Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Nek tek is tetszene, ha itt...

Nek tek is tetszene, ha itt gyiken lenne lehetőség a válaszokban képek feltöltésére?

Figyelt kérdés

Nem tudom, mennyire lenne ez bonyolult. A tárhely gondolom korlátlan úgyis.

Nektek tetszene?

(Én sokszor szeretnék olyan képet rakni kommentbe, ami a neten nincs fent vagy nem találom és a gépemről fel tudnám tölteni.)


2022. máj. 10. 13:18
1 2
 11/16 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem lenne észszerű lépés az oldal üzemeltetőitől. A képek hosszútávon elég sok helyet foglalnak, és ugye visszamenőleg meg kellene őrizni őket, hogy a kérdések értelmesek maradjanak. Ugye a szerver is csak egy számítógép, biztosítani kell a képek tárolásához szükséges lemezterületet. A képek moderálása is erőforrást igényel (több időt, energiát, így több moderátort, azaz több bérköltséget). Ráadásul a képek sokkal problémásabbak, sokkal nehezebb megítélni, hogy egy kép sért-e szerzői jogot, személyiségi jogot, stb…


> Meg amúgy is benne van/lenne a szabályzatban, hogy tilos.


És te úgy ismerted meg a GYK felhasználóit, hogy tisztelettudó, szabálykövetők és kizárólag olyan dolgokat tesznek itt az oldalon, ami nem ütközik a szabályzatba és/vagy a hatályos jogszabályokba és/vagy az elvárható etikettbe?


> Miért ne lenne korlátlan a tárhely egy ekkora oldalon? Én egy random kisvállalkozó vagyok és még nekem is korlátlan tárhelyem van


Valószínű tele apróbetűs részekkel a szerződésben. Igen, egy nagyobb szolgáltató fel tudja mérni, hogy mik az ügyfelei szokásai, ha 100 felhasználóból 99 csak néhány száz megabájtot használ el, 1 meg terrabájtnyi adatot tárol, akkor a terrabájtnyi tárhelyet is tudja néhány száz megabájt áráért adni. Ha nagy a cég – minél nagyobb, annál több extremitást tud lenyelni –, akkor a korlátlan tárhelyet is beígérheti, mert tudja, hogy az ügyfelei nem fogják kihasználni. Aztán aki mégis ki akarja használni, az meg beleütközik olyanokba, hogy a tárhely mérete ugyan korlátlan, de a x idő alatt feltölthető fájlok száma már korlátos. Vagy hogy nem használhatod a tárhelyet egy honlap tartalmának kiszolgálására.


Pl. mi is használtunk egy időben „korlátlan” GSuite tárhelyet napi biztonsági mentésre. Aztán szembesültünk, hogy van a megosztott meghajtóknak fájl darabszám limitje. A fájlméret nincs korlátozva, de a darabszám igen, amely kitételt a szerződésben aztán negyed óra után találtunk meg, valami eldugott linken.


Hidd el, ha erősebben rájátszol egy korlátlan tárhely korlátlanságára, akkor találni fognak olyan indokot, ami miatt te szegtél szerződést, így a továbbiakban nem szolgáltatnak neked tovább.


> Képfeltöltő szolgáltatás körülményes, pocsék


Találni kell egy jót. Amúgy szerintem nem olyan körülményes. Így legalább a felhasználók is megfontolják, hogy kell-e kép egy kérdés feltételéhez, vagy megválaszolásához.


> Facebookon, fórumokon is van már képfeltöltési lehetőség, olyan oldalakon is mint pl. a Liked.


A Facebook esetén a világ egyik legnagyobb szerverfarmjáról beszélünk. Itt meg egy kis kft.-ről, ami nem is tárhelyszolgáltató, ahogy nézem maga is a RackForesttől bérli/hostolja a szervert. Sőt az sem kizárt, hogy egy viszonylag kis tárhellyel rendelkező virtuális gépen fut a GYK. Végül is túl nagy számítási kapacitás igénye, túl nagy adatforgalma – így képek hiányában –, túl nagy tárhelyigénye nincs az oldalnak. A Liked, meg egy random fórum meg sokkal kevésbé látogatott oldal, ahova nem járnak tömegével trollkodni tizenévesek.


> Vagy lehetne úgy is, mint a képfeltöltős oldalakon, hogy x idő után törlődnének a képek.


