Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mit gondoltok a magázó formába...

Mit gondoltok a magázó formában írt válaszokról?

Figyelt kérdés
Néha találkozok olyan hozzászólásokkal, amiket magázó formában írtak. Nekem sokszor mesterkéltnek és okoskodónak tűnnek, különösen mert olyan témákban futok általában ezekbe, ahol valamilyen szakértői kérdésről van szó. Bennetek milyen benyomást kelt a magázó hozzászólás? Komolyabbnak tűnik tőle, amit ír az illető?

2020. okt. 31. 18:29
A kérdező szavazást indított:
udvarias
hozzászólásának hitelét próbálja erősíteni
mesterkélt
idős felhasználó írta
idétlen
semmilyen többletjelentése nincs
44 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
72%
Idős felhasználó vagyok, és neveletlen dolognak gondolom a neten való magázódást.
2020. okt. 31. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Mesterkélt, idétlen és idős hozzászóló írta
2020. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok.

Akik lepontoztak, azt hiszik, nem tudom mit gondolok?

Nem értem. Én sértőnek érzem, a netiket szerint is illetlen dolog.

Amikor az egyes válaszolók véleménye a kérdés tárgya, akkor mi a fenét tudtok le/fel pontozni?

2020. okt. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Én azért pontoztalak fel, mert závárt, hogy valaki lepontozott...
2020. okt. 31. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Az első 4 együtt. Udvarias akar lenni, hitelesnek akar látszani, mesterkélt, és valószínűleg idősebb is.
2020. okt. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem aranyos, kifinomult, tetszik, hogy nagyon tisztelettudó, nagyon tiszteletben tartja a másikat. Nekem szimpatikus. Olyasmi, mint egy ilyen jó vendéglátó egy elegáns partin, vagy ilyen megbeszéléses vacsorán, üzletfelek között.
2020. nov. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit képzelnek magukról maguk ficsúrok! Bezzeg amikor idős voltam nem volt ilyen probléma, hogy internet! Elvoltunk!


Jah, hát idős, biztos.

2020. nov. 11. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Itt a gyk-n még nem olvastam olyat, amit mesterkéltnek gondoltam volna, nem is tudom, mire gondolhattak, akik ezt írták.


Szerintem nyugodtan írja mindenki úgy, ahogy jobbnak gondolja.


Máshol olvastam már úgy fogalmazott magázást, amit lekezelőnek tartottam. Itt, a gyk-n a lekezelést tegezéssel művelik nem is kevesen.

2020. nov. 25. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem foglalkozok azzal, hogy tegező vagy magázó formában írja-e a válaszait valaki.

Az a fontos, hogy hasznos és segítőkész válaszokat adjon. :)

2020. dec. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
A legtöbb ilyen "csakazértismagázódok" ember távolságtartó, idegenszerű, fölényesnek akarja mutatni magát, közben inkább fontoskodó, kioktató benyomást kelt. Én nem magázom vissza őket. Mivel a net és a közösségi platformok alapvető nyelvezete a tegeződés.
2023. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!