Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Csak szerintem borzalmas a...

Csak szerintem borzalmas a GyK pontozási rendszere?

Figyelt kérdés
Mindenki az alapján válaszol, hogy ő mit szeret, nem a válasz hasznossága képpen. Könyörgök, egyszer talalkoztam egy kérdéssel ahogy a csóka bevalotta kommentben, hogy csak azért írta ki, hogy lepontozhassa a válaszolókat. Ezt a kommentet törölték, de a lepontozásom megmaradt, úgy mint mindenki másnak akit lepontozot... Nem is moderálják ezt a rendszert, annyira elveszi a kedvem a gyakorikérdésektől. Csak én vagyok ezzel így?
2020. dec. 2. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled, Kérdező.

Szerintem azon kellene változtatni, hogy az alacsony hasznossági százalékú, de segítőkész válaszlók ne essenek szintet a lepontozások miatt.

Inkább a törölt, provokáló válaszokat kellene szinteséssel büntetni.

Ezen kívül én örülnék, ha bizonyos kategóriákban nem lehetne pontozni, például politika vagy vallás rovatban, mert ott mindenki piros kezet ad annak, akivel nem ért egyet.

2020. dec. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem csak te vagy így ezzel. Tegnap kérdezett vki "Mi Bdsm?", beírtam neki tudnia kellene használni a Googlet. Ma már meg jött figyelmeztetés a modiktol, hogy én ne ajánlgassam a Googlet, mert a kérdező, egyszerű, gyors, tömör válaszra kíváncsi. Csak ha olyan fix kérdéseket tesznek, fel amit maguktól is hamarabb megtalálhatnának és gyorsabban is, akkor nem tudom miért én vagyok érte a hibás, hogy szólok érte és miért én kapok figyelmeztetést. Na mind1 , kevesebbet fogom használni az oldalt, ennyi.
2020. dec. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem is borzalmas ez a pontozásos rendszer. Ha ütközik a véleményem lepontoznak...meg persze a trollok is ott vannak.

Szerintem lehetne az, hogy csak egy bizonyos hasznossági szint után lehessen pontozni. És ha valaki visszaél ezzel, annak mondjuk tiltják ezt a funkciót, vagy csökkentenek a szintjéből.

2020. dec. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

Az utolsó vagyok.

Csak találtam egy nagyon jó példát arra, hogy mennyire szükséges lenne más pontozási rendszer, gondoltam megosztom itt, ha már erről van szó

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1082619..

2020. dec. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

┌─ Tisztelt, 4-es válasz írója! (2020. dec. 3. 15:35)

Nem értek egyet azzal, hogy az általad bemutatott esetben helyteleníthetők az értékelések.

Szavazást tett lehetővé a kérdező, és nem kért szöveges részletezést. A szavazással egyértelműen lehet válaszolni egy egyértelmű kérdésre. Egyetértve az értékelésekkel, feleslegesnek, így nem hasznosnak tartom a válaszokat.

Az nem is szerepelt a kérdésben, hogy kinek mennyi az értékelési százaléka, azt külön haszontalan volt megírniuk.

A 2-es és 3-as válasznál 4-4 „nem hasznos” értékelés van. Nem látom, hogy hasznosnak értékelted, ha te, az értékelésekkel szemben, hasznosnak tartod. És mivel az 1-es és 4-es válasznál eltérő válaszértékelési százalékúak a hasznosnak értékelők, a 4-ből legfeljebb 1 választ értékelhettél hasznosnak, ha egyáltalán értékeltél. [link] ─┘

2020. dec. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös. Ők a szavazási rendszeren túl elmondták, hogy náluk, hogy van. Magyarán válaszoltak a kérdésre. Én a szavazásra inkább egy statisztikaként tekintek mintsem egy válasz adási lehetőségre, elvégre lehet pont nincs ott a válaszod. Azért rohadtul nem érdemelnek lepontozást mert válaszoltak a kérdésre....
2020. dec. 4. 17:11
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

„rohadtul nem érdemelnek lepontozást” 6 / 2020. dec. 4. 17:11

Szerinted, és vannak mások is, akik szerint, nem. Míg megint mások szerint viszont, igen. És a többség dönt.

Nem a te elvárásod szerint értékelnek a használók, hanem a saját döntésük szerint. Lehetsz ezzel „rohadtul” elégedetlen, de attól még így van.

2020. dec. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De itt nem azzal van baj, hogy az én véleményem szerint pontoznak, hanem, hogx a jó válaszokat direkt pontozzak le, csak azért mert nekik nem tetszik
2020. dec. 5. 11:10
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat kérdező, hogy elindítottam egy "vitát" a kérdésed alatt.


Mivel az a kérdés úgy szól, hogy hány százalékban adunk hasznos válaszokat, néhányan gondolták, hogy pontosan meg is írják, nem csak szavaznak.

Szerintem emiatt nem kell lepontozni senkit, hisz lényegében a kommentjükkel is válaszoltak a kérdésre.


De ez személyes vélemény.

2020. dec. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet elég lenne csak a hasznos értékelés. És esetleg nem százalékban jelenne meg akkor, hanem darabszámban, hogy hányan nyomtak hasznosat.

Talán nem is kellene az embereknek is hasznossági értékelésének lennie, csak a válaszoknak.


A googlet meg minden bizonnyal azért nem lehet ajánlani, mert ha azt használja az ember, akkor nem ezt az oldalt. Tehát lényegében az ajánlással csökkented az oldal látogatottságát. Amennyiben megfogadják a tanácsodat.

2020. dec. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!