Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A válaszaimnál a nevem mellett...

A válaszaimnál a nevem mellett mikor fog megjelenni az 5 kör pipával a közepén ami jelzi a válaszaim hasznosságát?

Figyelt kérdés
2021. jún. 2. 14:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__gyik__1047741..


A név melletti pipák azt mutatják, hogy az adott témakörben, altémában mennyire hasznos válaszokat írsz. 5 pipa csak azoknak van, akiknek 90 - 100%-ban hasznos választ adnak az adott témakörben, mivel a pipák száma témánként változó.


Például, nekem az egyéb kategóriában 4 és fél, mivel a válasz hasznossági százalékom ebben a témában 88 %. De más kategóriákban kevesebb, néha kicsit több, akkor a pipák száma is változik.


Amikor értékelsz, akkor az össz hasznossági válaszaidat veszik figyelembe, nekem ez most 83%. Tehát a zöld-szürke-piros köreim ebben a százalék tartományban változtatják meg az adott kérdésre a választ, amennyiben rányomtam valamelyik gombra.

2021. jún. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sem a zold pipak es meg a valaszok melletti %-ok sem mutatjak a valszok valodi hasznossagat. Ne foglalkozz ezekkel a hulyesegekkel, mert nagyon megleszel sertodva amikor azt latod, hogy az altalad jonak itelt valaszodat lepontozzak.

Ne a statisztikakert mukodj az oldalon, mert rossz vaganyra tevedsz.

2021. jún. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem nem jelenik meg a válaszaminál a saját hasznosságom, csak másoké. Nem tudom, hogy csak nálam van-e így.
2021. jún. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

#3:

Ha valamire rányomsz, a te értékelésed az utolsó.

A Válaszoknál megjelenő zöld / piros körre kattintasz, és mutatja hányan, és hány százalékosok értékelték a választ.


Például a 2-est ketten értékelték:

Az első 84%-os, a második 69%-os.


A saját válaszaidnál nem is fog, mivel a sajátodat nem tudod értékelni, csak másokét. A saját válaszait senki sem tudja értékelni.

2021. jún. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4 Igen ezt értem, de a nevem mellett nem jelenik meg a pipasor. Pl. kettővel feljebb nálam ennyi látszik:

"3/4 A te válaszod:"

Semmi pipa. :)

A válaszoknál a százalékra kattintásnál az utolsó kör azt jelenti, hány százalékban hasznos válaszokat ad, nem azt, hogy hány százalékban értékelték hasznosan mások a válaszait. Ezt én csak a statisztika oldalon tudom megnézni. (Mondjuk nem gáz, csak fura.)

2021. jún. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Lehetséges ez, hogy nincs itt pipád, ha az Egyéb kategóriában nem szoktál hozzászólni. Pl. Az extrém sportokhoz sosem szóltam még hozzá (hirtelen nem is tudom melyik kategórián belül van), és még csak át sem tették admin szinten sem oda a válaszaim a kérdéssel, tehát ott nekem sincs egy darab pipa sem - a jelenleg nem látszó - nick nevem mellett, holott ebben a kategóriában, ahol a legaktívabb vagyok, négy és fél pipa látszik.
2021. jún. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha lesz az adott főkategóriában – amelyikben a kérdés van, amire válaszolsz – annyi értékelt válaszod, hogy annak alapján megállapítják a válasz(adási) százalékod.

Például ez egy, a Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések kategóriában megjelent kérdésre adott válasznál látható: [link] . A válasz írójának a Tudományok főkategóriában nincs még megállapított válasz(adási) százaléka. (Vagy előtte még nem is írt oda választ, vagy írt, de nem értékelték azokat, vagy csak keveset értékeltek ahhoz, hogy ez a százalék megállapítható legyen.)

Bár, akkor sem a neved mellett jelenik majd meg, mert ahogy látom, nem jeleníttetted meg a (felhasználó)neved: [link]


──────────────────────────────────────────────────────────────

Az 1-es válasz (2021. jún. 2. 14:29) utolsó szakasza tévedés. Ráadásul, feleslegesen, mert ez a téma nem szerepel a kérdésben.

Ha valaki választ értékel, akkor nem ’akkor az össz hasznossági válaszait veszik figyelembe’, sőt nem is a főkategóriabeli válasz(adási) százalékát. Ott, ’a zöld-szürke-piros köreiben’ az értékelési százaléka jelenik meg.

Erősen eltérő adatok.

A ’hasznossági válaszai’ - akár főkategóriánkénti, akár összesített – abból alakul ki, hogy a megírt válaszait mások mennyire értékelik hasznosnak.

Az értékelési százalék pedig abból alakul ki, hogy ő hogyan értékeli mások válaszait. (Ha az összességében hasznosnak értékeltet (50%-100%, zöld körben) ő is hasznosnak; az összességében nem hasznosnak értékeltet (0%-49%, piros körben) ő is nem hasznosnak értékelte, akkor hasznosnak számít az értékelése. Ellenkező esetben pedig nem hasznosnak számít az értékelése.

A két érték elkülönülten jelenik meg a Toplistás helyezéseidben, a ponttáblázat alatt: [link] (Persze, a valóságban nem ilyen számok vannak.)

Mások válaszának értékelésekor ’a zöld-szürke-piros körben’ az alsó sor értéke jelenik meg, azaz, hogy hány százalékban hasznosan értékelsz válaszokat.

──────────────────────────────────────────────────────────────

2021. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ja, bocs. Igaz, te nem látod, de én igen, és ez nálad is négy és fél pipa. :)
2021. jún. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez fura, nekem máshol sem látszik. Mármint ha be vagyok jelentkezve.
2021. jún. 2. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 Köszönöm. :))
2021. jún. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!