Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Az itteni felhasználókat...

Az itteni felhasználókat miért zavarja ha bizonyos kérdések már kérdeztek korábban?

Figyelt kérdés
Sosem értettem ezt mivel az oldal neve GYAKORI kérdések így nem tudom mire számítanak, ritka vagy szökő évente egyszer feltett kérdésekre? Mert egyszer volt olyan hogy feltettek egy családi kapcs.kérdést amit én még nem láttam pedig naponta nézem az oldalt, és egyből valaki "vótmá" max több hete talán mert tényleg nem rémlett hogy volt. A kérdés tök átlagos volt. Több kérdésnél is pl.névadás kérdésekben láttam hogy mi van itt a héten 2x kérdezték...mintha a 2 alkalom olyan sok lenne meg ha nem is az adott kérdésre válaszol csak tesz ilyen kommentet minek kommentel? Én egyszerűen átnézek rajta azt ennyi. Név kérdéseknél simán lehet, hogy valaki az előző kérdésből mert ihletett és friss válaszokat szeretne vagy nem tudom. De tényleg azzal mitől lesz jobb ha többen úgy reagálnak hogy "vótmá" illetve ez már volt korábban? Gondolom a kérdező nem ilyen válaszokra várt és ezekkel se lenne előrébb a kérdésbe.

2022. máj. 26. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudok minden felhasználó nevében nyilatkozni.

Azt sem igazán mondhatnám, hogy zavar.

De azért tessék, pár gondolat a témával kapcsolatban:


1) Amikor ugyanaz az ember ugyanazt a kérdést fél óránként felteszi. Miért? Már válasz is van az elsőn, és mégis, kiírja újra. Miért? Mi értelme van? Több válasz úgysem jön. Csak nem a pontszámért, helyezésért hajt? Nevetséges.


2) Van egy szabályzata az oldalnak. Egyértelműen benne van, hogy ugyanazt a kérdést nem szabad kiírni többször. Na már most, ha elkezdjük a szabályzatot figyelmen kívül hagyni, akkor rövid időn belül káosszá válik az oldal. Mert ha megengedjük X-nek, hogy N. pontot figyelmen kívül hagyja, akkor onnantól milyen alapon várod el Y-tól, hogy a többi szabályt betartsa?


3) Téged miért zavar, hogy mást mi zavar? Ezzel gyakorlatilag magadat is a "valami miatt nyafogók" közé süllyeszted. Nem vagy jobb, mint a voltámrozók, a miértnemguglizolozók vagy az eziskamukérdésezők.

2022. máj. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar csak nem értem :D
2022. máj. 26. 11:27
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Már egy hasonló kérdés is volt.


Oldal szabályzatában is le van írva, hogy ne ismételj kérdést. Csak akkor írj ki új kérdést, ha abban nem volt hasznos válasz vagy nem teljesen arra irányult a kérdésed.

De mikor pepitában van megkérdezve valami újra és újra, akár naponta, na az zavaró és az oldal irányelveit is sérti.

Valamint a gyarori kérdések sem azt jelenti, hogy fix 100 kérdés while(1) ismétlése. Hanem olyan kérdések a "gyik" (gyakran ismételt kérdések), amiket egyszer elég feltenni és azután választ kapsz rá bármikor a későbbiekben. Pl google keresővel rendsezeresen futok bele régi kérdésekbe, amik most is aktuálisak. Ez lenne az oldal funkciója. Nem az, hogy naponta megkérdezni valamit.

Vannak olyan dolgok teszem azt elektronika, műszaki, egészségügyi vagy más tereken, amik akár 1 éven belül elévülnek. De azok se naponta változnak. Az ilyet megérti az ember, ha pár havonta jön belőle egy kérdés. De naponta megkérdezni, hogy 1méter az hány centi, na az tipikusan felesleges. Évente is sok. Ezzel csak felesleges tartalmat gyártunk.

