Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szeretnétek-e, hogy a válaszol...

Szeretnétek-e, hogy a válaszolók jobban azonosíthatók legyenek?

Figyelt kérdés

Legalábbis egy kérdésen belül.

Ezt úgy lehetne megoldani, hogy az első válaszló, ha nem adja meg a nevét, akkor nem csak "anonim" lenne, hanem "1.anonim", a második pedig "2.anonim" és így tovább.

Ha viszont másodiknak ismét az első írna választ, akkor ott ismét "1.anonim" lenne, és az összes többi válaszánál is, ezen a kérdésen belül.

Ilyenkor a 3. válasz írója lenne a "2.anonim", és így tovább.

Ezzel a módszerrel csak egy adott kérdésnél lehetne azonosítani a válaszolókat, arról nem adna információt, hogy egy másik kérdésnél kik válaszoltak.

Támogatjátok ezt az ötletet?


2020. aug. 20. 19:00
A kérdező szavazást indított:
Jó ötlet!
Nem lenne jó.
50 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ötletnek jó, de ha az oldal funkciója mentén értelmezzük a dolgokat, akkor nincs értelme, elvégre, itt a kérdésre kell válaszolni, nem a válaszolókkal chatelni, tehát ha egy kérdésre már kommenteltél, akkor elvileg nem kéne mégegyszer kommentelned oda.

A válaszokra vonatkozó szabályoknál ez le is van írva: "Ne a válaszokra válaszolj, hanem a kérdésre! Mások válaszáról a véleményed a válasz értékelésével fejezheted ki."

2020. aug. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem fórum.
2020. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A válaszokat olvasva előfordulhat, hogy valaki ki tudja egészíteni a saját válaszát.

Vagy egyszerűen csak később jut eszébe még további info, amit leírhat.

Szerintem mindenképpen fontos lenne, hogy meg lehessen állapítani az összetartozó válaszokat.

2020. aug. 20. 20:24
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Nem szeretném.

Akinek fontos, az odaírja, hogy melyik válaszhoz kapcsolódik a válasza; akkor is, ha nem a sajátját folytatja.

Van a válasznak sorszáma, többnyire ezt használják hivatkozásul. (Mai napig előfordul, hogy a régebbi változat megszokásaképp, például, a #3-as válaszhoz írnak, pedig már nem ilyen a számozás.) Igaz, megelőző válasz vagy kérdezői komment törlése esetén változhat a számozás, de az nem gyakori.

Aki biztosítani akarja az azonosítást, a megjelenés időpontját említi, ami nem változik.

Sokszor csak idézik azt a mondatot, részt, amihez fűződik a válaszuk.

Az oldal nem csevegés célra készült, meg nem is utólagos megvilágosodáshoz. Aki ilyenbe bonyolódik, módja van tisztázni, hogy ki kivel van.

2020. aug. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sokszor a kérdező is összekeveri a válaszolókat: általában azt hiszi, hogy minden választ egyvalaki írt.
2020. aug. 20. 22:52
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

„Sokszor a kérdező is összekeveri a válaszolókat: általában azt hiszi, hogy minden választ egyvalaki írt.” ← 5-ös kérdezői komment, 2020. aug. 20 22:52

Sokszor azért nem. Kb. 9 éve gyakorizok, sokezer választ írtam, a többszörösét olvastam, köztük, természetesen, kérdezői kommenteket is. Egyszer sem láttam olyat, amiből az derült ki, hogy a kérdező minden választ egyvalakinek tulajdonított volna.

2020. aug. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet lenne. Bár a kérdés kiírója szempontjából pont ellenkező célból mint te írod, kérdező...Ugyanis a kérdés kiírója minél több meglátásra, véleményre lenne kíváncsi, de egy ember többször is hozzászól, akkor azt hiheti a kérdező a 10 válaszból, hogy 10 ember meglátása. Pedig csak lehet 7 vagy 8 emberé.

Nem fórum valóban, de ha a kérdés kiírója kommentel egészíti ki a kérdését idő közben, sokszor új gondolatot ébreszt, új megvilágításba rakja a dolgot. Itt meg megint jön, hogy jó látni, hogy nem újabb ember véleményét olvasom kérdezőként.

2020. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igaz higy ez nem fórum elvileg, de gyakorlatilag abba megy át sokszor. Úgyhogy nekem akkor is jobban tetszett régen amikor nyilvánvalóbb volt ki ír. Amióta egy válszt nem lehet jelenteni mert az nem a kérdésre válasz hanem egy kommentre ("ez nem válasz a kérdésre", ilyesmi mondat volt) , azóta biztos vagyok benne hogy a szerkesztők pontosan tisztában vannak vele hogy a felhasználók legalább fele fórumozó jár ide. Kivették ezt az opciót, úgyhogy most már nem is lehet jelenteni az ilyeneket.

Nálam van olyan hogy később jut eszembe valami, de akkor odaírom hogy hanyas voltam.

2020. szept. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én így egy év elteltével is azt mondom, jó ötlet lenne.
2021. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!