Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogyan működik itt az értékelés?

NTBS kérdése:

Hogyan működik itt az értékelés?

Figyelt kérdés
Volt egy kérdés leírtam mit tehet, erre 20%-os értékelést kaptam. Mások több infót kértek 100%-os értékelést kaptak a semmire, hiszen nem válaszoltak.

2022. febr. 18. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A többi felhasználó értékeli a válaszokat saját belátása szerint.

Adott esetben egy rossz(nak tartott) választ jobban le fognak húzni, míg hasznosabbnak értékelik azokat, akik nem a kérdésre válaszoltak ugyan, de azzal kapcsolatban olyan dolgot írtak amivel a többség egyet ért.


Ha új felhasználó vagy, tanuld meg elengedni és nem személyes sértésnek venni az értékeléseket, mert sokszor szubjektív az értékelés alapja. Van, aki el sem olvassa mit írsz, automatikusan mindent lepontoz, mert neki az a szórakozás. Ahogy megsértődni, számon kérni sincs értelme ezeket, mert úgysem segít. Sőt, ha felhívod magadra a figyelmet és más kérdése alá offolva elégedetlenkedsz, borítékolható, hogy majd jár érte a 0%.

2022. febr. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
rosszul
2022. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

(Például, egy segítség, hogy könnyen letégy arról, hogy bajmolódsz az értékelések miértjével: [link]

Az 1. válaszoló téves elérhetőséget adott meg – valóban az –, maga figyelmeztetett rá a 2. válaszban és adta meg a kérdéshez tartozó elérhetőséget, de 4-en is hasznosnak értékelték a téves, a kérdéshez nem tartozó elérhetőség megadását; így, nyilván 100% hasznosságúnak látszik.


Úgy találtam a Gy. k.-ra, hogy különböző netes kereséseknél jó segítségként találtam ahhoz, amit kerestem. Egy idő után tudatosult, hogy ugyanaz a forrás. Szétnéztem az oldalon, és néhány kérdés megnyitása során szembetűnővé vált, hogy mennyit veszekednek válaszok lepontozása miatt; a számonkéréseken túl olyan jókívánságokat is láttam, hogy dögöljön meg, aki lepontozta a nem tudom és hányas választ, vagy hogy törjön le a keze.

Mivel békés természetű vagyok, így, még regisztrálás előtt eldöntöttem, hogy nem foglalkozom azzal, hogyan értékelik a válaszom, azzal sem, hogy másokét hogyan értékelték.

Más dolog, de mivel egy új oldalon minden tájékoztatót el szoktam olvasni, természetesen láttam a pontozás ismertetését is, és nem találtam olyat, hogy bárki válaszát pontozni lehessen. Hosszú időbe telt, míg rájöttem, hogy egy elterjedt, de képzavaros szóhasználat itt, a Gy. k.-n., a „lepontozás".)

2022. febr. 19. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Dzsoki ***** válasza:
0%
Mert semmi sem kötelezi érvelésre a lepontozót. Az is előfordul,hogy nem is érdekli a válasz,csak arra jár és ad egy pirosat. Mert megteheti. Ez a legfőbb hiányossága az oldalnak,hogy egy felesleges pontozási lehetőség van. Holott,az a lényeg,hogy a kérdező részére,hasznos volt vagy nem? Továbbá,semmi sem tiltja a vélt vagy valós,rossz választ. Volt egy kérdés,hogy az autó.jobb oldali kilincse nincs meg. Átmegy-e így a vizsgán. Sok böszme,már nyomta is,hogy simán. Majd leírtam,hogy a vizsga az 5/1990 KÖHÉM alapján van. Vagyis,nyilván,hogy nem megy át. Az volt a válasz,hogy majd megkérdezi egy volt vizsgabiztos ismerősét. Azóta,se kép,se hang. Tehát,még annyi sem,hogy bocs kérdező,tévedtem. Ezt is lehet. Meg olyan is volt,hogy valaki idézte a törvény vagy rendelet szövegét. Pirosat kapott. Többen már felvetettük a pontozás mellőzését,de eddig süket fülekre találtunk.
2022. febr. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

#4: a friss válaszokat könnyen le lehet húzni, de hosszabb távon kiegyenlítődik az értékelés, mert több a(z oldalt) normális(an használó) felhasználó, akik feljavítják a lepontozást.

Évek óta - valószínűleg mindig is az volt - vita tárgya a pontozás, és csak a kérdező pontozása is értelmetlen (azért kérdez, mert nem tudja a választ, és a rossz választ ugyanúgy elismerheti, senki nem védi meg a kérdezőt a szándékosan rossz válaszoktól, amit a lepontozásokkal lehet jelezni), és a pontozás eltörlése is (ugyanebből az okból, mert nem jelzi a többi olvasónak hogy melyik válasz szándékosan rossz).


"Többen már felvetettük a pontozás mellőzését,de eddig süket fülekre találtunk."

Ez az oldal újítása során fejlesztve lett, és a szinthez tartozó értékelési erősséggel a frissen regisztrált trollok nem tudnak bosszúból lepontozni, és fél éves, legalább 70%-os válaszhasznosságú, 3% törölt tartalomarány alatti fiók kell ahhoz hogy teljesen feloldódjon az értékeléshez tartozó korlátozás.

2022. febr. 19. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Dzsoki ***** válasza:
5-ös! Valamennyire igaz. Ettől még semmilyen pontozásra sem lenne szükség! A kérdező,ha nem érti,fogalmazza meg másképp! Így idővel,értelmezhető,hasznos választ fog kapni. Nem lenne lehetősége az éppen arra járó lepontozónak. Vagyis,akit érdekel az adott téma és hozzá is szól,kénytelen lenne érvelni! Mármint,többségben. Egy Orbánista,sosem fog egyetérteni avval,hogy MZP milyen jól csinálja és viszont. Egy hetero,ki fog tartani az mellett,hogy egy férfinak,nő a párja,egy buza meg ellenkezőleg. Nem lehet közös nevezőt találni. Akár pontozzák egymást,akár nem. Illetve,hogyan lehet rávenni azt aki akár még nem szándékosan,rossz választ ad,hogy elismerje,hogy tévedett? Tehát,kútfőből,leírja,hogy átmegy a vizsgán egy olyan autó,amelyiknek,nem nyílik a jobb ajtaja. Majd annyit megtesz,hogy érdeklődik. Azt már nem,hogy bocs,rossz választ adtam. Belátom,hogy nem volt helyes amit írtam. Olyan is volt,aki megkérdezte,hogy hová adnak el ennyi autót? Nem tudtuk meggyőzni,hogy másnap,nem ugyanazokat az autókat látja. Egyébként meg,ha nem tudnák eladni,nem gyártanának. Talán még ma sem érti. Összegezve. Nem lenne értékelés csak érvelés.
2022. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!