Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » 84% válasz hasznosság az...

84% válasz hasznosság az jónak számít?

Figyelt kérdés
Jelenleg ennyi de nem szeretném ha lecsúszna, adtam 1-2 választ amit eléggé lepontoztak de ennek ellenére ennyi és meglepődtem, azt hittem kevesebb lesz. Próbálok mindig érdembeli választ adni, általában olyan kérdésekre válaszolok ahol egyszerű kérdést tesznek mint mi a kedvenc fagyid, kedvenc kutya fajtád stb...hogy érhetném el, hogy ne essen le a százalékom?

2022. ápr. 21. 10:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Naiv vagy. A szubjektív dolgokat firtató kérdéseknél tudnak legdurvábban lepontozni.
2022. ápr. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1.Lehet, de akkor javasolnál valamit?
2022. ápr. 21. 10:15
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Idővel majd megtanulod elengedni a számokat. Itt még az objektív válaszokat is le szokták pontozni, mert másnak ez esik jól, vagy a kérdező nem hajlandó a saját igazán és hülyeségén túl látni, sem elfogadni azt, hogy nincs igaza.


Ha ragaszkodsz a jó számokhoz és elért teljesítményhez, akkor ne válaszolj szubjektív, megosztó, véleménykérő kérdésekre, mert ott viszont mindig jelen lesz az egyet nem értés. Mert van, aki az ilyen egyszerű kérdéseknél is pont ilyen egyszerűen gondolkodik: 'Az én kedvenc fagyim nem az ami a tiéd, bumm, itt van egy kis 0%-os hasznosság érte'.


Mivel az oldal nem fórum, hanem konkrét kérdésre konkrét választ adó felület, a pontozási rendszer is az ilyen válaszok pontosságára és hasznosságára van kihegyezve. Ezért csak úgy tudsz minél magasabb értékelést elérni, ha olyan kérdésekre válaszolsz, amire konkrét, alátámasztható választ lehet adni.

2022. ápr. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
3.Köszi!:)
2022. ápr. 21. 10:18
 5/13 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos az sem egészen így van, amit a 3. ír.

Kérdés: jog szerint...

Válasz 1: releváns jogszabály beidézve 0%

Válasz 2: szard le 100%

2022. ápr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ezért csak úgy tudsz minél magasabb értékelést elérni, ha olyan kérdésekre válaszolsz, amire konkrét, alátámasztható választ lehet adni.

Esetleg mondanátok ilyen kérdéseket, mikre gondolsz ez alatt?

2022. ápr. 21. 10:26
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Benne van az előző válaszban, minden ami nem szubjektív (véleményen, nézeten, tapasztalaton, érzésen alapuló) kérdés. Nagyjából azok, amiket az oldal szabályzata szerint fel sem kellene tenni, mert a Google keresés első három találatából azonnal megtudná a kérdező, de lusta/buta keresni (hány évada van xy sorozatnak, mikor lesz legközelebb szökőév, ki volt 200 éve a pápa, stb. - ezekre mind konkrét választ lehet adni).
2022. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem rossz. Én 80%-on vagyok most úgy, hogy többnyire a politika kategóriába írok, ami a legmegosztóbb téma. Így én ezt jónak tartom. De igazából ez minden kategóriában jónak számít, látszik, hogy igyekszel jó válaszokat adni.
2022. ápr. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
A 80 % jónak mondható, hiszen döntő többségben mások is úgy gondolják, mint Te. Én néha akkor is pirosat nyomok, ha a valakik válasza 100 %-os, mert én másképp gondolom helyesnek. Nem érdekel, hogy rontok emiatt a magam helyzetén. Nagyon sok helyes ill. helytelen választ kell adnod ahhoz, hogy a 5-od döntően megváltozzon. Ne a százalékokat hajszold, hanem a magad nézetét nyilvánítsd ki!
2022. ápr. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

[adtam 1-2 választ amit eléggé lepontoztak de ennek ellenére ennyi és meglepődtem, azt hittem kevesebb lesz.]


Egyrészt, mikor történt? Naponta csak egyszer végeznek frissítést, a kettő közt nem változnak a toplisták értékei, a válasz- és értékelési hasznosságot is beleértve; illetve, a jogosultsági szint besorolás sem változik közben.


Másrészt, biztosan csökkent a válaszadási százalékod, az más, hogy a mutatott, egészre kerekített érték nem változik miatta.

Ha a válaszadási százalék pl. 83,887766551%, akkor 84%-ot látsz megjelenítve. Amíg nem csökken 83,5% alá és nem ér el legalább 84,5%-ot, addig 84%-ot látsz.

Alapvetően értékelt válaszaid számától függ, hogy egy-egy nem hasznosnak értékelt válaszod (0%-49% tartományban van, piros körben jelenítik meg) hány tízezred, ezred, század, tized százalékpont csökkenést okoz; sok értékelt válasz esetén pici értékváltozás lesz, kevés értékelt válasz esetén nagyobb.

Ezen túl függ attól is, hogy a kerekítési tartomány mely részén helyezkedik el a válaszszázalékod. Ha pl. pontosan 83,5%, vagy csak picivel több, akkor egyetlen nem hasznosnak értékelt válasz miatt is 83,5% alá kerülhet az érték, ami már 83%-ként jelenik meg. Ha 84,4999989% a válaszszázalékod, akkor 1 teljes százalékpontnyi esés kell ahhoz, hogy 83,5% alá kerülj, ami, ha sok értékelt válaszod van, lehet, hogy sok tíz, vagy több száz zsinórban nem hasznosnak értékelt válasz esetén következik be.

2022. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!