Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi a titka a jó kérdéseknek...

Mi a titka a jó kérdéseknek itt Gyakorin?

Figyelt kérdés

Nagyon sok mindent szeretnék kérdezni, sok témában, de annak tudatában, hogy a kérdésem, a lehető legjobb formájában tettem fel.


A kérdések nagyrésze már megvan, de egy kérdést, millió féle képpen fel lehet tenni.


Milyen tanácsokat adnátok, a tényleg jó kérdésekhez, amire jó válaszokat is várnék el?


Mi a titka (itt Gyakorin) a jó kérdéseknek?


2020. nov. 3. 08:02
1 2 3 4
 1/31 dililili ***** válasza:
88%

Ne legyen úgy megfogalmazva, hogy igennel vagy nemmel lehessen rá válaszolni.


"Ismertek olyan könyveket, amiknek a története árvaházban játszódik?" helyett "Mi azoknak a könyveknek a címe, amiknek a története árvaházban játszódik?".


***


A kérdésre lehessen válaszolni.


Például ne írj egy barátodról cselekedetéről azért, hogy megkérdezd, ezt miért tehette, hiszen nem tudhatjuk.


***


A kérdésed ne vitanyitó kijelenés legyen és ne véleménykinyílvánítás.


***


A kérdéseddel ne szegd meg a GYIK szabályzatát.


***


Mielőtt kiírsz egy kérdést, a keresőbe írj be pár kulcsszót vagy Google-ben keress rá.


***


Illetve, ne állj le vitatkozni a kommentszekcióba, ne tegyél fel ott egy eltérő kérdést

2020. nov. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
48%

1: "Ne legyen úgy megfogalmazva, hogy igennel vagy nemmel lehessen rá válaszolni.


"Ismertek olyan könyveket, amiknek a története árvaházban játszódik?" helyett "Mi azoknak a könyveknek a címe, amiknek a története árvaházban játszódik?". "


Ez egy röhejes szabály, és ha jól tudom, már el is törölték. Aki nem trollkodni jár ide, hanem segíteni, tanácsokat adni, az az előbbi kérdezési módból is levágja, hogy az illető ajánlásokat szeretne, és nem fog "igen/nem"-válasszal hülyéskedni. Az ember következetes lény. Most ha a munkahelyeden odamegy hozzád a főnököd, hogy meg tudnál-e neki csinálni valami feladatot, feltételezem, nem azt csinálod, hogy azt feleled meg tudnád, majd nem csinálod meg, mert azt nem mondta, hogy szeretné is, hogy megcsináld. Máskülönben elég sűrűn váltogatnád a munkahelyeidet.

2020. nov. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
48%
Meg ha logikusan belegondolunk, miért tenne fel valaki kérdést olyan könyvekről, amiket nem kíván elolvasni? Nekem totál lejön, hogy azért kérdezi, mert kíváncsi ilyenekre. Egy röhejes, dilettáns elgondolás, hogy én nem akarok árvaházban játszódó könyveket olvasni, a címeik sem érdekelnek, csak pusztán tudni akarom, hogy léteznek-e ilyenek.
2020. nov. 4. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
70%

2,3 azért nézz körbe, hogy hány ilyen kérdésnél megy oda egy troll csak osaírni, hogy ja.


Kérdező, Dililili egy elég jó választ adott a kérdésedre, a lepontozását ne vedd figyelembe, hiszen itt olyan tanácsok vannak, amik után a kérdésbe nehezen kötnek bele a trollok. :)

2020. nov. 4. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
1# jó volt a válasz, köszönöm szépen!
2020. nov. 4. 05:33
 6/31 anonim ***** válasza:
46%

4: Nem tudom, evvel most mire célzol. Elég sokszor láttam már ilyet. És ez nem számít amúgy se, a lényeg, hogy itt az oldalon ez a trollkodás egy bevett formája. Kiforgatni egy olyan kommunikációs formát, ami a mindennapi életben tökéletesen működik. És felesleges ideologizálgatni, meg normálisnak beállítani. Aki trollkodni akar, az trollkodni fog, mindegy hogy van feltéve a kérdés.

A lepontozás látom megy, holott teljesen logikus, ésszerű érveket írok. Gyerekes.

2020. nov. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
31%
Az offolásért vagy lepontozva, hiszen a szabályzat is kimondja, hogy ne a válaszra válaszolj, te meg eddig a kérdésre semmit sem reagáltál, csak idejöttél kijavítani az első választ, aztán meg válaszolni a 4. válaszra
2020. nov. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
50%
7: Jajj, hagyjuk már! Mert te gondolom, még sose offoltál, sose válaszoltál más kommentjére (ahogy most is azt teszed). Kár játszani a szabálycsőszt. És szerintem az igenis jogszerű, ha reagálok egy kommentre, amiben hülyeséget írnak, illetve tanácsolnak.
2020. nov. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
62%

De tessék, válaszolok én a kérdésre is:


Nincs olyan, hogy jó kérdés titka. Mint ahogy az is relatív, hogy kinek mi a jó kérdés. Ha beléd akarnak kötni, úgyis beléd fognak. Nem kell velük foglalkozni, csak azokkal, akik a kérdésedet hasznosan megválaszolják.

2020. nov. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
30%
Te is hülyeségeket írsz. Gondolom a való életben nulla vagy és egy barázod sincs, azok viselkednek így. XD Amúgy is, engem nem zavar a lepontozás, te nyafizol, hogy miért vagy nullára pontozva.
2020. nov. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!