Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem a kérdésre válaszoln...

Miért nem a kérdésre válaszolnak, hanem a válaszokat kritizálják?

Figyelt kérdés

sokszor tapasztalom,hogy valaki válaszol egy kérdésre,a másik meg elkezdi ecsetelni hogy az nem úgy van ahogy a másik mondja.

szerintem annyira bunkóság,nem?

sőt,sokszor úgy érzem hogy direkt provokálják a másikat.


2008. dec. 19. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
De ha tényleg nem úgy van? Hagyjam abban a hitben a kérdezőt, hogy jó választ kapott?
2008. dec. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem az is segítség,hogy az esetleg jónak hitt válaszra megmondjuk,hogy hamis,és hogy nem igaz.
2008. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
47%

Engemet is idegesit, amikor egymas valaszaval vannak elfoglalva a valaszadok. Es raadasul annyira elmerul a masik valaszban, hogy "elfelejt" sajat valaszt irni!!!

Mindenkinek jogaban all leirni, amit tud, tapasztalt, atelt, hallott, latott...stb.

Sokszor a kerdezo csak a velemenyekre kivancsi, azzal miert foglalkozik a masik valaszolo, ezt en sem ertem. Igazabol semmi koze hozza. Irja le azt, amit o tud.

Ja, ez ugyanaz, amikor irsz valamit, lepontozzak, de a te valaszod van ott egyedul. Akkor aki lepontozott, ha annyira okos es tapasztalt, miert nem ir valaszt???!!!

2008. dec. 19. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Azon túl, amiket az első kettő írt szerintem vannak olyan esetek, amikor az "A" válasz rész-igazságokat tartalmaz, vagy nem minden esetben igaz, ekkor a "B" válasz rávilágít erre, na erre "A" visszaválaszol, hogy márpediglen azért igaz, mert... és megindokolja. Jó esetben. Ekkor már ugye nem feltétlenül az eredeti kérdésre válaszol.

A másik oka az lehet, ha valaki mindenáron meg akar valakit győzni az igazáról.

Aztán még olyan is előfordul, hogy egyszerűen kinyílik az ember zsebében a bicska egyes válaszolók stílusán, annyira, hogy nem bírod szó nélkül.

2008. dec. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

De, ha valaki nem jót írt, vagy csak részigazságot és utána leírod a szerinted jót akkor ez elkerülhetetlenül azt eredményezi, hogy korrigáltad az előtted szólót, vagyis egyesek szerint belekötöttél. Akkor most kussolj, mert már valaki leírta a választ még ha rossz is? Nem!

Egyébként meg mivel anonim az oldal nem lehetsz biztos benn, hogy csak beleköt és "elfelejt" válaszolni, mert, ha van több válasz, lehet már az elsők közt válaszolt(velem volt már ilyen), csak később jött valaki aki akkora baromságot írt, hogy muszáj volt reagálnom, de akkor már nem fejtegettem a kérdés tárgyát külön.

2008. dec. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

szerintem a kérdező döntse el,melyik válasz jó neki,ne a válaszoló!

nem mindenki van hasonló véleményen,tapasztalaton,attól még jó lehet mert eltérő!

de miért kell győzködni hogy "nem úgy van az,hanem úgy ahogy én mondom!"

én ezt utálom.

2008. dec. 20. 20:31
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Te most csak a beszámoló, vélemény kérő kérdésekre gondolsz?

Nem minden kérdés ilyen. Vannak kérdések melyekre nem vélemény a válasz, hanem konkrétabb dolgok. Akkor hogy döntse el a kérdező, hogy neki mi a jó? Hisz pont azért kérdezte, mert nem tudja. Ha tényekről van szó, akkor nagyon könnyű baromságot írni, amit nem kell tiszteletben tartani, mert baromság akár hogyan nézzük.

2008. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nos ez akár a hasznodra is vállhat.Elmesélem az én történetem.Feltettem egy kérdést 1hétig 5 válasz érkezett rá.A legelső válaszoló írt valamit,és a válaszát 100%-ban hasznosra értékelték.A többi 4válaszoló ugyanazt a választ írta le,csak más szavakkal.Örültem,hogy ha 5ember ugyan úgy gondolja,akkor végre sikerült választ találnom a kérdésemre.Erre 1hét elteltével kaptam egy 6.választ,ami az előző 5választól teljesen eltért.Ekkor megfogadtam,hogy elmegyek állatorvoshoz.(A kérdésem a kutyámmal kapcsolatos volt.)Ő egy olyan választ írt,hogy mindenképp vigyem el az állatorvoshoz,mert komoly betegsége is lehet.Elvittem.És az állatorvos megállapította,hogy tüdőgyulladása van,és későn vittem be,de még nem reménytelen...Szóval ha nem vittem volna el akkor mára nem lenne kutyám!Szóval lehet,hogy azok akik azt mondják,hogy márpedig nincs igaza az X. válaszolónak,csak segíteni akar...Nem feltétlen rosszindulatból kötnek bele a másikba...Csak tzdod,ez úgy szokott lenni,pl.:Valaki ír egy választ,hogy én a nagymamámtól hallottam,aki pedig a szomszédnénitől,akinek az unokája mesélte,és az unokája egyszer az anyukájától hallotta,az anyukája pedig valamilyen újságba úgy emlékszik,hogy egyszer régen olvasott róla.És utána ha írnak még 10választ,és mindenki mondja,hogy nincs igaza az elsőnek,lehet,hogy segíteni akarnak a kérdezőnek,mert igazából a válasz teljesen más...Remélem nem untattalak,csak leírtam az én pédám :)
2008. dec. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

tudod,és példám akart lenni.

Bocsi:-)

Előző vagyok.

2008. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért kell néha a másik válaszával is elfoglalva lenni egy kicsit,mert ha valami olyasmit ír,ami megzavarhatja a kérdezőt (végülis neki válaszolgatunk),az zavaró lehet, mindent persze nem tudhat az ember, de ez van.

Saját példám:ha nem értek egyet valakivel, inkább privátot írok neki, csak sajnos sok ember nem ad meg privátot - ez persze rá tartozik, miért nem - így aztán marad az oldal.

Ha valaki mondandójához fűzök kommentet, utána általában meg is válaszolom a feltett kérdést.

2008. dec. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!