Kezdőoldal » Egyéb kérdések » GYIK » Mi értelme van úgy a Gyakoriké...

Mi értelme van úgy a Gyakorikérdéseknek, ha minden kérdésre aza válasz, hogy Google vagy kérdezd meg X. Y.-t?

Figyelt kérdés
Ha egyáltalán képesek válaszolni valamelyik kérdésemre, akkor mindig ez a válasz és semmi hasznos információt nem képesek közölni a "válaszolók". Mi értelme van így a Gyakorikérdéseknek, ha a kérdésekre a válasz kigooglezhatóak, illetve megkérdezhető X. Y-tól?

2022. nov. 26. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen kérdéseket valóban törölni kellene, de az oldalnak abból van pénze, hogy beékelődik a Google keresések közé vagy helyébe, és a rajta lévő reklámokat megnézed. Ha a keresőt használnák a kérdezők az oldal helyett, valóban töredéknyi ekkora forgalma lenne, akár a létjogosultsága is megkérdőjeleződne.


Nem is az oldal, inkább a felhasználóinak értelmi szintjéről árulkodik, hogy valaki feljön ide, kiírja a kérdését és vár a válaszokra ahelyett, hogy 1-2 szót beírna a keresőbe és megnézné az első találatokat, amiben teljes körű megoldást kaphatna.


Ennek az oldalnak az a célja, hogy olyan esetekben segíthessenek egymásnak az emberek, ha a probléma megoldása neked nem sikerült. Ezt tévesztik össze sokan azzal, hogy keresni sem kell, hiszen majd itt valamelyik csicska jön és megcsinálja helyettem amíg várok a válaszára.

[Nem elakadok a házi feladatban és megkérdezem hogyan kell a megoldáshoz jutni, hanem szó szerint bemásolom a szöveget és várom hogy a kész választ elém rakják. Ha tudni akarom hogy mekkora a területe Finnországnak vagy melyik évben indult a Trónok harca sorozat, akkor nem a Google-be írom be a megfelelő kifejezést, hanem megvárom amíg valaki helyettem pontosan ugyanezt megcsinálja és beírja válaszként. Esetleg használom azt a kuŕva keresőt a jobb felső sarokban, hátha feltette már előttem 40-50 másik felhasználó, hogy melyik volt az első kérdés az oldalon] - És ha mindez nem történne meg, akkor nem is lenne mint megsértődni, amikor rád szólnak, hogy ne legyél már életképtelen.

2022. nov. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

"ha minden kérdésre aza válasz"

Kérdezhetném én is, hogy mi értelme egyértelműen hazug kérdést feltenni. Mert ugye ez a kérdés valótlanságot állít, hazugságra épül, erősen túlzó kijelenést tesz.

És egészen biztos vagyok benne, hogy ezt nem csak én látom, kérdező. Te is pontosan tudod, hogy hazudsz a kérdésedben. Mi értelme?

Miért nem lehet értelmesen, a valós tényeket figyelembe véve kiírni a kérdést? Sokkal komolyabban lehetne venni, nem az lenne az ember érzése, hogy csak kötekedni, dühöngeni meg baromságokat beszélni jöttél ide.

És hogy a fel nem tett kérdésedre is válaszoljak: sok olyan kérdés van, ahogy az előttem szóló is megírta, amire a választ azonnal megkapnád, ha a keresőt használnád. Ha valóban az érdekel, ki Hollandia miniszterelnöke, hány liter egy hektoliter vagy ki írta az Isteni színjátékot, akkor a google azonnal válaszol (és az esetek 99,9%-ában helyes a válasz), míg itt van, hogy napokig kell várni egy válaszra, vagy kapsz ötöt, és mind az öt mást állít, és találgathatsz, melyik a helyes.

Mondd meg őszintén: ha szükséged van egy egzakt információra, akkor mi a jobb megoldás: adott befektetett energia (hetven billentyűleütés) árán azonnal hozzájutni, vagy ugyanannyi befektettt energia után várni órákat, napokat, majd találgatni, hogy vajon helyes választ kaptál-e?

2022. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
12%

#1-re


Én is szoktam itt receptet kérdezni. Ami tudjuk, a neten is megtalálható. Csakhogy ott sokszor, legtöbbször olyat találok, főleg sütireceptek között, ami nem jó. Tehát nem jók az arányok.


