Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Régi válaszok értékeléséért...

Régi válaszok értékeléséért is jár pont?

Figyelt kérdés
Több éves válaszokra gondolok elsősorban
2021. dec. 27. 14:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. dec. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott van a zöld pipa és a piros x, akkor természetesen lehet.
2021. dec. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
42%
A 30 naposba asszem azt nem számolják bele csak az all time-osba.
2021. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Jár
2021. dec. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnak érte pontot sem a 30 napos toplistá(k)ban – beleértve a Toplistás helyezéseid is –, sem az All-time toplistában. Ehhez messze nem kell több évesnek lennie.


Az volt a feltételezésem, hogy a 30 naposban nem, de az All-time toplistában igen, de a kísérletem szerint az All-time toplistában sem.


Tegnap késő délután képmentést végeztem a Toplistás helyezéseidről is, és az All-time toplista felső részéről is.

Utána olyan főkategóriákban, amelyekben a Toplistás helyezéseidben nem volt pontom, így nem is szerepeltek, értékeltem válaszokat.

Hasznosnak értékeltem olyanokat, amelyek eleve hasznosnak voltak értékelve (50%-100%, zöld körben), így csak az értékszázalékuk változott, de a válaszíró válaszhasznossági százalékán nem változtatott; legfeljebb az éjjeli újra számoláskor nőtt a pontszáma, ha a (-5) – (+5) ponttartományban másik ponttartományba került.

Ezzel az értékelésemmel az adott válaszokat értékelők értékelési százalékát és a kapott +1, illetve -1 pontjukat nem változtattam meg.

100% alatti válaszokat értékeltem, hogy a változásból lássam, hatásos-e az értékelésem; például 30 napnál régebbi kérdés válasza esetén. Az értékelésem minden esetben növelte a válasz hasznossági százalékát, még 12 és fél éves válasz esetén is.

Mivel olyan főkategóriákban értékeltem, amelyek tegnap nem szerepeltek a Toplistás helyezéseid listában, így, ha kaptam az értékelésért pontot, akkor mára megjelentek úgy, hogy Összpontszám 1, Értékelés 1.


A következő derült ki:

• Olyan kérdésnél, amely tegnap legalább 30 napos volt, így mára legalább 31 napos lett, akkor sem kaptam pontot az értékelésért, ha a válasz még ma is 30 napos, vagy fiatalabb.

(Mivel az értékelés éjfél után történik, eszerint annak napjához viszonyítják, hogy egy kérdés hány napos.)

• A ma legfeljebb 30 napos kérdések válaszainak értékeléséért kivétel nélkül, minden esetben kaptam pontot; a főkategóriája megjelent a toplistámban.

• Így, a 9 értékelésből 4 esetben kaptam pontot; összesen csak értékelésért kapott 1 ponttal; ennyi új kategória jelent meg a toplistámban. És az All-time toplistában – mivel tegnap más pontszerző tevékenységet nem végeztem; a legutóbbi válaszom is régebbi, esélytelen volt, hogy valaki tegnap értékeli – a „Neked jelenleg … pontod van” éppen 4-el nőtt.


Tehát kizárólag az számít, hogy a kérdés hány nappal korábbi; ha az értékelés napján legalább 30 nappal korábbi, akkor nem adnak pontot az értékelésért egyik toplistában sem, akkor sem, ha maga a válasz 30 napon belül van.


Képen a kísérlet adatait tartalmazó táblázat: [link]

2021. dec. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az all time részre kell pár nap amíg jóváírják.


Mikor volt az a 17k-s kérdés amit a nyáron töröltek abban volt kb 100 kommentem. A kérdés törlése után pár nappal az all time részen volt egy elég szép negatívom.

2021. dec. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm, nem figyelgettem eddig ilyen szempontból az All-time listát; nem tudtam a késedelméről.

Természetesen, figyelem majd egy ideig, a tegnapi és mai képernyőkép is el van mentve; mindenesetre az a 4 pont nem késett, amely a 30 napos listában is adódott.

Majd megírom, hogy a többi előkerül-e ott.

2021. dec. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer olvastam egyébként a technikai részéről valahol, igaz annak a kapcsán volt, hogy valaki kérdezte, hogy miért nem jelent meg mindenhol a neve miután átállította, hogy látszódjon a neve. Aztán ott írták, hogy az oldal aktívan csak a friss kérdéseket " frissíti " folyamatosan, míg a régebbi kérdések esetében idő kell míg a rendszer átfut rajtuk és akkor fog ott is megjelenni a neve.


A pontok esetében is gondolom ez lehet a működési elv.

2021. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#5 Óóó de édes vagy :) Egy kalappal előtted, szuper vagy! Nagyon-nagyon szépen köszönöm hogy időt szántál erre!


Természetesen a többieknek is köszönöm a válaszokat :)

2021. dec. 29. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!