Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » A törölt kérdések és válaszok...

A törölt kérdések és válaszok százaléka miért nem csökken, ha sokkal több kérdésem és válaszom íródott már mióta elértem azt a százalékot, és nem töröltek annak megegyező aránnyal? Nálatok is állandó?

Figyelt kérdés

"Törölt kérdéseid és válaszaid száma maximum 3% (jelenleg 3%)"


Ez a 3% már nagyon régóta ennyin dekkol, pedig nagyon sok választ és kérdést írtam amit nem töröltek. Nem értem miért stagnál és nem csökken. jelenleg 4-es vagyok, annál ez a max szint.


2021. jún. 14. 15:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk mert nem mindegy, hogy mielőtt még megírtad volna azt a nagyon sok választ és kérdést a 3% után, 100 vagy 10000 válaszod és kérdésed volt.
2021. jún. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl mert nekem most van 9185 válaszom és 332 kérdésem. Ez összbe 9517. Ha pl 6%-on lennék, és le akarnám vinni 3-ra, még egy ennyit kéne kiírjak, úgy hogy egyet se töröljenek.


Ellenben ha összbe csak 100 lenne, akkor elég lenne csak még egy annyit.


Szóval az a "nagyon sok" elég relatív.

2021. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Pl:


Ha 600 kérdésed és válaszod volt mikor a 3% először megvolt, kellene még x kérdés/válasz, hogy 2%-on legyél.

Most meg jön egy kis matek az x kiszámításához.


600.......100%

y...........3%

y=600*3/100=18

Ennyi törölt kérdésed/válaszod van. Ez a szám fix. Az összes kérdést/válasz számát meg annyira kell növelni, hogy egy a szám kevesebb % legyen az egészhez képest.


600+x.....100%

18...........2%

600+x=18*100/2=900

x=900-600=300

Szóval 300 választ/kérdést kell még írjál, hogy változzon a % 600 kérdés/válasz esetén.



9000-nél viszont már viszont pl egyből nagyobb szám jön ki.


9000.......100%

y...........3%

y=9000*3/100=270


9000+x.....100%

270...........2%

9000+x=18*100/2=13500

x=13500-9000=4500


S még nem is kalkuláltam bele azt, hogy az a 3% inkább 3 egész valami %. Szóval könnyen meglehet, hogy inkább 4% fele voltál eredetileg.

2021. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
jelenleg 850 válaszom és 35 kérdésem van. már nagyon régóta 3%-on a törölt kérdés és válaszok száma, aminek csökkennie kellett volna, mert nagyon régóta ennyi. (sajnos nem emlékszem mennyi statisztikai mutatók óta) egyébként a törölt kérdésről adnak értesítést, törölt válaszról nem. 2 kérdést töröltek, ha jól emlékszem, abból az egyik pont az volt, hogy miért törölhették a kérdésem...)
2021. jún. 14. 18:56
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

(Írtad, hogy 4-es felhasználói szinten vagy. Ha azért várod a törölt kéréseid és válaszaid arányának csökkenését, hogy ne akadályozza az 5-ös felhasználói szintre lépésed; nem kell hozzá. Az 5-ös felhasználói szinten is az a feltétel van erre vonatkozóan, hogy „Törölt kérdéseid és válaszaid száma maximum 3%”: [link] Bár, ezt láthatod a következő szinthez szükséges követelményeknél.)


Úgy egy évvel ezelőtt, a felhasználói szintek megjelenése után, egy másik kérdés kapcsán foglalkoztam már a törölt arány csökkenési témájával. Ugyanis, a használók számára akkor vált könnyen megismerhetővé a kérdések és válaszok száma, és ugyanott megnézhető lett a törölt arány is. És voltak, akiket a törlési arány akadályozott a magasabb felhasználói szint elérésében, ezért foglalkoztatta őket, mik az esélyeik.


Persze, mivel százalékszámítás, egyszerű számolásnak tűnik. Ha

kv: kérdések + válaszok darabszáma

tkv: törölt kérdések + válaszok darabszáma

tsz: törölt százalék;

akkor bármelyik kettő ismeretében a harmadik kiszámolható.

tsz=tkv/kv*100 (pl. 20/1000*100 = 2%)

tkv=kv*tsz/100 (pl. 1000*2/100 = 20 db)

kv=tkv/tsz*100 (pl. 20/2*100 = 1000 db)

Csakhogy van két probléma.

Egyrészt, kv és tkv csak egész számok lehetnek, így „lépcsős” a törölt arány.

Másrészt, a háromból ténylegesen csak két érték ismert a felhasználó számára, mert nem ismeri a valós törölt arányt, csak az egész számra kerekített értéket. (Az igencsak könnyen múló állapot, hogy éppen pontosan például 3% legyen a törölt kérdések+válaszok aránya. Már egyetlen új kérdés, vagy válasz írása is „elrontja”.)

