Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Amikor válaszolsz itt egy...

Amikor válaszolsz itt egy kérdésre, mennyire foglalkozol azzal, hogy hasznosnak fogják e értékelni?

Figyelt kérdés

2021. nov. 19. 14:12
A kérdező szavazást indított:
Nagyon fontosnak tartom, ha nem vagyok biztos valamiben, inkább nem írok semmit
Olyan szinten tartom fontosnak, hogy a válaszaim hasznossága bizonyos százalék fölött legyen
Annyira nem tartom fontosnak, majd lesz ami lesz
Nem érdekel, hogy milyen a válaszaim hasznossága
Kifejezetten arra törekszem, hogy minél alacsonyabb legyen
Más
34 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem gondolom hasznosnak a válaszomat és/vagy nem vagyok biztos valamiben akkor inkább nem válaszolok. segíteni szeretnék a kérdezőnek, más nem számít.
2021. nov. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Le szoktam írni a véleményem annak ellenére is, ha tudom hogy le leszek pontozva.

Mondjuk 78%os válaszadási rátám van, így annyira nem lehetek rossz :D

2021. nov. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Első sorban segíteni akarok a magam meggyőződése, tudása szerint. Persze, jól esik, ha mások is így látják. Volt pár válaszom, amit határozottan jónak tartottam (erről meg is győződtem), mégis le lettem pontozva. Olyan esetek is előfordultak (és nemcsak velem), hogy én le lettem pontozva, de aki utánam válaszolt, az nem lett. Ez abból adódik, hogy kettőnket nem ugyanazok a személyek értékelték. Tudomásul kell venni.
2021. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igyekszem hasznos választ adni a kérdezőnek, de nem érdekel, hogy hogyan értékelik.
2021. nov. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon érdekel az értékelés, ha tudok olyan választ adni ami szerintem hasznos akkor leírom.
2021. nov. 20. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Z ***** válasza:
100%

Személy szerint én csak akkor válaszolok, ha hasznos (egy-két kivétellel, amikor kihagyhatatlan ziccer van egy poénra, de akkor is igyekszek valami hasznosat hozzáfűzni).

Az, hogy mások hasznosnak értékelik-e, vagy sem az más kérdés. Ugyanis -és itt a probléma gyökere- sokan nem úgy használják a pipát meg az ixet, hogy azt nézik, hasznos-e a válasz, hanem hogy nekik tetszik-e. Van egy kérdés pl, hogy 'neked mi a véleményed erről meg arról?', valaki válaszol, sokaknak más a véleménye, ezért lepontozzák. Namost a kérdés az volt, hogy mi a véleményed. Ha neked az a véleményed, hogy nem érdekel, hasznos válasz, ha te így gondolkozol, az is hasznos, ha meg úgy, az is hasznos. Ezt a problémát kellene megoldani. Mert ezek miatt sokan nem mernek ellentétes véleményt megfogalmazni egy témában, mint ahogy a többség gondolkozik, mert egyszer ezt megteszi és a százalékai leesnek. Csak azért mert nem úgy gondolkozik, mint a többség ezen az oldalon. Viszont azt nem szabad elfelejteni, hogy nem mindíg az az igaz, vagy helyes, ahogy a többség gondolkodik (ezért is vann több féle gondolkodás). Mellesleg ha (hangsúlyozom) VÉLEMÉNYT kérdeznek, akkor az bármely oldalról hasznos. Ha azt kérdezi valaki, mi Newton harmadik törvénye, az más kategória. Ott ha valaki nem jót ír, az nem hasznos.

Vagy még egy példa: 'kecsapot vagy mustárt szeretitek jobban?' Ha valaki utálja a kecsapot akkor minden kecsapos választ lepontoz. De te honnan tudod, hogy ő igazat mond-e? Akkor lenne nem hasznos a válasza, ha azt írná, hogy kecsap, amikor igazából a mustárt szereti jobban. Nem attól lesz haszontalan a válasz, mert te másképp gondolod.

Ezért borzalmas ez az oldal (vagyis a rajta élő emberek, tisztelet a kivételnek) ilyen szempontból

2021. nov. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A 6.válaszolónak (10:11) minden betűjével egyetértek, hasznosnak találom. Én is gondoltam erre, csak nem fogalmaztam meg. Gratulálok neki!
2021. nov. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Én mindig arra törekszem, hogy a lehető legjobb választ adjam!
2021. nov. 24. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp hasznos választ adok,aminek lehetőség szerint újdonság/plusz információ értéke van. Ha nem megy, bele sem kezdek. Ezért nincs sok válaszom! Kivétel egyszer - egyszer, nagyon ritkán van, amikor írok a kérdéshez illő választ, de ez csak olyan jellegű kerdésnél mint pl. "hány zacskó kekszet vegyek?" Van úgy, hogy egy segítőkész válaszra elkezd trollkodni valaki, mert más véleményen van. Ahogy észrevettem ezek általában primitív, bénán fogalmazott írások. Nem kell velük törődni, csak a szükséges minimál mértékben.
2021. nov. 28. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!