Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért estem 50 helyet a...

Miért estem 50 helyet a toplistán 4 nap alatt?

Figyelt kérdés
2020. nov. 18. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert folyton rossz kategóriába írsz ki kérdéseket.
2020. nov. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy?
2020. nov. 18. 14:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Törölték a kérdéseid és/vagy válaszaid. Vagy lepontoztak. Esetleg az is lehet, hogy nem voltál annyira aktív. Addigra meg mások jó sok választ írhattak, ezzel növelték a pontszámaikat és te lejjebb csúsztál.
2020. nov. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Melyiken? Valamelyik 30 napos kategória toplistán, az összesített 30 napos toplistán, vagy az all-time toplistán?


Az, mindegyiknél áll: ha nincs előtted olyan, akinek kevesebb pontja van, mint neked (ami hiba lenne, és indokolná a megdöbbenésed), akkor annyi történt, hogy 4 nappal korábban mögötted levő 50 felhasználó a 4 napban több pontot szerzett (30 napos toplistáknál: és tartott meg), mint te.


Az all-time toplistán, adott időtartam alatt akkor lehet hátrébb sorolódni, ha csökken a pontszám (törölt kérdés, vagy válasz miatt, mások válaszának a kialakult értékkel ellentétes értékelése miatt, vagy nem hasznosnak értékelt írt válasz miatt; ezekért egyenként -1 és -5 ponttartományban gyűjthetők be pontok), és/vagy a hátrább levőké többel nő, mint a tiéd, annyival, hogy eléd kerülnek.

Ha kicsi a pontkülönbség, és sokaknak van azonos pontszámuk, akkor kis pontkülönbség miatt is sok helyet lehet nyerni, veszteni, egyetlen nap alatt is.


30 napos toplistán továbbá, a naponta kieső napi pontszámok elvesztése miatt is lehet pontot veszteni. Bármelyik 30 napos toplistán (összesített, illetve kategóriánkénti) ma a 2020. október 19-től 2020. november 17-ig szerzett pontok szerepelnek; a holnapiban a 2020. október 20-tól 2020. november 18-ig szerzettek lesznek. Ha valaki 2020. október 19-én 4 pontot szerzett, ma (2020. november 18-án) 3-at, akkor a holnapi toplistában 1 ponttal kevesebb pontja lesz. (Kiesik az október 19-i 4 pont és a mai ebből csak 3 pontot pótol.) Például, ha ilyen esetben valaki ma a Szépség és divat kategóriában 18 ponttal 429., de holnapra 1 ponttal kevesebbje, 17 pontja lesz, akkor lecsúszhat a 461. helyre is, akkor is, ha a mögötte levők közül senkinek sem változik, így, nem is nő a pontszáma. Ez, 1 nap alatt 32 helynyi csúszás, 1 pont elvesztése miatt. De, ha a pontszámban közvetlen mögötte levők közül néhányan csak 2 ponttal gyarapodnak, akkor még többen kerülnek elé; vagyis még többet csúszik hátra.

Megnézheted: a ma 480. helyen álló, 2 pont elvesztése miatt 30 hellyel sorolódott hátrébb; a 486. helyen álló, 8 pont elvesztése miatt 106 helynyit sorolódott hátrébb: [link] És mindezt tegnapról mára, azaz, egyetlen nap alatt.


Nem értem, miért kérdezted, amit kérdeztél, miért pont a 4 nap és 50 hely a gondod? Nincs senkinek foglalt és mindenképp biztosított helye, és az sincs korlátozva, hogy hány nap alatt mennyivel változhat a helyezés.

Ha foglakoztat, akkor te tudhattad naponta figyelemmel követni a „Toplistás helyezéseid”-ben, hogy kategóriánként milyen változások történtek a pontszámaidban, még a részletezést is látod, hogy milyen tevékenységért mennyi pontot kaptál; továbbá kategóriánként megnézhető, hogy mennyivel változott a helyezés és a pontszám egy nap alatt. Ma már csak a tegnapról mára történt változásmutatókat tudod megnézni.

2020. nov. 18. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Mi?
2020. nov. 19. 18:22
 6/7 A kérdező kommentje:
Az ismerkedés kategóriában már 140 helyet estem vissza ,miért van ez?
2020. nov. 20. 05:57
 7/7 A kérdező kommentje:
23:03 köszi🙋‍♀️
2020. nov. 20. 05:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!