Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mik azok a szazalekok mikor...

Mik azok a szazalekok mikor ramegyek pl. egy 60 %-os valasz ertekelese es kidob ilyeneket hogy 56%, 70%, 80%, 20% stb? Mivel csak egy valaszt hasznosra (100%), nem hasznosra (0%) es felig hasznosra lehet ertekelni (50%) ezert nem ertem.

Figyelt kérdés
2021. szept. 4. 13:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az értékelő személy válaszainak hasznossága. Ezt az oldal az értékelés során súlyozva számítja, nagyobb aránnyal veszi figyelembe annak az értékelését, akinek 80%-os válaszhasznossága van, mint egy 20%-os trollnak. Tegyél próbát, nyomj a válaszra egy értékelést és ha összegyűlik elég értékelő (125%), akkor látod a saját válaszaid hasznosságának számát.
2021. szept. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez igy eleg okos rendszer sztem, koszi!
2021. szept. 4. 14:14
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Egy hasonló kérdésre itt a GYIK-en azt a választ kapta a Kérdező, hogy ezek a számok az előtte válaszolók százalékos értékelését mutatja, azaz ki milyen százalékban hasznos választ adott a kérdésre. Magam ezt nem kutattam.
2021. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az „értékelő személy válaszainak hasznossága”, és nem is „az előtte válaszolók százalékos értékelését mutatja”.

Azok a választ értékelők értékelési százalékai, azaz, hogy milyen arányban értékelik – a Gyk. meghatározása szerint – hasznosan mások válaszait.

Le van írva a Használati útmutatóban:

┌ Ha egy válaszra elég értékelés érkezett, megjelenítjük mellette annak hasznossági százalékát.

Minden felhasználó a jogosultsági szintje és az értékelései alapján egy értékelési százalékot kap. Ez annál magasabb, minél több hasznos választ értékel hasznosnak és nem hasznos választ nem hasznosnak. Minél magasabb egy felhasználó értékelési százaléka, értékelése annál nagyobb súllyal számít bele egy-egy válasz hasznosságának megállapításába. Az értékelési százalékok minden éjjel újraszámolódnak, így változhatnak időnként.

A hasznossági százalékra kattintva részletesen megnézheted, milyen értékelésekből állt össze az adott százalék. A zöldek hasznosra, a szürkék félig hasznosra, a pirosak pedig nem hasznosra értékelték a választ. ┘

Képen: [link]

Az elérhetősége: https://www.gyakorikerdesek.hu/help


2020. május 12-től, a jogosultsági szintek bevezetésétől, nem biztos, hogy a válasznál az értékelő tényleges értékelési százaléka jelenik meg, ugyanis, 5-ös jogosultsági szint alatt legfeljebb csak adott mértékű százalékot jelenítenek meg.


Azt, hogy például neked mennyi az értékelési százalékod, a Toplistás helyezéseidre kattintva nézheted meg. A ponttáblázat alatt elolvashatod, hogy hány százalékban hasznosan értékelsz válaszokat. (Az alatt van, hogy mások értékelése alapján hány százalékban hasznos válaszokat adsz.)

A Használati útmutató fenti idézetében az is le van írva, hogy ez az értékelési százalék hogyan növelhető. (Nyilván, az ott leírttól eltérő értékelés esetén, csökken.)


Az valóban úgy van, ahogy írtad, hogy egy választ 3 érték valamelyikének kiválasztásával lehet értékelni, de a számításnál súlyozott átlagot számolnak. Az értékek azok a százalékértékek, amiket felsoroltál, a súlytényezők pedig az értékelők értékelési százalékai.


Példákkal tudom megválaszolni az összetett kérdésed.

• Itt egy értékelt válasz; az is látszik, hogy hány százalékosra lett értékelve, és az is, hogy ez milyen értékelési százalékú értékelők milyen értékelései alapján adódott: [link]

A választ nem hasznosnak értékelték (piros körben van a %); számszerűen: 49% hasznosságúnak.

Először egy 72% értékelési százalékú értékelte nem hasznosnak (piros körben van az értékelése), utána egy 70% értékelési százalékú hasznosnak (zöld körben van az értékelése).

((70*100)+(72*0))/(72+70)=49,2958 → 49%

• Itt 7 értékelés van; van mindháromféle: hasznos, félig-meddig hasznos és nem hasznos is: [link]

((75*100)+(70*100)+(78*100)+(73*50)+(76*0)+(48*0)+(75*0))/(76+75+73+48+70+75+78)=52,4242 → 52%

2021. szept. 5. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kozbe pont rajottem mert nezegettem hogy milyen szazalekban ertekelem jol masok valaszait (82%) es mikor ertekeltem egy valaszt es ranyomtam annak szazalekara az utolso szam a sorban 82% volt
2021. szept. 5. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!