Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Töri érettségi szóbeli részéné...

Töri érettségi szóbeli részénél hány pontot kell elérni minimum? Aki érettségizett már kérem irja le hogy mit tapasztalt. Forrásokból lazán össze lehet szedni a kettest?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Igaz én 2 éve érettségiztem, de szerintem azóta sem változott sokat a rendszer.

Én húztam elsőnek tételt, kihúztam a legkönnyebbet, Hunyadiak.

De én annyira izgultam, hogy teljesen leblokkoltam, még a nevemet is remegő kézzel írtam le.

De a tanár elém rakta a forrásokat, az atlaszt és mivel majdnem 1 órám volt kidolgozni, így szépen lassan eszembe jutottak a dolgok. A forrás nagyon, nagyon sokat segít de csak annak aki azért valamennyire tanult. Egy teljesen üres fejű embernek a forrás sem segít. Viszont ha többször elolvasod az anyagot, és nagyjából kapiskálod a témát, akkor a forrásból össze lehet szedni egy 3-as, 4-es érdemjegyet.

2012. jún. 6. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez tanárfüggő is, elvégre ő pontozza. Hogy a gyakorlati részét nézzük, 20 %-tól 2-es, tehát 60-ból 12-t kell elérni. De ha az írásbelivel együttnézve valamelyik feladatrészből nincs meg a 10%, akkor nem csak azt a részt (jelen esetben a szóbelit) bukod, hanem az egész töriérettségit. Szerintem, ha nem vagy teljesen se kép - se hang állapotban, akkor a forrásokból minimum egy hármas összejöhet. Azért azok elég sokat segítenek. Abba most nem akarok beleszólni, hogy miért nem lehet inkább tanulni :)
2012. jún. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ezt értem. nekem az irásbeli 27-pontos lett és 30- van meg a 2-es. azért érdekelne hogy minimum hány pontot kell összeszednem minimum a biztos 2-esért.
2012. jún. 6. 14:36
 4/4 anonim válasza:
6 pontot minimum össze kell szedned a szóbelin, úgy van meg annak a résznek a 10%-a. De összességében már így is 33 pontod lesz, szóval a kettes onnantól már megvan.
2012. jún. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!