egy anonim oldalon valaki kitalált nicknevét kiírjuk


2020. júl. 31. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Ez engem is érdekelne
2020. júl. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%
Gondolom, nem akarják, hogy belterjes csevegőfórummá alakuljon az oldal. A vicc az, hogy van, aki így is képes volt celebstátuszt elérni, pl. Húsos, Balázska, Bombanős, meg a fideszes Takács.
2020. júl. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
a babakekszest ki ne hagyjuk :D
2020. júl. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
jaj, basszus, tényleg
2020. júl. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
Egy híresség élete (egy része legalábbis) publikus, a legtöbb bulvármédián keresztül bárki által utánajárharó infókkal van tele. Egy random fórumon egy random emberről infókat kérni vagy kiadni ellenben már igencsak sérthet személyiségi jogokat, hisz vele kapcsolatban mindez nem publikus.
2020. júl. 31. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%

#5 ez jogos, de ha olyanról van szó, aki nem beazonosítható? persze van aki az igazi nevét adja meg (nem is értem, szerintem ez tök veszélyes), de akinek van egy olyan nickje hogy pl fradidrukker6321? franc se tudja ki az, miért lenne baj ha valaki leírná róla hogy van 2 gyereke és vidéken él? vagy ilyesmi.

persze láttam már olyat hogy valakinek sikerült megtalálnia azokat az embereket facebookon akikről a kérdés szólt, és kiírta az egyik nevet (elég egyedi családnév volt, meg is találtam az egész családot facebookon). az durva volt, azt én se gondolom hogy oké lenne.

2020. júl. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

#6

Az is olyan bizalmas infó ami adott esetben segíthet az illető beazonosításában. Meg eleve egy fórumon ha valaki anonim akar maradni, értelemszerűen csak tőle szabadna függenie hogy mit és kivel oszt meg a magánéletéből. Pl ha én úgy gondolom, nem tartozik a gyk közösségére hogy van-e gyerekem, te mégis az orrukra kötöd, ott máris van némi probléma.

2020. júl. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Közszereplőket és anonim válaszolókat/kérdésfeltevőket ostobaság egy kalap alá venni.
2020. aug. 1. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Direkt azért írtam oda magamat és Józsi bát. (Egyébként Phelps sem közszereplő, mert nem gyakorol közhatalmat)

De feltehetem azt a kérdést, hogy a szomszédban lakik Józsi bá, minden nap gumit éget, hívjam-e ki a rendőrséget.

Azt is feltehetem, hogy nekem hasfájásom van, mit tegyek.


Magamról és egy nem közszereplőről tehetek fel kérdést. Más felhasználókról nem

2020. aug. 1. 08:49
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Valójában a Józsi bácsis kérdés alanya is te vagy, hisz neked van egy problémád amiben te szeretnél tanácsot kérni.

Másrészt ha csak annyit írsz hogy a szomszédoddal ez és ez a helyzet, az természetesen nem gond. Ha mondjuk leírod hogy hol lakik vagy épp megnevezed, az már személyes információ.


Nem az a szempont, hogy kiről tehetsz fel kérdést. Ha úgy van megfogalmazva, hogy semmilyen személyiségi jogot nem sérthet, akkor nincs gond a kérdéssel (legalábbis ebből a szempontból), akárkiről is kérdeztél. Ha viszont valamilyen nem publikus, személyes információt írsz a kérdésedbe az illetőről, az adott esetben jogsértő lehet.

2020. aug. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!