Például, ha te azt látod, hogy (𝘫𝘦𝘭𝘦𝘯𝘭𝘦𝘨 3%), akkor a valós érték 2,5% - 3,499…% tartományban van. És ez a „kis” eltérés-sáv jelenthet több száz, vagy akár többezer darab különbséget arra vonatkozóan, hogy hány törlés nélküli új kérdést, választ kell kiírni a látható értékhez képest, például 1 százalékpontos csökkenéshez. Hogy pl. 3% helyett 2% látszódjon.

(Ráadásul, mint írtad is, a törölt válaszok számát nem egyszerű követni, mert értesítés nélkül is törölhetik, és „saját jogon” is, nem csak azért, mert a kérdést törlik, és azzal a válaszokat is.)


Mikor 850 válaszod és 35 kérdésed volt, amihez 3%-os törölt arányt közöltek, akkor 2,5% és 3,499…% közt volt a tényleges arány, ami azt jelentette, hogy 23-30 tartományban volt a törölt kérdéseid és válaszaid számának összege. [↓*¹]


Ahhoz, hogy az általad türelmetlenül várt 2%-ot láthasd, nem kell 2%-ra csökkennie az aránynak; elegendő a 2,499…%-ra, mert egész számra kerekítés után ez már 2%-ként jelenik meg.

Ehhez, attól függően, hogy hány tizedesjegyig számolt értéket kerekítenek egész számra, legalább 36-tal, illetve 37-tel (ha 2,5% miatt látsz 3%-ot), de lehet, hogy akár 316-tal (ha 3,499…% miatt látsz 3%-ot). [↓*²]


┌─ ✎ [Pl mert nekem most van 9185 válaszom és 332 kérdésem. Ez összbe 9517. Ha pl 6%-on lennék, és le akarnám vinni 3-ra, még egy ennyit kéne kiírjak, úgy hogy egyet se töröljenek. Ellenben ha összbe csak 100 lenne, akkor elég lenne csak még egy annyit.] ← 2/ 2021. jún. 14. 16:06

Nem feltétlen.

Ha 9185+332=9517 a kérdések és válaszok darabszámának összege és 6% a törltek aránya, egyáltalán nem biztos, hogy a törölt arány 3%-ra csökkentéséhez még egyszer annyi, tehát 9517 új kérdés+válasz szükséges. Elegendő lehet 5457 is, sőt 5455 is.

Hogy mennyi kell, jelentős mértékben attól függ, hogy a kerekítési sávban ténylegesen hol állsz. És pici mértékben attól is, hogy hány tizedesjegy pontosságig számolnak, ahonnan egészre kerekítés után megjelenítik a %-ot.

[link] → Mindjárt elsőként, hogy valamelyest számít, hogy hány tizedesjegy pontossággal számolás után kerekítenek. Az általad megadott számok esetén 3-10 tizedesjegy esetén 424 darab törölt kérdés+válasz esetén % jelenik meg; ez az alsó határ, mert 423 db esetén mar csak 5% jelenne meg. (Felső táblázatrész). 2 tizedesjegy esetén viszont 423 db az aló határ, mert az még 6%, de 422 db esetén már 5% jelenne meg. (Alsó táblázatrész.) És szépen számolódik, hogyha egyesével nő a kérdések+válaszok darabszáma, hogyan alakul a megjelenített %. (Felül, a világossárga sáv mutatja, hogy hány új db esetén lesz megjelenített a megcélzott %.) Lejjebb görgetve látszik is: [link]

Persze, nem biztos, hogy a kerekítési sáv alján van éppen, bárki is. A következő lapon látszik, hogyha beljebb van, akkor mennyire kell „kapaszkodnia”: [link] (Persze, ez csak az eleje; ennyi fért a képernyőképre.)

És mi van az általad említett másik példa, 100 kérdés+válasz esetén? [link] ← Akár 72 új kérdés+válasz is elegendő lehet. ─┘

┌─ ✎ [Mondjuk mert nem mindegy, hogy mielőtt még megírtad volna azt a nagyon sok választ és kérdést a 3% után, 100 vagy 10000 válaszod és kérdésed volt.]

Általánosságban nem mindegy, de adott esetben erősen meghatározó, hogy a kerekítési sávban hol áll.

A kérdező – mikor a kérdést írta – 885 kérdése+válasza volt; 3%-ról 2%-ra csökkenéshez legkevesebb 36 új kérdés+válasz szükséges.

Tízszeres, 8850 kérdés+válasz esetén 32, de akár 31 új kérdés+válasz is elegendő lehet 3%-ról 2%-ra történő csökkenéshez: [link] , illetve [link] . Persze, az is lehet, hogy 3513 kell. ─┘


──────────────────────────────────────────────────────────────

• ha 2,5% volt a tényleges arány (ez, kiírásnál az egész számra kerekítés miatt 3%), akkor

tkv=885*2,5/100 = 22,125 db.

Ellenőrzés: egyszerű százalékszámítás: 22,125/885*100 = 2,5%.

Ez csak matematikailag lehetséges, a valóságban nem lehetett ennyi törölt kérdésed+válaszod. Akkor mennyi? Számolás nélkül belátható, hogy csak felfelé kerekített érték lehet. Ugyanis, ha a számláló bármilyen kismértékű lefelé kerekítés miatt csökkenne, akkor <2,5% lenne az eredmény, amit a kiírásban már lefelé kéne kerekíteni, és akkor nem 3%-ot, hanem 2%-ot látnál.

