Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Sokan vannak itt, a válaszolók...

Sokan vannak itt, a válaszolók között, akik direkt kötekednek, miért teszik?

Figyelt kérdés
Például, az írás végett, én értem, hogy valakit zavar ez, de a válasza nem más mint a másik lehordása, szimplán az írása miatt, bár ez az én véleményem, engem az se zavar, ha valaki kisbetűvel ír, és pár betűt összecserél, ha még érthető a kérdeni/mondani valója, viszont látok itt olyanokat, hogy ki ír valaki pár kérdést, a kérdések, teljesen jól érthetőek, kb 20 mondat volt a leírás benne, egyik "hogy" előtt kifelejtette a vesszőt, 1. válasz a kérdéshez. "A hogy előtt vesszőt kell tenni, tanulj meg írni..." Ennyi volt a válasz, utána meg nagyjából ez, vagy a "Google a barátod" Nem értem, úgy tudom ez egy oldal, ahol kérdezni lehet, és választ kapni, bár gondolom jól tudom, az oldallal kapcsolatosan nem is tévedtem, szimplán egyes személyek itt azok, akik annyira de annyira oda vannak a helyesírásért, hogy az már durva. Szóval igen, ez volt az én mondani valóm, akárhogy is, de kiállok magamért, ha ez nem tetszik valakinek, szóljon nyugodtan. :)
2021. márc. 8. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Nagyon sokan vannak. Teljesen normális kérdéseknel vannak olyan erkölcstelen válaszok hogy az hihetetlen. A moderátorok kezshetnenek valamit ezzel mert rohadtul rontja az oldal színvonalát
2021. márc. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazad van, teljesen. De nagyon kevésszer láttam eddig, hogy bárki aki írt volna valami kötekedést, hogy el lett e volna távolítva. Persze, amiben sértés van, azt eltávolítják, de ugyanakkor, lehetséges úgy sérteni másokat, hogy azt "szépen" teszik, ami persze az aljasság legalja.
2021. márc. 8. 22:08
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk a kerdezok kozott is lehetne egy alapos takaritast rendezni...
2021. márc. 8. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi alapján végezni takarítást?
2021. márc. 8. 23:06
 5/6 2*Sü ***** válasza:
92%

Ha valaki vét pár helyesírási vagy fogalmazási hibát, az bocsánatos. De nagyon sokan azért fényévekre vannak ettől. Ha a kérdező tart számot mások idejére, tudására, hogy segítsenek neki valaki, akkor valahol mégiscsak elvárható, hogy a kérdést úgy fogalmazza meg, hogy a lehető legjobban segítse a válaszolót, olvasható, érthető legyen. Márpedig a hibásan írt szöveg nehezebben olvasható. Az rendben van, ha valaki kihagy egy vesszőt, vagy nem tudja jól leírni egy bonyolult, több szóból összeálló tulajdonnév -i képzős alakját, de ha valaki teljesen hétköznapi szavakat sem tud helyesen leírni, nem képes egy érthető mondatot megfogalmazni, ott csak megérthető, ha valaki más ezt szóvá teszi. Az emberek valahogy roppant igényesek tudnak lenni, ha a hajukról, ruhájukról, telefonjukról, autójukról van szó, és számomra érthetetlen okból roppant igénytelenek, ha a kezükből kikerülő írásról van szó.


Van idő megfogalmazni, átnézni a kérdést. Senki nem kötelez senkit, hogy írásra kevésbé alkalmas eszközt használva írja ki a kérdést. Senki nem kötelez senkit, hogy azonnal elküldje a kérdését, és ne szánjon időt, hogy újra elolvassa, mit is írt le, vagy legalább megnézze, hogy mit húzott alá pirossal a böngésző. Azért az mégis csak legyen már elvárható, hogy valaki legalább 16 éves korára megtanuljon a saját anyanyelvén elfogadható helyesírással leírni egy hétköznapi szöveget. Nekem pl. elég pocsék volt a helyesírásom az általános iskolában, pont ezért törekedtem rá akkor is, meg azóta is, hogy csiszoljak rajta. Ha valaki kijavította egy-egy hibámat, én a tanulás lehetőségét láttam benne.


A helyesírás nem öncélú dolog. A célja az, hogy minél zökkenőmentesebbé tegye a kommunikációt. Ha van egy sztenderd, amit mindenki betart, akkor az olvasás automatizmussá válik, az olvasó a szöveg tartalmára tud koncentrálni. Ennek hiányában viszont a tartalom helyett magára a szövegre fog koncentrálni, hogy most melyik állítmány melyik igéhez tartozik, mi a fenét akar jelenteni az adott szó, stb…


Én a magam részéről igyekszem csak erősen szélsőséges esetekben szóvá tenni valakinek a helyesírását, de másnál máshol van az ingerküszöb. És igen, van, akinél túl alacsonyan, számomra, aki érteni véli a helyesírás fontosságát, számomra is indokolatlanul. De ritkán találkozom ilyennel.