Ezzel az a gond, hogy az oldal lényege pont az lenne, hogy régen feltett kérdésekre is talál az ember választ, nem kell újra feltennie (ennek ellenére persze felteszik, de hát ez van). Én is kötöttem már ki sokszor egy Google keresés nyomán egy GYK-s kérdésnél, válasznál. És volt olyan kérdés, aminél releváns találatot lehetett volna sejteni… Csak éppen a kérdés szempontjából fontos kép az időközben megszűnt kepfeltoltes.hu-ra lett feltöltve. Ilyen szempontból mondjuk tényleg jobb lenne – nekem felhasználónak –, ha a kép a GYK-n lenne, de pont emiatt nem opció az x idő után való törlés.

2022. máj. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam aktív olyan fórumon, ahol fel lehetett tenni képeket.

Beraktam a böngészőbe egy modult, ami ezeket letiltotta. Akkor még nem volt olvasó mód. De ez a magánügyem. Felesleges.

Ha elkerülhetetlen képpel illusztrálni, ezer módja van.


A Rackforest 1 GB tárhelyet ad nettó 3700 Ft/év összegért.

Az talán elég is lehet ennek az oldalnak. A 10 GB 17 200 Ft+áfa/év

Változatlanul érdekelne, melyik az a nagyon olcsó hely.

2022. máj. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak a kérdéseik linkjeit összegyűjtő XML-ek legalább 10 gigát kitesznek. És ebben még nincs a 11 millió kérdés 72 millió válasz karaktermennyisége.

Amúgy semmi értelme ezeknek a vérre menő vitáknak, mert úgysem fognak semmit fejleszteni és csinálni, ahogy az elmúlt évek százszámra feltett fejlesztési ötleteit sem vették soha figyelembe.

2022. máj. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 2*Sü ***** válasza:
100%

> A Rackforest 1 GB tárhelyet ad nettó 3700 Ft/év összegért.


Azért egy bérelt szerveren jobban néznek ki a fajlagos költségek. Egy bérelt szerver mellé tudsz havi 10 000 Ft-ért bérelni egy 16 TB-os merevlemezt is.


Ha magáncélú vagy általános céges felhőtárhelyeket nézünk, akkor Google One 2 TB-ot ad havi 3590 Ft-ért. A GSuite – mai nevén Google Workspace – anno 8 euró/fő/hó áron adott korlátlan(nak mondott) tárhelyet. Ma már „csak” 2 TB/fő-t adnak 9,36 euro/fő/hó áron, tehát névleg is megszüntették a korlátlanságot. Persze így is jó áron van, és elég nagy céges környezetben is ez a tárhely, de nyilván vannak megkötések. Pl. nem használhatod direktbe üzleti célú szolgáltatás kiszolgálására (nehézkes is, lassú is hozzá). A OneDrive személyes célú csomagja 3000 Ft/hó áron kínál 6 TB tárhelyet. Nyilván itt is számtalan megkötéssel, korláttal, tehát ha elkezdesz mozifilmeket százával feltölteni, akkor egyrészt szembesülsz azzal, hogy annyira azért nem gyors a fel-/letöltés, másrészt az orrodra fognak koppintani. Vállalati csomagban havi 3192 Ft-ért jár felhasználónként 1 TB, de ha öt főnél nagyobb a cég, akkor korlátlan *személyes* tárhelyet kapsz. Persze ez is sok-sok apróbetűs megkötéssel, korláttal. Pont ilyenek miatt ezek nem is használhatók egy honlap, szolgáltatás, webalkalmazás esetén.


A korlátlan tárhelyek kicsit olyanok, mint a korlátlan ételfogyasztás. Nyilván egy adott napra/időszakra vonatkozik. És nem vihetsz/adhatsz ki kaját. És nem feltétlenül bármit fogyaszthatsz korlátlanul. És számodra korlátlan, nem hozhatod el a komplett családodat, tehát addig korlátlan, amíg te magad fogyasztod el. De ezen korlátokon túl már nincs több korlát. Csakhogy ez épp elég. Egy magáncélú felhőtárhelynél valószínű ott van valahol a szerződésben, hogy rendeltetésszerű használat mellett magáncélra korlátlan. Csakhogy magánszemélyként rendeltetésszerűen senki nem dobálózik sok terrabájtnyi adatokkal. Így nyilván van valami *korlát*, amitől már nem tekinthető a rendeltetésszerűnek a használat.

2022. máj. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

14. Én csak kerestem egy olcsó helyet náluk. Az semmire sem elég.

Kérdező nekem még lóg azzal a 2000 forintos szolgáltatóval.

2022. máj. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 2*Sü ***** válasza:
100%
(#15: Sejtésem szerint az valamilyen Google Workspace (aka. GSuite) vagy Microsoft OneDrive kaliberű dolog lesz. Csak nyilván az egy webszerver esetén nem alternatíva.)
2022. máj. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!