Számszerűen, darabszám le- illetve felkerekítés esetén: tsz=22/885*100 = 2,485875706%, illetve tsz=23/885*100 = 2,598870056%; ez utóbbit már felfelé kell kerekíteni a kiírásnál, és megvan a felhasználói szintnél olvasható 3%.


• ha 3,499…% volt a tényleges arány (ez, kiírásnál az egész számra kerekítés miatt 3%), akkor

tkv=885*3,499999/100 = 30,9749115 db.

És ezt merre kell kerekíteni? Ezt viszont lefelé. Belátható, mert másképp átlépné a felső határt, és akkor már felfelé kéne kerekíteni a kiírást.

Számszerűen, darabszám le-, illetve felkerekítés esetén: tsz=30/885*100 = 3,389830508%, illetve tsz= 3,502824859%; ez utóbbit kiírásnál már 4%-ra kéne kerekíteni.


Tehát, az általad ismert és megadott adatokkal 23 db és 30 db között volt a törölt kérdéseid és válaszaid összege.

──────────────────────────────────────────────────────────────

[link] ← Itt, bal oldalon láthatod a közölt adataiddal az „állapotod”. Jobbra pedig új darabszám szerint követhető, hogy a lehetséges induló törölt darabszámokhoz tartozóan mennyi újnál érhető el a 2%. A képre csak a 23 db törölt esetén elért 2% fért.

[link] ← Így lekicsinyítve már nem látszódnak a számok, de érzékelhető a különbség, mennyire nem mindegy, hol álltál a kerekítési sávban. (Az utolsó három oszlopnak még így sincs vége a képen.)

[link] ← Itt számszerűen megnézheted, hogy melyik lehetséges törölt szám alapján mennyi új kérdés+válasz kell a 2%-ra csökkenéshez.

──────────────────────────────────────────────────────────────

2021. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Atyavilág, összefutnak a betük, de gyorsan bezöldítelek.


"(Írtad, hogy 4-es felhasználói szinten vagy. Ha azért várod a törölt kéréseid és válaszaid arányának csökkenését, hogy ne akadályozza az 5-ös felhasználói szintre lépésed; nem kell hozzá. Az 5-ös felhasználói szinten is az a feltétel van erre vonatkozóan, hogy „Törölt kérdéseid és válaszaid száma maximum 3%”: [link] Bár, ezt láthatod a következő szinthez szükséges követelményeknél.)



Úgy egy évvel ezelőtt, a felhasználói szintek megjelenése után, egy másik kérdés kapcsán foglalkoztam már a törölt arány csökkenési témájával. Ugyanis, a használók számára akkor vált könnyen megismerhetővé a kérdések és válaszok száma, és ugyanott megnézhető lett a törölt arány is. És voltak, akiket a törlési arány akadályozott a magasabb felhasználói szint elérésében, ezért foglalkoztatta őket, mik az esélyeik."



Köszi a fullextrás választ. Éppen tegnap gondoltam a kérdésemre, mert azóta lett

979 válaszom és 51 kérdésem ÉS tegnaptól 2% lett a töröltek aránya! Tehát innen tudom, hogy 2,49%-nál vagyok.


Igen, 4-es vagyok, és 2 feltétel kellene az 5-höz. Az egyik lényegtelen, a 180 nap. Viszont a másik egyszerűen elérhetetlen hagyományos módszerrel, mert a 61%-os válasz hasznosságból büdös életbe nem lesz itten 70% már sohasem. Szépen itt fog megdekkolni. Ennek roppant egyszerű az oka, a legtöbben csak benyomják a pirosat és csókolom. a törlési arány feltornázását egyszerűen kérdések kiírásával lehet kontrollálni. Ez csupán fantázia kérdése, de a humor rovat sokmindent kibír.


A válasz hasznosságira nincs ráhatás, az alapvetően mások aktuál pszichés beütésétől függ.

2021. jún. 23. 15:48
 7/16 anonim ***** válasza:
Az 5 ös válaszó előtt le a kalappal!!!👍
2021. jún. 25. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Bocs!! De érdekel engem is a dolog de én nehezebb felfogású vagyok!



"""979 válaszom és 51 kérdésem ÉS tegnaptól 2% lett a töröltek aránya! Tehát innen tudom, hogy 2,49%-nál vagyok."""


Hogy lehet innen tudni??

2021. jún. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
onnan, hogy 2,50-től már 3-ra kerekít.
2021. jún. 25. 19:56
 10/16 A kérdező kommentje:
ÉPs most megint lett egy törölt kérdésem pllusz gondolom hozzácsapja az ott levő válaszaimat is, és újra 3%-lett. De ezt, ha teszek fel pár kérdést, és válaszolok nagyon nagyon seggnyalósan, hogy mindenki zöldíti akkor újra visszaesik 2%-ra. Tehát jelenleg pont a kerekítési határon vagyok.
2021. jún. 25. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!