Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nincs itt egy transznemű...

Miért nincs itt egy transznemű kategória?

Figyelt kérdés
Egy olyan ahol non-bináris nemű emberek tudnának kérdezni. Se nem vagyok hetero,bi,sem homo,sem, nememet így magyarul nem tudom meghatározni, nagyon sokan vannak így, de nincs semmi felület erre, itt ez az ország leglátogatottabb oldala, itt kellene egy!
2021. márc. 9. 00:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

"nagyon sokan vannak így„


Szerintem nincsenek olyan sokan azok akik nem tudják magukról hogy micsodák,esetleg pesten vannak sokan.

2021. márc. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Én eskü nem értem ezt a nonbináris kategóriát, légyszi magyarázd már el nekem! Nem trollkodok, tényleg érdekel.

Ha valaki meleg, akkor is azonosítja magát férfiként vagy nőként, csak a szexualitása más.

Ha valaki transz, az is azonosítja magát férfiként vagy nőként, maximum rossz testbe született.

Mindenféle szexualitás van már, és ez teljesen jó így, sokfélék vagyunk, de mindegyik a férfiség-nőiség valamely variánsa.

De a nonbináris azt mondja, hogy ő se nem férfi, se nem nő, ha jól értem. Akkor mi? Csillámpóni?

*Valahogy* csak definiálod te is magad, nem? Olyan nincs, hogy nem vagy semmi.

Nekem ez egyszerűen nem fér a fejembe.

2021. márc. 9. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
2 nem létezik. Nem több. Az, hogy kihez vonzódsz, más kérdés, nem létezik olyan, hogy valaki főzelékként definiálja magát.
2021. márc. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

3. Ez nagyrészt igaz, de vannak emberek, akikkel csúfot űzött a természet, és valamilyen kromoszómahibával született.

A nemi kromoszómák beli eltérések elég érdekes állapotot idézhetnek elő. Pl. több női kromoszóma.

XX nő YX férfi (XY?), és hova sorolod pl. azt, aki XXXY?

2021. márc. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Ja, bocs! A kérdésre a válaszom nemleges.
2021. márc. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

4, arra találták ki a "harmadik nem" kategóriát, nem? Az még mindig nem egyenlő a non-binárissal, aki, ha jól értelmezem(?), nem azonosítja magát sehogy.


Láttam egyszer egy kérdést, ahol a kamasz lány (vagyis annak született) vérig sértődött azon, hogy az anyja a születési nevén hívja, meg "kislányomnak", mert az nem elég uniszex, és emiatt számára bántó..?

2021. márc. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
82%

nagyon sok kategóriát lehetne még csinálni. Az elektronikus eszközökben is lehetne még csinálni vagy 10-et.

Írd a kérdésed oda ahova a legjobban illik és használd jól a kulcsszavakat oszt ennyi. Nem kell itt verni a hisztit!

2021. márc. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Írd az Egyéb alkategóriába. Nem lehet mindennek külön alkategóriát indítani. Így is kevés új kérdés jön már. Akkor meg főleg el lennének aprózva a témák, és mindenhol csak néhány új kérdés lézengene. De már nem naponta, hanem hetente.
2021. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha valakinek VAN Y-ja, az az Y nemhez tartozik. Ez nem átlagszámítás.
2021. ápr. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!