Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A notórius lepontozókat nem...

A notórius lepontozókat nem lehetne szűrni és kitiltani?

Figyelt kérdés

Egyes kategóriákban látszik, hogy van pár olyan illető, aki szinte még az élő fába is beleköt, és tartalomtól függetlenül mindent lepontoz (a %-ból látszik, hogy többnyire ugyanazok csinálják). Nincs arra lehetőség, hogy ezek jelentve legyenek, hogy felülvizsgálják és esetleg tiltsák az illetőket?

Nyilván akkor másik e-mail címmel újra beregisztrál, de egy-két ilyen után lehet megunja.



2021. febr. 22. 10:04
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Mit akarsz felülvizsgálni?

A pontozás arról szól, hogy aki értékeli a választ, az az ő számára hasznos volt-e.

Felül akarod vizsgálni, hogy valaki másnak mi a hasznos?

2021. febr. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem. A jogos véleménynyilvánítás természetesen egyáltalán nem zavar.

De vannam emberek, akik még azt is lepontozzák, ha pl azt kérdezi valaki, hogy milyen dupla keresztneveket hallottál, mikor született a gyereked, fáj-e a fejed a melegtől, stb, tehát olyan, aminél nincs jó vagy rossz válasz (kivéve a trollkodást, de ezt most hagyjuk).

2021. febr. 22. 10:38
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

„aminél nincs jó vagy rossz válasz” ← 2 / 2021. febr. 22. 10:38

Nem olvastad el figyelmesen az 1-es válaszoló 2. mondatát, és figyelmen kívül hagytad azt is, hogy értékelésképp milyen kérdésre lehet feleletválasztós választ adni: [link]

Az értékelő nem azt tudja jelölni, hogy egy válasz jó-e, vagy rossz; hanem azt, hogy számára hasznos, félig-meddig hasznos, vagy nem hasznos. (Az más dolog, hogy egy válasz jó/rossz, vagy hasznos/nem hasznos. Arra a kérdésre, hogy mennyi 3+1, az a válasz, hogy 4, jó válasz, de például számomra nem hasznos.)

Nem tudok indokot arra, hogy például az általad felsoroltak bármelyike hasznos lenne számomra, és nem tartom elfogadhatatlannak, hogy más is így van vele.

Ráadásul, egy válasz hasznosnak értékelt, ha 50%-100% tartományban van az értékelése (zöld körben van a százalék). Azért, ha ettől alacsonyabb lett az értéke, akkor az nem néhány oktalanul „lepontozó” miatt van.

(És, felhasználók a válaszokat nem tudják pontozni. Egyáltalán nem, nemhogy még irányultsága is lenne, hogy le. Pontozással pl. itt lehet értékelni: [link] )

2021. febr. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem. Ezen gondolatmenet alapján akkor pl én is értékelhetnék hasztalannak minden fizikával kapcsolatos kérdésre adott választ, csak mert egyáltalán nem érdekel a téma, és számomra nem hasznosak a válaszok?

A szisztémát értem és elfogadom, ezen túlmenően csak az emberi intelligencia az, ami határt szab a rosszindulatú, értelmetlen értékeléseknek.

2021. febr. 22. 14:40
 5/8 anonim ***** válasza:
84%

De, meg lehetne oldani.

Azt ugye elfogadhatjuk, hogy ez az oldal általában hasznos.

Tehát akkor az, aki többet pontoz rajta lefelé, mint felfelé, egyértelműen troll, igaz?

Tehát akkor az ilyeneknek le lehetne tiltani a pontozását.

Tudnának pontozni, csak éppen nem számítana be sehová.


Pár óra munka lenne ezt megírni, és NAGYON hasznos lenne.

2021. febr. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező az #1 és #3 válaszával ne foglalkozz. Ő minden ilyen jellegű kérdés alá ugyan azt írja.

Valószínűleg ezen az egy kategórián kívül máshol nem szokott nézelődni, éppen ezért tagadja annyira a hobbi lepontozók "létezését".

Néha már kezd kínos lenni mikor valaki úgy csinál mintha az oldalon nem létezne ez a jelenség.

Nem tudom, hogy szándékosan tagadják egyesek, vagy tényleg ilyen vakok hogy nem látják mi folyik egyes kategóriákban.


A kérdése válaszolva: semmi nem fog történni. Hosszú évek óta tonna szám íródnak ki ide a lepontozókkal kapcsolatos kérdések, és nem úgy tűnik mintha érdekelné az üzemeltetőt.

2021. febr. 23. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Nem lehet velük semmit sem kezdeni. Vannak akik nem is válszolnak csak végig olvasnak egy kérdést és nyomják végig a pontozást. A legjobb ha nem foglalkozol a pontokkal. Ha leírod a véleményed úgy is lesz olyan aki nem ért vele egyet és lepontoz. Fel meg nem fog senki mert ahhoz valami nagyon olyat kell írnod, ahogy az az xy gondolja. Én attól hányok amikor maga a kérdező pontozza le a válaszadókat. Én mindenkit felpontozok aki válaszol nekem.
2021. febr. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
De lehetne lepontozási korlátot beállítani. Ha az oldal észleli, h valaki folyamatosan nyomja a pirost mint süket a csengőt, akkor bannolja 1 órára.
2022. jún. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!