~ ~ ~


A másik téma, amit pedzegetsz az a kérdés tartalma. Én számtalan kérdéssel találkoztam itt, amit ha egy az egyben a Google-be írnám be, az első találatnál az első mondat megadná rá a választ. Információs társadalomban élünk, szinte mindenről elérhető információ az interneten. Valahol lassan az is elvárható lenne, hogy az emberek képesek legyenek használni mindezt, megtanuljanak önállóan keresni, információt gyűjteni. Én számos olyan kérdést válaszoltam meg itt, amihez előtte lövésem nem volt, de pár percnyi keresés és olvasás után összeszedtem annyi információt, ami a kérdés megválaszolásához kellett. Ez néha érdekes is lehet, hiszen így én is tanulhatok valami újat, de mikor válaszolóként az ötödik „Google a barátod” szintű kérdéssel futsz össze, akkor talán érthető, ha elveszted a türelmedet.


Az a baj ezekkel a kérdésekkel, hogy elvonják a figyelmet és az időt a komolyabb, érdekesebb, lényegesebb, valóban gondolkodást, megvitatást érdemlő kérdésektől.


És addig rendben, hogy ez egy olyan oldal, ahol feltehetsz kérdéseket, és számíthatsz válaszokra. De kérdezni is tudni kell, ha valakinek joga van hülye kérdést feltenni, akkor másnak meg joga van hülye választ adni.


Én a magam részéről igyekszem diplomatikusabban eljárni. Pl. nemrég jött elő egy kérdés, hogy „Mi az a kozmikus háttérsugárzás?”. Erre mondjuk pont nem válaszoltam, mert válaszolt már rá valaki más. De én ezt írtam volna:

- - - - - - -

Google: kozmikus háttérsugárzás ( [link] )

1. találat: [link]

- - - - - - -

De valaki még ezen is megsértődik. Ha viszont Ctrl+C, Ctrl+V-vel bemásolom az első két bekezdést, akkor meg nem. Akkor min is sértődik meg? Hogy nem duplikáltam a kedvéért egy olyan információt, ami amúgy már eddig is fellelhető volt az interneten? Szerintem ez nonszensz.


Igen, ha neked kérdésed van, akkor elvárható valahol, hogy te magad többször annyi időt és energiát fordíts a válasz megtalálására, mint amit a válaszolóktól elvársz. Elvégre neked van szükséged válaszra, neked fontos a válasz. A válaszolók viszont ingyen áldozzák a kérdésekre az idejüket, energiájukat, bármiféle haszon nélkül. A banális és triviális kérdések sok válaszoló szemében visszaélések az idejükkel és segítőkészségükkel.

2021. márc. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert rengeteg unatkozó, frusztrált (munkanélküli) ember ide jön levezetni a feszültséget.

megkockáztatom, a válaszadók cirka 80%-a nem is ért az adott témához, csak okoskodni akar, vagy beszólni.


2x tettem fel bonyolultabb angolfordítási kérdést, és egyikkel sem boldogultak (utólag rájöttem magamtól), pedig állítólag angoltanárok és nagyon penge emberek is írogatnak ide.

Infó témakör dettó: mintha zömében nagyszájú dilettáns írnának oda is.


aztán…gondolom, nem kell ecsetelni, hogy az ilyen Sunshinedoll-féle 30-40 éves frusztrált nőkkel sem stimmel agyilag vmi.

nem arról van szó, én is irodából szoktam írkálni néha, de basszus, csomó ilyen nő gyakorlatilag egész nap az összes kategóriába ír. lehet, h otthon ülve munkanélküliként már félig megbuggyantak, vagy agyukra ment gyerekkel a home office.


„A hogy előtt vesszőt kell tenni, tanulj meg írni.”


sztem ez a elmaradott, csapnivaló oktatási rendszerünk miatt is van. rengeteg nyelvtannáci, és azt nem képesek felfogni, h interneten sokan rövidítenek.


velem olyan is előfordult, hogy vmi vén boomer tanár nekem esett egy mások fórumon, mert „sztem”-et írtam :D és elkezdett régi értékekről hadoválni :D

160ért güriző lúzerként mondjuk nekem nem lenne pofám másokat oktatni, de hát nem vagyunk egyformák :D

2021. márc. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!