Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Miért nem lehet azokat a...

Miért nem lehet azokat a felhasználókat kitiltani akik nyomoznak a kérdéseket kiírók után, gyanúsítják őket, hogy kamu a kérdés, meg összekötik a kérdéseiket?

Figyelt kérdés

Egyrészt nagyon elhanyagolja az oldal ezt, másrészt az egyik legerősebben tapasztalt trollkodási forma, hogy látom, hogy jött válasz a kérdésemre és azt látom, hogy.

"ez biztos kamu"

"kamu, tegnap is ugyanezt írta ki"

Sokszor még oda is linkelnek hasonló kérdéseket a válaszokba.


Miért nem lehet ezt például, hogy kamukérdés kimoderálni és az ilyen felhasználókat azonnal és minden feltétel nélkül kitiltani az oldalról?


Megalalapoznám azzal, hogy a kérdések összekötése, a személyazonosság felfedése nem csak az illető személyiségi jogait sérti, de még az oldal szabályzatával és felhasználási feltételeivel is ellentétes, ahol leírják, hogy anonim az összes kérdés. Mégis teret engednek olyan illetőknek akik szabályosan nyomoznak a kiírók után.

Másrészt ezzel, hogy a személyiséget felfedik, vagy összekötik a kérdéseket szintén amellett, hogy a felhasználói feltételekben rögzített feltételek mellett az oldal működését is felrúgják, mellette szerintem a GDPR-t is sérti az, hogy az oldal nem szankcionálja, tiltja ki vagy különíti el ezeket a felhasználókat.


Szeretném ha tennének valamit ezügyben mert már több egészen komplexül megfogalmazott kérdést trollkodtak így szét, hogy, négyen öten odaírták, hogy biztos kamu alá meg mindenféle hülyeségeket beszéltek meg egymással. Hiába jelentettem a moderátornak nem törölte le.


Azt meg valahogy nem veszik figyelembe, hogy biztos nagyon jó játékszere a trolloknak ez az oldal, de más meg a lelke legmélyebb titkait tárja itt fel mert válaszokat szeretne, és pont a legérzékenyebb témákba szoktak a trollok a leginkább belerondítani ami nagyon nem segít.


2022. aug. 31. 23:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
A moderátorok így is kitiltanak kb. mindenért, hova akarod még ezt fokozni? És szerinted mennyiből tart visszaregisztrálni? Nem kell olyasmit kiírni amiről felismernek és kész.
2022. aug. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

#1 Mindenért? Én még ilyet nem tapasztaltam, pedig elég szabadszájú tudok lenni.

Különben szerintem is idegesítő, hogy kétféle reakció van a kérdésekre, a "kamu" meg az "irigy vagy", ezekre lehetne valami szűrő, de tekintve, hogy az emberek nagy része a dráma miatt jár ide, nem lesz.

2022. szept. 1. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Darius- ***** válasza:
83%

Az is lehet egy valaki ír többel. Engem ez zavar.

Támaszd alá ilyenkor érvekkel, hogy miért nem hamis. Egyszer, nem többször. Ha nem hagyja abba, jelentsd, mert ugye etetni nem kell azt, aki szeretné.

2022. szept. 1. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%

Először is, ne írj ki kétszer egyforma kérdést, mert az aztán tényleg trollkodás.


Aki azt írja, hogy “kamu”, az arra utal, hogy a leírtak életszerűtlenek, ezért valós, érdemi válaszra alkalmatlanok.


Neki ez a véleménye. A szabályzat a stílust tekinti, de a vélemény szabad.


A szabályzat azt is tartalmazza, a rendszer fel is kínálja, hogy nézz utána, szerepel-e már adott téma, adott kérdés.


Ha értelmetlen, nyíltan trollkodást megtűr a fenntartó, pl. ami a “humor” kategóriában megy, akkor miért kellene törölni, kitiltani azt, aki szerint maga a kérdés és a leírás nem valós, vagyis kamu?!

Nagyon helyesen, hiszen ez is egy vélemény, és 99%-ban megalapozott.

2022. szept. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Vannak akik ugyanazt a kérdést teszik fel folyamat heteken, akár hónapokon keresztül. Ők megérdemlik, hogy rávilágítsanak, hogy ezt már megkérdezte néhányszor.

Vannak akik a problémájukat több nézőpontból teszik fel, szeretnék minden irányból körbe járni. Náluk pedig nem hátrány, ha látják a válaszolók a többi kérdését is. Csak még több információt kapnak a válaszadáshoz.

Olyat meg csak nem ír senki a kérdésébe, amit összekötve, a valós személyére utalhatna konkrétan...

2022. szept. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%

Az a vicc, hogy sokszor nem alaptalan a dolog. Családi részlegen pl elég gyakori jelenség. Év elején vagy tavaly év végén pl volt a gyerek összetört ezt vagy azt de nem akarnak fizetni kérdések. Aztán ment sorba ugyanarra a gerincre csak mindig más tört össze és másnak a gyereke volt, hol főnöké, hol rokoné stb stb.

Innen meg hogy valaki megjegyzi, hát gondolom csak a többi embernek jelezné, hogy ne fecsérelje rá feleslegesen az idejét, hisz nem valódi problémán fog segíteni a válaszával, hanem csak egy troll játékában vesz részt.

2022. szept. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert régóta lejmenetben van az oldal, és ma már inkább az ilyen kötekedő, frusztrált emberek játszótere a GYK.


Ha rajtam múlna, pár alkalom után azokat is is kitiltanám, akik nevelni akarják a kérdezőt, hogy máskor hogyan fogalmazzon, az önkéntes pszichológusokat, akik rögtön kielemzik a kérdezőt (és semmit nem találnak el) meg az összes olyan félnótást, aki szerint 3 éve volt ilyen kérdés, "te biztos a xy troll vagy".


csak mondjuk ha őket kiraknák, ki maradna itt?:D jó, ha 1-2 érdemi válasz jön a kérdésekre, a többi csak hlyeség.

2022. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
91%

Az a vicc, hogy sokszor nem alaptalan a dolog.

De néha meg tök normális, átlagos kérdésekhez is oda írják mintha minden kamu lenne...engem párszor betaláltak ezek pedig tökre normálisan fogalmaztam egy átlagos gondról...

2022. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos ez meg a trolloknak köszönhető, hogy ennyire gyanakvóak lettek az emberek.
2022. szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sokszor azért van kétszer kiirva amugy hasonloan ugyanaz a kérdés, mert már az első verziónál szanaszét trollkodják. Minél normálisabb kérdés annál több troll megy rá.

De a moderátor csak ritka esetben törli.

Amikor meg az illeto feladja es kiirja mas megkozelitesbol akkor ugyanezek megjelennek és belinkelik az előző kérdést meg h kamu stbstb.

Ellehetetlenitik azt, hogy megkérdezz valamit.

Azért irtam ezt ki mert velem is megtörtént. Egy komoly az életemet keresztül vágó problémát fejtettem ki és azt kaptam válaszként hogy egy csomó zakkant fazon széttrollkodta. aztán utána már senki sem mert / akart válaszolni.

2022. szept. 1. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!