A másik pedig, vannak itt magányos emberek is, sokan sajnos. Nekik egy kérdés kiírása is sokat ad a magányuk ellen. Addig is úgy érezhetik, hogy beszélgetnek valakivel. Még ha virtuálisan, anonim is.De kommunikálnak!


Harmadik pedig: Had döntse már el az oldal üzemeltetője, a modi, hogy melyik kérdés problémás és melyik nem. Nem a felhasználók dolga. A felhasználó menjen tovább a számára szimpatikus kérdésre, ne pedig kötözködjön.

Aki nem tudja levezetni energiáját, kiadnia mindenkinekbeszólokjólmegmondommindenkinek természetét, menjen le edzeni és vezesse le a felesleget. Vagy vegyen erőt magán, és merjen a való életben is tökös csávó lenni, és megmondani az embereknek amit gondol. Nem csak itt virtuálisan arctalanság mögé bújva. Mert általában az olyanok szólogatnak itt be, akik a való életben nem mernek véleményt mondani.

2022. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az XY-t kérdezd meg meg általában olyan specifikus kérdésekre érkezik válaszként, ahol az átlagember nem fog tudni választ adni.


Pl. hogy a jászkisapátifélegyházi kocsmában mennyibe kerül egy üveg Dreher?


Ezt kb a kocsmáros tudja, meg a 3 bácsika, aki odajár inni.

És elég kevés az esélye, hogy innen bárki is tudná rá a választ...

2022. nov. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"vannak itt magányos emberek is, sokan sajnos. Nekik egy kérdés kiírása is sokat ad a magányuk ellen. Addig is úgy érezhetik, hogy beszélgetnek valakivel. Még ha virtuálisan, anonim is.De kommunikálnak!"

Ne haragudj, de ez nem mentség. Ez nem a Szeretetszolgálat, nem is társkereső. Vannak erre a célra is nagyszerű weboldalak. Az, hogy valaki magányos vagy figyelemre vágyik, nem jogosítja fel arra, hogy tönkre tegyen valamit, vagy hogy a szabályokon felülemelkedve olyasmit tegyen, amit másnak nem szabad.


"Had döntse már el az oldal üzemeltetője, a modi, hogy melyik kérdés problémás és melyik nem. Nem a felhasználók dolga."

Az üzemeltető már előre eldöntötte. Leírta a szabályok közé, a gyíkba, meg még ki tudja hova, hogy mit szabad és mit nem. Miért gondolod, hogy az egyik felhasználónak joga van ezeket az egyértelmű szabályokat felrúgni vagy leszarni, és főleg ezek után milyen alapon írnád elő a másik felhasználónak, hogy mit csináljon?

2022. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaz az állításod – persze, azzal a pontosítással, hogy a tévesen írt „minden kérdésre” helyett „minden kérdésemre” értendő –, számodra, semmi értelme – akkor sem a Gy. k.-nak, csak – a Gy. k. azon lehetőségének, hogy kérdezhetsz.

A teljes kiterjesztésednek semmi valóságalapja sincs. Például, én egy jó Gy. k.-t használok; több olyan válaszoló tudását elloptam már, ami hasznomra vált, akár napi használatba is vettem. Igaz, hogy több mint 10 év alatt csak néhány kérdést tettem fel, de egynél sem ajánlották a Google keresőt, és mindre segítséget adó választ kaptam.

Ami nem tetszik, azt figyelmen kívül hagyom; nem tartogatom a fejemben, nem listázom, csoportosítom, sorolom, adódó alkalommal.

2022. nov. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Az ostobaság elleni szert még nem találták fel. A továbbiak tekintetében olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét.
2022. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
98%
Azért néha tényleg vannak ostoba kérdések, amikre pár másodperc alatt meg lehet találni a választ google-n. Például, hogy xy országban milyen nyelven beszélnek, vagy hogy xy színésznek mi volt a legelső szerepe.
2022. nov. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten ritkán látom, hogy valaki ezt beírja, de mikor valaki képes pl azt megkérdezni, hogy hány forint a benzin vagy iylen szintű dolgot, ami tényleg negyed fáradtsággal megkereshető egyszerű dolog, az úgy simán fura, hogy többet fáradt azzal, hogy a kérdést kiírja, mintsem rákeresett volna.
2022. nov. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!