Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Hogy képes valaki egy nap 12k...

Hogy képes valaki egy nap 12k pontot szedni?

Figyelt kérdés

Nevet gondolom nem szabad írni, csak meglepődve láttam hogy toplistában az eleje táján van aki egy nap alatt 12.000 pontot ugrott előre.


Ezt hogy csinálja? Mikor ráérősen kb egész nap itt válaszolgattam az volt kb 500-600 pont, szóval elképzelni sem tudom akkor ekkora mennyiséghez mit kell csinálni.


2022. szept. 12. 10:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekelne.
2022. szept. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés kiírása 3 pont, egy válasz 5 pont, egy szavazás 1 pont, 1 válasz értékelése 1 pont.

Föleg az utóbbival rengeteg pontot lehet gyüjteni - az összes kérdést kinyitod és az összes választ pontozod, és ehhez idö sem kell igazán sok.

2022. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Pelenkásfiú ***** válasza:
100%

"Nevet gondolom nem szabad írni"


Miért ne írhatnád ki a nevét? Hiszen publikus a toplista. Kiről van szó?

2022. szept. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Benn van a nem 30 napos rész első 10 helyén.
2022. szept. 12. 11:19
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, ezzel nem sokat mondtál, én is benne vagyok az elsö 10 között. Viszont fogalmam sincs mennyi idö alatt mennyi plusz pontom lett
2022. szept. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez a rendszer egyik hibájából adódik, mert nem egészen úgy frissülnek a toplisták, ahogy az le van írva a meghatározásnál. Ugyan elvileg minden nap éjfélkor frissül a toplista, ténylegesen ez le van bontva különböző prioritásokra, és nem mindegyik teljesen 24 óránként.


[Itt beékelem még azt a jelenséget is, hogy az oldal tartalmának (adatbázis) beolvasása során szintén bizonyos prioritások meg lehetnek adva a gyors elérés érdekében, mert amikor rendesen a kérdések időpontja szerint van rendezve egy kategória, akkor azonnal betölt minden kategóriaoldal. Viszont ha átállítod az utolsó válasz szerinti rendezést és ellapozol pár ezer oldalra, már 2-3 másodpercesek a betöltési idők, míg összeszedi a több éves adatokat.]


A toplisták statisztikái különböző időszakokat vesznek figyelembe. Az aktuális és napi statisztika naponta frissül (pl. az elmúlt 30 napban kiírt kérdésekre érkező interakciók változása), a nagyobb időszakot (pl. éveket) átfoglaló időszak már csak hetente, a legnagyobb (akár évtizedes időszakot átfoglaló) változás lekövetése akár egy hétnél is több lehet.

Hogy érthetőbb legyen: ha az elmúlt 30-60 nap kérdését vagy válaszát írtad ki, vagy a válaszait értékelted, akkor a napi frissítési ütemben lesz elszámolva. De ha egy 3 éves kérdés válaszát értékelted, az már csak a heti frissítésnél lesz elszámolva. Ha egy 10 éves választ értékeltél, lehet csak 3 hét múlva lesz elszámolva.

Hogy miért? Mert ez is prioritás, hogy ne kelljen a teljes adatbázis (11,9 millió kérdés, 73,9 millió válasz) változását minden egyes nap újraszámolgatni, hiszen az rengeteg idő. Ehelyett pl. csak az utolsó 1-2 hónap változását értékeli ki a rendszer naponta, az utolsó 3 év változását értékeli ki 2 hetente, és a teljes 16 éves működés változását már csak havonta egyszer - és ezek is csak ekkor frissülnek a toplistában.


A rejtélyre így az a válasz, hogy 12 ezer pontot nem hozott össze senki 24 óra alatt, nem is lehet. De beleeshetett egy olyan időszakba, amikor a napi frissítési prioritáson kívül eső tartalmat értékelt pl. az elmúlt 30 napban, és az csak havonta egyszer vagy kéthetente egyszer került frissítésre, épp most hétfőn (mert például a frissítés ütemezése vasárnapról hétfőre történik).


[link]

2022. szept. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, még azt hozzá akartam tenni és lemaradt, hogy ezek nem kijelentések vagy állítások, hanem hosszú időszakos megfigyelések az oldal működésében. A példák tényleg csak példák, nincs sem hozzáférésem, sem rálátásom az oldal működésére.
2022. szept. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A minden időt felölelő elsp 10 helyén van
2022. szept. 12. 21:16
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írtam, én is De ettöl nem tartom valószínünek, hogy rólam van szó
2022. szept. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

29 toplista van.

Ebből a 27 kategória toplista és ezek összesítése, 30 naposak.

„Nem 30 napos” csak a 29., az All-time toplista; de másik kommentedben írtad is, hogy „A minden időt felölelő elsp 10 helyén van”.

Az all-time toplista első tíz helyezettjének egynapi pontszámváltozása 7 és 357 közt van: [link]

2022. szept. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!