Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Azért, mert valaki több...

Azért, mert valaki több szintet zuhanva elveszíti a korábbi magas hasznossági értékelési %-át, azért miért kell csökkennie a korábban általa magasabban értékelt válaszadó pontjainak?

Figyelt kérdés

2020. aug. 11. 00:22
 1/8 A kérdező kommentje:

Egy kérdés alatt ma hajnalban ezt láttam:

[link]

Délután viszont az utolsó előtti 71%-ból 15% lett:

[link]


Ezen az oldalon van a kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__106366..

Az illető a 4. vagy 5. szintről visszaehetett az 1. szintre, mert ott lehet csak max. 15%-osan értékelni.


Korábban még az 1-es és 7-es válaszolónál 100%-os értékelés volt, most viszont nem megjeleníthető az értékelés (a 2. képen látszik a dátum, 10-én 16:25)

[link]

[link]


Ez azért van, mert az ő válaszukat is értékelte az a személy, akinek korábban 71%-os volt az értékelési százaléka, ami most lecsökkent 15%-ra, és így már nincs meg a 125% összérték.


Ezek nemrég még megnyitva így látszódtak (10-e 19:21):

[link]

[link]

Ezért úgy tűnt, hogy a válaszadó pontjait nem érinti a változás, hisz megmaradtak a megjelenített %-ok (mindkét esetben 100%)


Ma pedig már ennél a két válaszolónál nincs megjeleníthető %-érték:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__humor__106366..


Nincs rendjén, hogy ilyen esetben a válaszadót is büntetik azzal, hogy csökkennek a pontjai, és nem ez az egy oldal, amin az illető személy értékelt.

2020. aug. 11. 00:24
 2/8 A kérdező kommentje:

A két kép, hogy nincs megjeleníthető %-érték a két válaszolónál (11-e 0:25), mielőtt változna a helyzet:

[link]

[link]

2020. aug. 11. 00:32
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nálam is ez van.. nem ér ennyit, engedd el.
2020. aug. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudom, csak azt akartam, hogy nyoma maradjon, mert szerintem sok embernek fel sem tűnt.
2020. aug. 13. 00:19
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

„Tudom, csak azt akartam, hogy nyoma maradjon, mert szerintem sok embernek fel sem tűnt.” 4-es kérdezői komment, 2020. aug. 13. 00:19

Nem tudom, mennyivel marad jobban nyoma, mint benned, az ezt már régen nyilvánvalóvá tevő válasznak: [link]

(Eszerint, a jogosultsági szinteket már alkalmazták néhány nappal az új arculat megjelenése előtt.)


Mióta van értékelési lehetőség, azóta minden nap egyszer frissítik az adatokat, azaz, a kiszámolt értékeket is. Számomra természetes, hogy ehhez mindig az éppen érvényben levő értékeket, mennyiségeket veszik figyelembe.

Emiatt, nem feltétlen „kell csökkennie a korábban általa magasabban értékelt válaszadó pontjainak”.

- Ha 0% hasznosságúnak volt értékelve, akkor mindegy hogyan változik az értékelők beszámított válaszértékelési százaléka, az a válaszadó pontjait nem érinti.

- Ha 0%-tól több, de 100%-tól kevesebb volt a válasz értékelése, akkor abban az esetben csökken az érték, ha hasznosnak értékelő értékelési százaléka lesz kisebb mértékűként számítva, és nő, ha nem hasznosnak értékelő értékelési százaléka lesz kisebb mértékűként számítva. (Utóbbi esetben nem hogy nem csökken az értékelés, hanem egyenesen nő.) De, akár csökken, akár nő, ettől nem biztos, hogy változik a válaszadó pontjainak száma, hiszen a (-5)-től (+5)-ig tartó ponttartomány minden esetben egész számú egy-egy pontszámához közel 10%-os tartomány tartozik.

- 100%-ra értékelt válasznál csak akkor csökken a válaszadó pontszáma, ha a kisebb mértékben beszámított értékelési százalék miatt eltűnik az értékelés.


Nem tudom, hogy a hasznosnak értékelők között milyen arányú a jogosultsági szint visszaesés, azt sem, hogy ez milyen arányban jelent pontvesztést a válaszadóknak, és azt sem, hogy mennyit? Ha valakinek több ezer pontja van válaszadásért, és éppen ilyen pech éri, hogy veszít egy-, „súlyos esetben” négy-öt pontot, akkor mi van? És ha éppen nyer kb. ennyit?


Nem csak a hátrányos (bár, milyen mértékben az, és hova számít?) esetekre kell gondolni. Nekem, a jogosultsági szintek bevezetésekor, a sok éve stagnáló válaszadási százalékom két százalékpontnyit emelkedett.

2020. aug. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

5

„Nekem, a jogosultsági szintek bevezetésekor, a sok éve stagnáló válaszadási százalékom két százalékpontnyit emelkedett.”

„hova számít?”

2020. aug. 20. 21:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedhez számít.

Abban az van, hogy „valaki több szintet zuhanva elveszíti a korábbi magas hasznossági értékelési %-át, azért miért kell csökkennie a korábban általa magasabban értékelt válaszadó pontjainak?”

A jogosultsági szintek bevezetése után vagy maradt az értékelő értékelésbe számított értékelési százaléka, vagy, változásképp, csak csökkenni tudott, mert korlátozottan számít be. Növekedni nem tudott.

Ha a jogosultsági szintek bevezetésével nőtt a válaszadási százalékom, az azt jelenti, hogy egyes értékelők csökkentetten beszámított értékelési százaléka miatt nőtt. Gyakorlati példa is arra, hogy a kérdésed negatív feltételezése nem állja meg a helyét. Ha valakik több szintet zuhanva elvesztik a korábbi magas hasznossági értékelési %-ukat, egyáltalán nem biztos, hogy az általuk értékelt válaszok adói pontjai zuhannak, ahogy, vele együtt, a válaszadási százalékuk sem.

A jogosultsági szintjüket vesztők korább nem csak hasznosnak értékelhettek válaszokat, ugyanúgy értékelhettek nem hasznosnak is. Ez ugyanúgy gyengült.

Sok ezer válaszom válaszadási százalékának ekkora növekedése, sokévi stagnálás után, azt mutatja, hogy jellemzően inkább jót tesz a válaszadóknak a jogosultsági szintek csökkentő hatása.

2020. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én értem a kérdést, csak a válasz hasznossági százalékot nem tudom értelmezni. :)
2021. máj. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!