Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hol lehet megnézni, hogy...

Hol lehet megnézni, hogy mennyi pontot ér a kérdés, mennyit a válasz, mennyit a kérdés értékelése az összesítésnél?

Figyelt kérdés
Sokszor szoktam értékelni a kérdéseket, de valahogy ez a toplistámban az összpontszámban nem igazán mutatkozik. Mi lényegében a pontozás szisztémája?
2008. nov. 27. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

kérdésért 3 pont jár, ha válaszoltak is rá.

a többségével megegyző vélemény értékelése +1 pont, ha más a véleményed, mint a többségé, akkor -1 pont.

válasznál ha hasznos +1 pont, ha haszontalan, akkor -1


legalábbis én valami ilyet számolgattam, de nem vagyok bennfentes, szóval nem 100%

2008. nov. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Huhh, köszi. Szóval mínusz pont is van... Érdemes egyáltalán értékelni, válaszolni akkor? :-D
2008. nov. 27. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pontokra utazol, akkor valóban "biztonságosabb" csak kérdezni... Bár annak sok értelme nincs
2008. nov. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez így nem igazságos. Feltéve, hogy ez igaz:

"a többségével megegyező vélemény értékelése +1 pont, ha más a véleményed, mint a többségé, akkor -1 pont."


Épp az előbb olvastam (itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__105470-m.. hogy valaki ellenezni merte a pedofíliát, és azonnal lepontozták. Szóval ha a többség perverz az adott kérdés olvasói között, ők kapnak pontot, aki normális, az meg levonást? Csak szerintem furcsa ez?


És egyáltalán miért van itt létjogosultsága efféle propagandának? Azért a szólásszabadságnak is van egy egészséges határa! Gyakorlatilag ezzel a pontrendszerrel arra ösztönöznek mindenkit, hogy ne emeljen szót pl. a pedofília ellen, csak azért, mert pár perverznek nem tetszik.


Egyébként engem is jól lepontoztak a "zombik", bár ettől még nem tartom többre őket. :p És nem százalékokat gyűjteni járok ide, hanem kérdezni és válaszolni.

2008. dec. 3. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, én sem pontokat gyűjteni járok ide, hanem alapvetően segíteni, de ha a degenerált csürhe lepontoz, akkor lehetséges, hogy azok a kérdezők, akik szívesen ítélik meg a válasz hasznosságát az alapján, hogy mennyi százalékban ad hasznos választ a válaszoló, félre lesznek vezetve....
2008. dec. 5. 10:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez is megtörténhet.

Én épp a minap jártam úgy, hogy a kérdésemre 4-5 válasz is befutott, de ebből csak egy működött (számítógépes téma), és éppen az az 1 volt "eldugva" 34%-kal, míg a többi ott feszített 80 % körül. Még jó, hogy eszembe jutott a jelölőnégyzetet kipipálni, mert így előjött. Igaz, hogy az a 34% csak az adott kérdés állítólagos értéke, nem pedig a válaszadó minősítése, de a szitu nagyon hasonló.


(Most megint megnézem azt a kérdést, és láss csodát, 2%-ot megint visszacsúszott szegény. Nem tudom, miért kavar be, akinek lövése sincs.)


Jó lenne, ha ezt elolvasná egy bennfentes is és a jövőben ezt a tapasztalatot is beépítenék a pontrendszerbe mindenki megelégedésére. :)

2008. dec. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!