Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Csak szerintem megalázó ez a...

Csak szerintem megalázó ez a pontozás/ százalékozás a GYIKen?

Figyelt kérdés

Véleményem szerint ez megalázó! Az emberek hasznosságát/ intelligenciáját százalékkal mérik, nem tetszés alapon. Tudom hogy arra lenne eredetileg hogy eldöntse mindenki hogy egy válasz mennyire hasznos, de senki nen arra használja. Ha nem tetszik a te véleményed akkor le leszel pontozva, ha te nem értesz valakivel egyet akkor le leszel pontozva. Nem egyszer láttam már hogy egy jól megfogalmozot és kérdésre válaszoló választ teljesen le pontoztak.

Példa:

" Nálatok mennyire jött be a k9es kutyahám?"

Ott mindenki írta hogy rossz meg minden, aztán volt egy aki írta hogy neki bevált ( és még szépen meg is fogalmazta) és teljesen le lett pontozva, közbe meg csak a véleményét/ tapasztalát kérték.

Ez csak egy a sok közül, de remélem értitek hogy mire célzok. Már egyszerűen nem is akarok másnak segíteni, még akkor se ha tudom a választ. Mást is bánt, hogy csak segíteni akar aztán teljesen le lesz pontozva?


2020. aug. 2. 06:49
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Lesz@rom, ha valakinek nem tetszik az én válaszom.
Rosszul esik az embernek, hogy csak segíteni akart, de nem leszek depressziós.
17 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Meg miért nem lehet egyszerűen törölni a saját kérdésed alatt a gyűlölködő választ? Mert a tiltás nem mindig jönn be.
2020. aug. 2. 06:51
 2/9 belapus ***** válasza:
100%
Nem gondolnám, hogy a megalázás lenne a funkciója.Érdekes, hogy ez az értékelési rendszer - és annak használata - egy olyan dologra világított rá, amely ( gondolom ) nem volt tervezve.Nevezetesen arra, hogy milyen alacsony a magyar intelligencia szint.
2020. aug. 2. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Fordítva ülsz a lovon!

Nem a pontozás a megalázó, hanen az, hogy ennyi pontozó van, akik nem tudják a különbséget a "hasznos válasz" és a "tetsző válasz" között!

.

Az ellenvélemény is lehet hasznos annak ellenére, hogy az illetőnek nem tetszik az, hogy nem mindenki úgy látja a világot, ahogy ő.

2020. aug. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ezen ennyit rugózni. Olcsóbban kapsz kenyeret, ha felpontoznak? Na ugye.
2020. aug. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15%
Irigyellek a problemádert
2020. aug. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem aki ezzel ennyire foglalkozik az kicsit lelki beteg. Én mindig röhögök ha le pontoznak. Nem nagyon érdekel, még tetszik is.
2020. aug. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Helyen kell kezelni a dolgokat. Attol mert masok indulatbol vagy csak szemetsegbol lepontozzak a valaszodat, attol meg a velemenyed valoszinuleg jotanyit sem valtozott. Nem kell foglalkozni masokokkal, nem nekik valaszolsz hanem a kerdezonek.
2020. aug. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy úgy vagyok ezzel, ha valaki csak azért válaszol úgy, ahogy, hogy felpontozzák, akkor sajnálatra méltó.

Ha igaznak tartok bármit is, akkor is leírom, ha másnak nem tetszik válaszom, remélve azt, hogy akad olyan, akinek hasznos lesz.

2020. aug. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem a pontozás működésével van a baj, hanem az emberekkel, akik használják.


Láttam egyszer itt egy olyan kérdést, ahol a kérdező azt kérdezte, hogy az oldal megújulása után hogy működik a százalék. Valaki megírta szépen, részletesen, példákkal s mindennel, erre meg a kérdező valaki olyasmit írt, hogy "Ment a dislike, mert nem szeretem a matekot"


Amire én meg megírtam, hogy ez az oldal még mindig nem Facebook, hogy likeokkal/dislikeokkal dobálózzunk és erre engem is lepontozott. 😑

2020. aug. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!