Emiatt is szoktak érte szólni. Valamint ha olvastad a szabályzatot, ott is ott van feketén fehéren, hogy ez kerülendő. Ha a kérdésedtől kicsit lentebb görgetsz, amiatt van ott a "kapcsolódó kérdések" menü is. Valamint, mikor írsz ki kérdést, akkor is dob fel valami hasonlót, hogy ha van más értelmes kérdés, kapcsolódó válaszokkal, akkor ne írj már ki emiatt egy újat.

A hogyan kell csókolózni-ból is van 100000000 ilyen kérdés.

A hogyan kell nyalniból is. Sőt... Egyszer olvastam itt egy olyat (szintén google), ahol az egyik pasiért nagyon oda voltak a lányok, aki leírta a dolgokat. Annál hasznosabb választ nem fogsz itt olvasni a témában, és az is valami őskövületi válasz. (Bár eskü akkor nem ezt kerestem, hanem valamit a nyelvvel (beszélt nyelvvel) kapcsolatban)


Szóval a gyakori kérdések se azt jelenti, hogy gyakran kérdezz 1 kérdést. Ezt tilja is a szabályzat, csak el kellene olvasni.

2022. máj. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Aki a Google (stb) keresőjét nem tudja használni, az a GYK keresőjét sem tudja. Pedig hamarabb kapna választ.
2022. máj. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Így már értem, köszönöm! :)
2022. máj. 26. 13:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4: Azt bírtam, amikor pár napja valaki megkérdezte, hogy kicsoda Észak-Korea miniszterelnöke. Holott csak be kell írni a google-ba, és ott a fényképes info.
2022. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Csak akkor írj ki új kérdést, ha abban nem volt hasznos válasz vagy nem teljesen arra irányult a kérdésed"


Én például pont azért szoktam többször is feltenni egy-egy kérdést, mert nem kapok hasznos választ. Egyet sem.


Egész egyszerűen ezen az oldalon olyan sok a mérhetetlenül ideges, frusztrált, de emellett öntelt ember, hogy a kérdések legeslegnagyobb része alatt a kérdést, a kérdező személyét szidják, "poénkodnak" illetve így vagy úgy magukat fényezik.

A legritkább az olyan kérdés, amit normálisan megválaszolnak.


Például a Sport, mozgás kategória. Miután engem is kiosztottak nagyon durván, érzékeny vagyok, így 2 napot végigsírtam és azóta se értem, miért osztottak ki, végül olyan reakciókat váltottak ki belőle, hogy szerintem a saját kommentjeim miatt lett törölve a kérdésem, azóta nézegetem a kategóriát és legalábbis az "Egyéb" alkategóriában szinte nincs kérdés, ami alatt ne lenne kiosztva a kérdező.


Az is gyakori, hogy ugyan van igazság abban, amit a válaszoló ír, de mivel interneten keresztül történik, végképp nem figyel oda a stílusra és valami irgalmatlanul bántó, megalázó lesz a válasz.


Ilyenkor bizony az, akit valami érdekel/aggaszt, és nem feltétlen magányos (!!), DE az adott témát nincs kivel megbeszéljen élőben, az újra és újra fel fogja tenni a kérdését, bízva abban, hogy egy kicsi más, eltérő megfogalmazásban már normális emberek fogják megtalálni, normális és releváns választ fognak adni legalább relatíve normális stílusban. (Persze ez nem szokott bejönni.)


Érdekes, néha beleolvasok a Quora-ba, ott mindenféle érdekes kérdésre tudnak normális hangnemben választ adni. Pedig a neten nemcsak a magyarok durvák, hanem kvázi a többség mindenhonnan. Tehát a Quora csinál valamit sokkal jobban...

2022. máj. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: Mondjuk többször feltenni tényleg felesleges. Emeld ki, végtelenül megteheted (Csak a kezdetekkor volt az a szabály, hogy csak kétszer emelhetted ki, de idővel eltörölték).
2022. máj. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8


Azt kevésbé veszik észre és nincs meg benne az a lehetőség, hogy más a megfogalmazás, hátha te tehetsz a trollokról és a más megfogalmazással ezt kiküszöbölöd.

2022. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Például itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__egyeb-ker..


Volt 2 vagy 3, ami nem a direkt belém rúgásról vagy "poén"-kodásról szólt.

2022. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!