Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Csak szerintem borzalmas a...

Csak szerintem borzalmas a GyK pontozási rendszere?

Figyelt kérdés
Mindenki az alapján válaszol, hogy ő mit szeret, nem a válasz hasznossága képpen. Könyörgök, egyszer talalkoztam egy kérdéssel ahogy a csóka bevalotta kommentben, hogy csak azért írta ki, hogy lepontozhassa a válaszolókat. Ezt a kommentet törölték, de a lepontozásom megmaradt, úgy mint mindenki másnak akit lepontozot... Nem is moderálják ezt a rendszert, annyira elveszi a kedvem a gyakorikérdésektől. Csak én vagyok ezzel így?
2020. dec. 2. 11:18
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
68%

„nem azzal van baj, hogy az én véleményem szerint pontoznak, hanem, hogx a jó válaszokat direkt pontozzak le, csak azért mert nekik nem tetszik” 8 / 2020. december 5. 11:10

Ha tetszésről van szó, akkor neked pedig nem tetszik, hogy olyan válaszokat értékelnek számukra nem hasznosnak, amelyeket szerinted hasznosnak kellett volna értékelni.

Olvastad, hogy hogyan lehet értékelni? Arra a kérdésre, hogy „Hasznos számodra ez a válasz?”, feleletválasztós lehetőség van. Meg lehet jelölni, hogy „Hasznos” (azaz, az értékelő számára hasznos), azt, hogy „Félig-meddig hasznos” (azaz, az értékelő számára félig-meddig hasznos), vagy azt, hogy „Nem hasznos” (azaz, az értékelő számára nem hasznos). Lehetőség sincs annak jelölésére, hogy jó-e a válasz, vagy sem. (Nem mellesleg, pontozásra sincs lehetőség.) Nem tartom valószínűnek, hogy te, vagy rajtuk kívül bárki más, jobban tudja, hogy ők hogyan ítélik meg a számukra való hasznosságot.

A direktet nem értem. Persze, hogy direkt értékelnek, azaz, szándékosan. Például, azok is direkt értékelték a megelőző válaszaimat, akik értékelték. És többen úgy, hogy - a te megfogalmazásod szerint - nekik nem tetszik. (Nem tudhatom, de lehet, hogy te is.) Lehetőségük arra volt, hogy számukra nem hasznosnak értékeljék, de gondolhattak arra, amiket te írtál, hogy nem jó, illetve, hogy nem tetszett nekik; csak éppen ez utóbbiak kifejezésére nem ad lehetőséget a Gy.k. Eszembe sem jut háborogni miattuk, vitatni az értékelésük jogosságát. Ez ügyben nem értenek velem egyet, ennyi. Nem én döntöm el, és nem is fogadatlan prókátorok, hogy milyen értékelés helyes a válaszomnál. És nem én, nem is más kívülálló döntheti el bármelyik válasznál, hogy mások értékelése bírálható. Legfeljebb, értékelhet, akár másképp is, mint mások, ezzel kifejezve, hogy számára más hasznosságú a válasz.

2020. dec. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!