Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Szerintetek jó, hogy el lehet...

Szerintetek jó, hogy el lehet rejteni a gyakorikérdéseken a felhasználó nevet?

Figyelt kérdés
2020. dec. 23. 00:40
A kérdező szavazást indított:
Igen. Jó, hogy el lehet rejteni.
Nem. Jobb lenne ha mindenkinek látható lenne.
Nem érdekel, hogy látható, vagy nem.
21 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem a név a lényeg, hanem a hasznos tartalom.
2020. dec. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 2*Sü ***** válasza:

Nyilván van előnye és hátránya is. Előnye főleg a kérdezőnek van. Ugyan a név szabadon választott, jól megválasztott névvel valaki ugyanúgy anonim tud maradni, de egy ez a nicknév már lehetőséget tud adni, hogy valakinek a különböző kérdéseit és válaszait összekötve esetleg sejteni lehessen a kilétét. (Pl. én megjeleníttetem a nevemet. Egy-egy kérdésből senki nem tudja meg, hogy ki vagyok, de ha valaki nagyon veszi az időt és a fáradságot, akkor a válaszaimban elhintett apró morzsákból nagyjából meg tud találni. De ettől én nem tartok, mert aki képes erre, az jellemzően van elég okos ahhoz, hogy nem akar visszaélni ezzel.)


Másik oldalról vannak hátrányai. Ugyan az oldal szabályai alapján minden válaszolónak a kérdésre kell válaszolni, a többi válaszoló válaszára, de sokszor ez életszerűtlen, óhatatlan és hasznos is, ha különböző álláspontot képviselő válaszolók eszmecserébe, vitába bonyolódnak. Itt viszont kimondottan kényelmetlen, hogy úgy kell szétszálazni, hogy a három „anonim” nevű, hasonló értékelésű válaszoló közül melyik melyik választ írta.

2020. dec. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:
Ja igen, még egy hátránya van, ha valaki megjeleníti a nevét. Nekem ez a második regisztrációm. Az első regisztrációmnál a válaszaim hasznossága egyik napról a másikra zuhant 85-90%-ról kb. 5%-ra. Gondolom valakinek nem tetszett valamelyik válaszom, és rendelkezett kellő informatikai tudással, hogy megkeressen és lepontozzon a válaszaimból pár százat vagy pár ezret. Ugyan nem célom a minél jobb értékelés hajszolása, így önmagában nem okozott volna ez gondot, de más kérdezőkkel szemben nem lenne fair, ha írok valamihez egy választ és az értékelésem messze nem azt tükrözi, ahogy ténylegesen megítélik a válaszaimat.
2020. dec. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ 2*Sü.
2020. dec. 25. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!